20.01.2022, 20:24 | czytano: 14319

Dr Bianka Godlewska-Dzioboń przejęła władzę na uczelni

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. Dr Bianka Godlewska-Dzioboń, powołując się na najnowszą opinię Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, przejęła władzę na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej i objęła rektorat.
Dr Godlewska-Dzioboń, która od dłuższego czasu przekonywała, że to ona powinna pełnić obowiązki rektora uczelni do czasu rozstrzygnięcia wyborów nowego rektora, zaprezentowała pracownikom uczelni pismo od ministra edukacji. Prof. Przemysław Czarnek jednoznacznie określił w nim, że to ona pełni funkcję prorektora ds. studenckich i kształcenia, co oznacza, że to do niej należy pełnienie obowiązków rektora uczelni.
Po przejęciu uczelni przez dr Biankę Godlewskią-Dzioboń pracownicy napotkali na uczelni na uzbrojonych ochroniarzy lub przedstawicieli grupy interwencyjnej. Zdjęcie, jak twierdzą nasi rozmówcy, człowieka z bronią w ręku przed uczelnią otrzymaliśmy anonimowo od osoby, która była na PPUZ.

Nie wiadomo, co dalej. Część pracowników, ci, którzy sprzeciwiali się objęciu stanowiska przez popleczniczkę odwołanego dra Roberta Włodarczyka i popierali dr Marię Ziębę, otrzymała zwolnienia dyscyplinarne. Pracownicy usłyszeli o planowanych zmianach w kalendarzu wyborczym. Wieczorem dr Godlewska-Dzioboń rozpoczęła spotkanie on-line ze studentami.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kamikadze22.01.2022, 01:08
Zięba dostała dyscyplinarkę bo zostały wymienione zamki w rektoracie i nie dała wejść byłemu rektorowi do swojego pokoju po własne rzeczy, blokowała wejście do pokoju rektora, skąd te standardy Pani Zięby: z Białorusi czy z Krościenka? kolegium elektorów nie ma prawa wskazywać ani umocowywać nikogo do niczego, ma prawo tylko głosować. kolegium elektorów przeholowało, myśleli że są Senatem ale są tylko nieorganem do głosowania a nie do debat i wskazywania p.o. rektora...Zięba została wrobiona przez Hodorowicza...a Hodorowicz z tylnego siedzenia steruje wszystkim, wystarczy sprawdzić bilingi z kim rozmawiał...
alik21.01.2022, 17:32
Od kilku lat, jaka jest renoma tego ***- ZEROWA. Plagiaty, uzurpowanie władzy, brak poszanowania prawa. Tak jest jak polityka włazi z butami do szkół.
nie pamięta chyba Jaśko21.01.2022, 16:54
Wszyscy krytyce p.o. rektora BGD macie racie, tylko zapominacie jeszcze dodać jednej informacji, chyba najważniejszej, że na hodowli kury przestał znosić jajka, to jest jej wina tak stwierdził naukowiec i jeszcze paru doktorów.
Nie ma powodu, żeby im nie wierzyć.
Pozdrawiam wszystkich kabareciarzy z uczelni, bawcie się dobrze.
Były student21.01.2022, 14:59
Brawo Bianka!!! Marysia chciała urządzić sobie prywatny folwark, nie udało się! Trzeba mieć tupet! Świta Podhalanki na czele z Maćkiem H pilnująca rektoratu to szczyt żenady. Studenci jak te matoly zapatrzone w Świetego Hodorowicza, nic nie widza!!! Lituja sie bo słusznie pozwalniani wykładowcy płaczą im na wykładach online. Cyrk!
ot tak21.01.2022, 10:55
Bianka ... kto tę panią zna to wie
Minie i jej władza a wtedy dowiecie się dużo
Prof. Hodorowicz poznał ją najlepiej i teraz wie czemu PO padła na Podhalu
wieczny student21.01.2022, 10:50
P. Zięba !!! czy P. Ziemba ???... niby studenci a poprawnie nazwiska nie potrafią napisać
fla21.01.2022, 10:25
@Osioł: Bianka Godlewska-Dzioboń będzie p.o. rektora PPUZ tak długo, aż sąd rozstrzygnie czy odwołanie Włodarczyka było skuteczne. A więc Włodarczyk i Godlewska-Dzioboń liczą na to, że rektor zostanie przywrócony. Do tego czasu oczywiście wstrzymają wybory.

W całej tej sprawie zupełnie zapomina się o kilku aspektach:
- zwolnienia dyscyplinarne wobec członków opozycji (i to znacznej: za odwołaniem Włodarczyka głosowało 22 z 23 elektorów) jest nie tylko ciosem dla akademickiej demokracji, ale fatalnym ruchem PR
- zwolnić ludzi łatwo (choć pytanie, czy w sądzie dyscyplinarki nie zostaną anulowane), ale zatrudnić nowych - trudno. Podhalanka niestety już słynie z bardzo niskich pensji zarówno dla administracji i wykładowców. A teraz dochodzi fatalna atmosfera pracy. Na krakowskich uczelniach konkursy na stanowiska asystentów i adiunktów nie są rozstrzygane ze względu na brak kandydatów. Więc jakim cudem PPUZ zatrudni nagle kilkanaście - kilkadziesiąt osób?
- studenci, którzy w tym wszystkim są najważniejsi. Te 2000 osób studiujących na PPUZ jest podstawą miejscowej gospodarki. Setki osób żyje albo z wynajmu albo prowadzenia knajp i klubów dla studentów. Czy po takim smrodzie będą kolejni chętni do studiowania w Nowym Targu? Na pewno uczelni taka "promocja medialna" nie pomoże w rekrutacji na rok 2022/2023.
Zatroskana Mama21.01.2022, 10:06
A gdzie w tym są studenci, którzy maja sesje. Zamiast się przygotowywać do egzaminów i mieć spokój. To się stresują. Wstyd ze dorośli ludzie którzy przygotowują do życia następne pokolenia zachowują się jak samolubne osobniki. Jeszcze raz powtarzam wstyd.
płk. OMONu21.01.2022, 09:49
@AURORA, państwowa i dlatego decyzja ministra edukacji prof. Przemysława Czarnek nie pozostawia wątpliwości kto tam rządzi.
Osiol21.01.2022, 09:36
Do człowiek
Nie marudź to kapitalizm

Robotnik najemny to robotnik najemny nieważne co wykonuje
Inżynier to też robotnik najemny tylko lepiej wykfalifikowany
Ma w kapitalizmie prawo do szacunku ale czy to prawo będzie respektowane ma też prawo odejść i zmienić szefa lub założyć własną firmę
Każda firma również i ta bez robotników nie wykona zadania i splajtuje więc powinni wszyscy iść na l4 a do końca firmy
To ich ostatnia szansa bo pojedynczo nie mają żadnych praw ale do końca firmy bo cała ta uczelnia to firma sprzedająca edukacje
Kikut z 3a21.01.2022, 09:34
Znacie Biankę tylko z opowiadań."Nie mów fałszywego świadectwa" jest powiedziane. Tutaj piszecie a zaraz z wywieszonym jęzorem do komunii polecicie. Zrobiła dużo dobrego dla uczelni, a że prawo jest po jej stronie świadczy dobitnie o tym że ma rację.

Skoro tak niechlujnie zaplanowano przejęcie władzy po Włodarczyku to jak chcecie ta władze sprawować jak prawa nie znacie mędrcy z Bukowiny?

A na tym forum wyszło że nawet "Osioł" ma racje :) Pozostało prosić o pomoc studentów ale tylko tych co zaliczają na dst bo reszta może okazać się bardziej refleksyjna.
z boku lepiej widać21.01.2022, 09:30
Pani Bianka musiała przejąc władzę za wszelką cenę, choćby tymczasowo, bo pan Były rektor nie zdążył po sobie posprzątać, ot i cała tajemnica zamieszania.
Osiol21.01.2022, 09:16
A więc miałem racje

p. o jest rektorem by być p. o nie trzeba mieć habilitacji być p. o można być wiele lat...
Wszystkie decyzję łącznie z ogłoszeniem wyborów są nieważne bo p. o ma je podjąć a podejmie w stosownym czasie...
Wszyscy na l4 będą i decydować o wyborze będą np 6 głosów to bojaźliwe środowisko i dzs żałuję i już powoli będzie dzwonić i samokrytykę u p. o składać jak to ich w błąd wprowadzono he he i bo rynek pracy niewielki to czy mogą zostać i uczyc
Ale najbardziej intryguje postać byłego rektora który w cieniu karty osobowe trzyma i niby nic nie robi ale to pozory
I co mądrale po,, goszczu''na czyje wyszlohe he he he
Oskar21.01.2022, 09:03
To jak bronili rektoratu ? Gdzie byli ci obrońcy ? Wstyd i tacy ludzie maja kształcić i wychowywać młodych ludzi !!!!
Człowiek21.01.2022, 08:51
Pani Blanka powiedziała do pracowników, że przyjdzie z posiłkami i tak zrobiła, najpierw zastraszała Policją potem Panami ze zdjęcia, nie było propozycji np. dialogu. W taki właśnie sposób traktuje człowieka - pracownika. Przykre?
fff21.01.2022, 08:03
Ha ha ha! Po co takiemu "Brysiowi" notes??? Brzydkie słowa do pani p.o. rektor będzie spisywał?
obserwator21.01.2022, 08:01
Żenada, współczuje pracownikom, nawet jak wygrają w sądzie co z tego nikt nie wróci im zdrowia i nie cofnie tego z czym borykają się na co dzień. Czy w dzisiejszym świecie tak trudno jest zweryfikować stan dokumentów, może trochę wysiłku ... i dobrej chęci ale chodzi o układ...
piotrek21.01.2022, 07:30
a ten gościu na pierwszym zdjęciu to z pistoletem idzie ?
Maniek21.01.2022, 06:15
Władza w tym kraju do tego dąży żeby mieć wszystko pod butem.
Obserwator21.01.2022, 05:41
Wszystkie artykuły przedstawiają tylko jeden punkt widzenia. Może by tak o wywiad poprosić jeszcze Rektora Włodarczyka.Żeby sytuacja była klarowna. Niech też się wypowie. Powoli jak się przeczyta wywiad z jednym z profesorów, wyłania się obraz całości sytuacji. Przyznam że niezbyt pasujący do wizji jaką starają się przedstawić opinii publicznej osoby związane z panią Z.
Kawa21.01.2022, 05:21
ale to nie Czarnek decyzje tylko senat i prawo, chyba ze Siarka kazał Czarnkowi...
Znam sprawę21.01.2022, 00:38
Powinna natychmiast ogólnopolska telewizja rozgłośnić tę sprawę. Bianka została mianowana przez Włodarczyka prorektorem ds. studenckich po tym jak został odwołany. Na zarządzeniu wpisał datę 2 dni wstecz. Są na to dowody. Popełnił przestępstwo fałszując dokumenty i podejmując jakiekolwiek decyzje nie będąc już rektorem. Ministerstwo dobrze o tym wie, /.../. Bianka nie ma prawa pełnić obowiązków rektora. To jest cyrk i wstyd na cały kraj, takie rzeczy za przyzwoleniem rządu, który z resztą sam tak działa. Bianka będzie chciała zakłócić proces wyborczy który już zgodnie z prawem ruszył. Nie wolno do tego dopuścić. Ma dostęp do wszystkich dokumentów do których nie ma prawa mieć dostępu. Natychmiast powinna zająć się tym telewizja najlepiej TVN i pokazać Polakom jak łamanie prawa przez PiS schodzi na coraz niższe szczeble. /.../ Studenci jak i pracownicy bronią prawdy i wierzę że Bianka i Włodarczyk nie wygrają. Do tego włączył się jeszcze pan Wojas, pokazując całkowity brak przyzwoitości.
Zgred20.01.2022, 23:11
Jaki to ma sens? Teraz zwolni wszytskich niewygodnych, reszta odejdzie z godności i nic nie zostanie z uczelni. Dziś miała spotkanie online ze studentami, prawie że w nocy, to nikt nie wypowiadał się na jej temat pozytywnie.
Nie sądziłam, że w dzisiejszych czasach wystarczy powiedzieć, że coś mi się należy, wejść z uzbrojonymi osobami i już to dostać. Tak działa mafia.
Gola20.01.2022, 22:52
Kto został zwolniony? Ktoś może podać nazwiska?
tak zapytam20.01.2022, 22:48
widać wyraźnie, że na zdjęciu facet niesie notes. I tu pojawia się pytanie o rzetelne dziennikarstwo. W jakim celu autor artykułu pisze, że ten facet ma broń?
Zabójcza broń 2 i 1/220.01.2022, 22:30
Nie dość że niesie notes w twardej okładce to jeszcze chyba ostry długopis.
skąd to znamy ?20.01.2022, 22:15
Bianka następny bład uczelni
Góral20.01.2022, 22:14
Podejrzane
Czy osoba,która chce objąć władze na Uczelni na parę dni i uczciwie przeprowadzić wybory Noeego Rektora potrzebuje ochrony z bronią?
proste20.01.2022, 22:07
Następny będzie UJ i UW Czarnek wyznaczy swojego nominata, który przejmie władzę na tych uczelniach za pomocą uzbrojonych najemników.
Czy nie podobne działania do Władimira Władimirowicza? Będzie jak zawsze. Mądry Polak po szkodzie.
Student20.01.2022, 22:05
p.o. rektora jest Maria Zięba
To ona jest prorektorem ds. Studenckich i po odwołaniu Włodarczyka ona tymczasowo zajmuję jego miejsce do wyborów za 11 dni.

Tymczasem :

Włodarczyk PO swoim odwołaniu powołuje Biankę na prorektora ds. Studenckich.
Zwalnia dyscyplinarnie Marię Ziębę i innych wykładowców.
Aby Biańki mandat był ważny potrzeba:
- opinii Rady Uczelni A TEJ NIE MA i potwierdza to Rada Uczelni
- opinii Samorządu Studenckiego A TEJ NIE MA co potwierdza Samorząd Studencki

To wszystko wczoraj zostało powiedziane na spotkaniu online że studentami, z którymi nie rozmawiała Bianka. Włodarczyk po usłyszeniu pytania od nas wyłączył się.
Teraz Bianka zwalnia dyscyplinarnie, odsuwa niewygodnych świadków, pracownicy nie chcą z nią współpracować i uciekają na L4.
Współczuję ludziom którzy dają się jej manipulować.
Ochroniarzy z bronią jeszcze na uczelni nie widzieliśmy.
Goralss20.01.2022, 21:53
Noo to was pozamiatała..
BN20.01.2022, 21:51
Wczoraj było spotkanie ze studentami zrobione przez panią dr Ziembe. Pani prowadzącą wogole nie panowała nad spotkaniem cały czas atakowali wszyscy jednego studenta a reszta bała się odezwać. Pani co ma być rektorem powiedziała że zwolni panią Godlewska a jeden prowadzący ja obrażał i tylko dr z PONE mu zwrócił uwagę. Mówili o niej jak o jakiejś woźnej w podstawówce a dziś czytamy że jest rektorem. Szkoda jej było bo każdy zasługuje na szacunek i pani dr Ziembe i dr Godlewska.
Sdsss20.01.2022, 21:43
Mówiła że ma plecy w ministerstwie i z nich skorzystała. Teraz co? Zwolni wszystkich, uczelnia padnie, bo zwolnieni w sądach wygrają swoje. Tak rządzi PiS i zobaczycie ze tak samo będzie w wyborach siłą wszystko przepchną.
...20.01.2022, 21:31
Inteligencja... Polska inteligencja
Juchas20.01.2022, 21:28
A nie pisałem już tego, wszystkich rozgonić na cztery strony świata i będzie spokój.
Zkp20.01.2022, 21:09
Gratulacje!
Rusty20.01.2022, 21:00
To już "criminal tango" na Szacownej Uczelni!! Czekamy na ciąg dalszy serialu...
Ciekawe jak teraz czują się osoby ,które mocno" zaprzyjażniły "się
dr M.Ziębą ?Zostaje im płacz i zgrzytanie zębów !!!
Dalszej "pracy naukowej " może nie być....Wielkość pracy na Uczelni poszła w łeb.
XYZ20.01.2022, 20:58
w dloni chyba niesie notes??
fff20.01.2022, 20:55
A gdzie ta policja obiecana?
Oli20.01.2022, 20:54
Gratulacje dla pani dr Bianki Godlewskiej Dzioboń.
Dopiero teraz odpowiednia osobą na odpowiednim miejscu.
Osobą z bronią,jak mogło być inaczej jeżeli Hodorowicz wraz z Ziębową i resztą buntowników już od godz 7 rano szkolili samozwańczy grupę bojową.
Dziękujemy za wytrwałość i determinację.
/.../
AURORA20.01.2022, 20:35
To jest prywatny folwark czy panstwowa szkola?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl