21.01.2022, 14:26 | czytano: 3358

Szczawnicki MOK znów bez dyrektora

zdj. pieniny24
Burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda odwołał w trybie natychmiastowym ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury Krzysztofa Czaję (na zdjęciu). To pokłosie konfliktu, który wybuchł między oboma panami w październiku zeszłego roku.
Krzysztof Czaja jest wieloletnim pracownikiem MOK, a dyrektorem został na początku 2021 roku. Z pełnionej funkcji został zwolniony z dniem 21 stycznia 2022 r., natomiast jako pracownik ma 3 miesięczny okres wypowiedzenia, bez konieczności świadczenia pracy.
W przypadku uznania przez dyrektora, że odwołanie narusza prawo, może on wnieść odwołanie do sądu.

W zarządzeniu burmistrza czytamy: "Powodem odwołania Krzysztofa Czai ze stanowiska Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy są:
1. brak realizacji bądź też niewłaściwa realizacja przez Krzysztofa Czaję zadań z zawartej (...) umowy w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności instytucji kultury (...) oraz przedłożonego przez Krzysztofa Czaję programu działania instytucji kultury.
2. brak wymaganego współdziałania z organizatorem przy realizacji zadań i działalności MOK poprzez brak realizacji wspólnej wizji działalności MOK w tym brak realizacji podstawowych zadań wynikających ze statutu MOK.
3. brak profesjonalizmu w pełnieniu funkcji Dyrektora poprzez m.in. publikację za pośrednictwem portali społecznościowych oświadczenia w sprawie organizacji imprezy plenerowej "Biesiady rodzinnej".”

Do przyszłego poniedziałku dyrektor ma obowiązek przekazać swoje stanowisko pracy głównej księgowej.

Kto teraz będzie zarządzał MOK - nie wiadomo. Wiadomo jednak, że tak częste zmiany personalne na tym stanowisku nie wpływają korzystnie na rozwój kultury w Szczawnicy. W przyszłym roku MOK będzie obchodził swoje 50-lecie - czy do tej pory będzie jeszcze istniał? Czy nadal będzie miejscem spotkań pienińskich artystów, gdzie można porozmawiać o sztuce, muzyce i poezji? Czy władzom miasta i gminy przestanie zależeć na rozwoju i promowaniu lokalnej kultury? Czas pokaże.
Konflikt między Grzegorzem Niezgodą a Krzysztofem Czają wybuchł w październiku zeszłego roku, kiedy to burmistrz nakazał Miejskiemu Ośrodkowi Kultury zorganizowanie w kilka dni imprezy, na którą w budżecie ośrodka nie było pieniędzy.

JD/ pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
super wybór22.01.2022, 13:37
Dajcie medialną osłonę temu niezgodzie , tak jak dajecie Gutowi Mostowemu i Gowinowi. To są wasze pozytywne wzorce postępowania na Podhalu
Szczawniczanin22.01.2022, 12:37
A co Pan Burmistrz powie o niekompetencji Pani wydającej projekty zagospodarowania działki osobom z terenu miasta i gminy Sz -ca.
Kazdy z tych dokumentów to droga przez mękę , zapominanie terminow , istotnych elementów planu , co konczy sie sprawami w Kolegium Odwoławczym w Nowym Saczu. Niech Moderator nie traktuje tego wpisu jako hejtu , bo do Burmistrza z tym pojsc nie mozna, wiec pozostaje wypowiedz na forach publicznych .
Góral z Pienin22.01.2022, 12:26
Pan Burmistrz jest specjalistą od wzniecania konfliktów.
Jeden z pierwszych, z rodziną Mankowskich pogrzebał Szczawnicę jako Uzdrowisko.
Co rusz słyszy się w miescie o zjadliwosci Pana Grzegorza.
Młody człowiek , a myślenie z czasów JCM "dziadka" Franciszka Józefa.
gienek21.01.2022, 21:41
Ciekawe czemu tylu dyrektorów zrezygnowało ze współpracy z niezgodą? Bo gość jest nie do wytrzymania! Zero pojęcia o kulturze w życiu publicznym oraz prywatnym!
xyz21.01.2022, 17:32
Trzy punkty odwołania dyrektora :
1. Taki zrobił plan imprez jaki był budżet MOK czyli prawie zerowy.
2. Nie wspóldziałał z organizatorem - nie zgodził się na "przewałki" finansowe i bardzo dobrze.
3.Opublikował na portalu oświadczenie- transparentność chyba przede wszystkim a nie załatwianie sprawy pod stołem.

Każdy kto ośmieli się mieć inne zdanie lub wizję pracy w urzędzie miasta bedzie traktowany jak wróg publiczny nr 1.Putinogród w urzędzie panuje na całego.
K.21.01.2022, 16:13
Jeżeli Pan Krzysztof nie był profesjonalistą - i nie był odpowiednią osobą na tym stanowisku - to ja juz sam nie wiem kto mógłby być. Może jakiś pociotek Pana burmistrza.
Po raz kolejny Pan burmistrz traktuje Szczawnicę jak prywatny folwark
piotrek21.01.2022, 15:19
zgoda panuje , niezgoda - odwołuje ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl