21.01.2022, 19:00 | czytano: 4390

Zmiany w podatkach i składce zdrowotnej. Dyżur ekspertów w Nowym Targu

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Z początkiem nowego roku kalendarzowego wszedł w życie pakiet ustaw Polski Ład, a wraz z nim zmiany w rozliczaniu i opłacaniu składki zdrowotnej oraz nowych rozwiązań podatkowych. We wtorek 25 stycznia zorganizowany zostanie w Nowym Targu kilkugodzinny dyżur pracowników Urzędu Skarbowego i ZUS. Warto skorzystać z okazji i zapytać o zakres wprowadzonych zmian.
Ustawa wprowadziła szereg zmian dotyczących:  przepisów podatkowych,  ustalania wysokości składki na ubezpieczenie zdrowotne,  zasad rozliczania składek. Zmiany dotyczą w szczególności osób prowadzących pozarolniczą działalność. Są również zmiany dotyczące terminów rozliczania i opłacania składek czy sposobu finansowania składek na ubezpieczenia społeczne od wynagrodzeń uzyskiwanych z tytułu nielegalnego zatrudnienia.
W Polskim Ładzie przewidziano zmiany dotyczące wyliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne, jej rozliczenia i opłacenia. Ustawa wprowadza też nowy tytuł do ubezpieczenia zdrowotnego oraz nową grupę osób zwolnionych z opłacania składki.

Przygotowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Krajową Administracją Skarbową pakiet wsparcia dla przedsiębiorców obejmuje m.in.: szkolenia przez internet (webinaria), indywidualną pomoc w placówkach ZUS i KAS, dyżury ekspertów w mediach.

- Zapraszamy klientów również na nasze strony, gdzie można znaleźć odpowiedzi na inne pytania dotyczące zmian przepisów dla przedsiębiorców. Najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami na temat zmian składki zdrowotnej od 2022 r. (informacje tutaj), czy wsparcia i ulg podatkowych dla obywateli i firm (szczegóły tutaj oraz tutaj). Tych z Państwa, którzy jeszcze nie znaleźli odpowiedzi na swoje pytanie zapraszamy na dyżur telefoniczny dla przedsiębiorców, biur rachunkowych z terenu Podhala - informuje Anna Mieczkowska, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji nowosądeckiego oddziału ZUS.

Eksperci ZUS i Urzędu Skarbowego z Nowego Targu czekać będą na Państwa pytania 25 stycznia w godz. od 9.00 do 12.00:
- ekspert Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – 18 449 85 45
- ekspert Urzędu Skarbowego – 18 26 30 420
Można również zapisać się na szkolenia on-line. Informacje na temat szkoleń: https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia.

opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
p22.01.2022, 16:26
przejdżmy do szarej strefy ...
Wyrocznia21.01.2022, 19:58
Nowy wał.
Hanka21.01.2022, 19:30
Polski ład.Ubezpieczenia składek z wynagrodzeń z tytułu nielegalnego zatrudnienia itd..Dobrze przeczytałam czy mi się laptop pitoli?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl