23.01.2022, 18:10 | czytano: 7775

Urzędy w Nowym Targu i Zakopanem wprowadzają ograniczenia w obsłudze mieszkańców

arch. Podhale24
"W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej nim choroby zakaźnej, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, Burmistrz Miasta Nowy Targ wprowadza od poniedziałku 24 stycznia br. do odwołania ograniczenia w obsłudze klientów Urzędu Miasta. Nowy Targ". Podobny komunikat wydał burmistrz Zakopanego co do ograniczenia bezpośredniej obsługi interesantów.
W Mieście osobisty kontakt klientów z pracownikami z poszczególnych stanowisk pracy możliwy będzie "w szczególnie uzasadnionych przypadkach, wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu wizyty". Sprawy załatwiać można drogą elektroniczną (platforma ePUAP2, kontakt e-mail – w zależności od wymogów postępowania) lub telefonicznie.
Bez zmian funkcjonować będzie Wydział Obsługi Mieszkańców i Przedsiębiorców, Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich oraz Wydział Podatków i Opłat (w tym kasa Urzędu Miasta).

Z kolei w Zakopanem burmistrz zdecydował, iż od poniedziałku do odwołania, zostają wprowadzone ograniczenia w zakresie bezpośredniej obsługi interesantów.

"Kancelaria Urzędu nie przyjmuje interesantów. O ile jest taka konieczność, dokumenty prosimy pozostawić przy wejściu do budynku w specjalnie oznaczonym pojemniku" - czytamy w ogłoszeniu.

Załatwianie spraw odbywa się w pierwszej kolejności telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem platformy e-PUAP.

Posiadając konto na www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami. Skargi i interwencje można zgłaszać także mailem.
Niezbędne druki są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod linkiem https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/miasto/zalatw-sprawe.

Wpłat z tytułu podatków, odpadów można dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości. Z tytułu innych opłat zapłaty należy dokonywać przelewem na rachunki bankowe Urzędu.

"Osobista wizyta w Urzędzie jest możliwa w sprawach pilnych wyłącznie w godzinach przyjęć stron, w wyznaczonych miejscach i wymaga wcześniejszego uzgodnienia telefonicznego lub za pośrednictwem poczty e-mail z pracownikiem właściwej komórki organizacyjnej" - zastrzega UM Zakopane.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
John27.01.2022, 21:35
jasne, że wprowadzają przecież urzędasom się nigdy robić nie chciało więc teraz mają wymówkę
Jo Anna26.01.2022, 10:48
Najważniejsze że raut się udał a pani Joanna rozwiesiła złote wstążki. Bo wstążki są tak samo ważne jak dobra zabawa. A urząd można zamknąć. Po co ci mieszkańcy mają urzędnikom przeszkadzać w piciu kawki?
Do Ntnt25.01.2022, 02:48
Twój komentarz potwierdza prawdę iż głupich nie sieją
Maniek24.01.2022, 19:52
W Urzędzie Miasta umawianie na spotkanie w wydziałach w których jest najmniej petentów, a tam gdzie jest najwiecej interesantów kolejki na cały korytarz gdzie jest wtedy szef / osoba odpowiedzialna za Urząd ? Wtedy nie ma covida jak wszyscy stoją razem na korytarzu ? Ostatnio rejestrowałem dziecko w USC i na korytarzu było chyba ze 20 osób. Dlaczego tutaj nie mozna wprowadzić systemu obsługi ? Chociażby zwykłego kalendarza
Ntnt24.01.2022, 18:39
Te darmozjady to powinni się zabrać za więcej roboty a nie wprowadzać ograniczeń. Boże widzisz i nie grzmisz?.
Do Hary24.01.2022, 17:31
Piszesz bzdury jak mało który. Urząd Miasta jako jedyny w mieście przez cały czas przyjmował petentów mimo pandemii i dalej to robi.A w d_.. to się tobie przewróciło.
hary24.01.2022, 13:50
No niemożliwe . Robić się nie chce za nasze pieniądze .Powinni jeszcze wydłużać pracę do późnych godzin popołudniowych , każdy mógł by coś załatwić . Rozumiem jak by ktoś miał prywatną firmę , to niech sobie robi ograniczenia w przyjmowaniu petentów czy klientów . Ograniczenia wprowadzić w sklepach od 9-12 i od 14-15. Przyjmować tylko po jednej osobie . W d....ch się przewraca od tego covida.
Zbooj24.01.2022, 10:45
Chodzi jedynie o bezpieczeństwo, ale tylko chyba pracowników. Śmieszne to i żenujące, bo w innych miejscach są limity osób, obostrzenia i to działa normalnie. Markety działają normalnie, bary i restauracje o stokach i pełnych Krupówkach i karczmach nie wspomnę. Ferie się skończyły "urzędasy" - urząd jest dla mieszkańca a nie mieszkańcy dla urzędu. Stanowisko państwowe w całości - pierdzieć w stołek i obiadki na wynos.
ojcovidianie24.01.2022, 10:39
powoli przechodzimy do swiata wirtualnego pod przykrywka smiercionosnych virusow(komorki martwego bialka)
Pozdrawiam i kocham wszystkich wolnych ludzi24.01.2022, 09:06
Zawsze magistrat był jedynym urzędem który stanął na wysokości trudnego czasu. A tu takie rozczarowanie. Przykro że piękny budynek MCK a w środku segregacja sanitaritarna. Po woli po kawałku. Pracownikom MCK proponuję oglądać cały tydzień film Gierek tyle razy kiedy zrozumieją i będą umieć odpowiedzieć na pytanie, w którym analogicznym momencie historii jesteśmy?? Później posłuchać co mówią fachowcy od pieniędzy Trader Phil Konieczny parę programów Ekspert w Bentleyu. Doczytać rok 1984, Folwark zwierzęcy. Pooglądać co się działo wczoraj w Brukseli i odpowiedzieć sobie na pytanie czy my naprawdę tego chcemy ??? A podobno historia się kolem toczy. Mam wrażenie, że właśnie zatoczyło.
dejcie juz spokoj24.01.2022, 08:47
tyle przecież urzedników poszczepionych prawie wszyscy to co się tyle bać? przecież te wasze szczepionki takie wspaniałe są, czego wy sie boicie ludzie??? dwa lata minely a dalej to samo. czyli jaki z tego morał: to nic nie daje... a raczej daje to, że mamy więcej zachorowań i kto je roznosi? no właśnie odpowiedzcie sobie sami
Ja24.01.2022, 08:47
A najlepsze jest to: "w trosce o bezpeczeństwo mieszkańców...". Zapanowała w tych pokrętnych czasach moda na pokrętną mowę. Nie wpuscimy mueszkanców do urzedu w trosce o ich zdrowie. Nie wpuscimy mieszkańców do przychodni lekarskiej. W trosce o ich zdrowie...
antycovidian24.01.2022, 08:11
@PL
Od samego początku słynnej choroby mówię to samo. Najpierw się z tego śmiano, mówiono foliarz, ruski agent, sympatyk teorii spiskowych itd, które stały się rzeczywistością. Nigdy nie przestrzegałem i nie będę przestrzegał idiotycznych rozporządzeń urojonych w chorych głowach - nie założyłem i nie założę żadnej szmaty (maseczki) na twarz, lockdown mnie nie dotyczył- chodziłem gdzie chciałem, las dla mnie był otwarty i najważniejsze, nie przyjąłem i nie przyjmę eksperymentalnego preparatu genetycznego zwanego przez innych "szczepionką" bo on w niczym zaszczepionym nie pomaga, przed niczym ich nie chroni a wręcz przeciwnie szkodzi. Wiele osób z tego powodu już zmarło, a to dopiero początek.
"... jak ci się żyje z takim obciążeniem psychicznym." dla mnie to żadne obciążenie psychiczne, bo nie jestem i nie będę niewolnikiem, któremu można wmówić, narzucić największe kłamstwa, idiotyzmy. Jestem wolnym człowiekiem i jest mi z tym bardzo dobrze, czego Tobie i innym z całego serca życzę.
kazek24.01.2022, 08:04
ale jak na przykład to, że starostwo nie zdążyło się otworzyć od 2 lat to już nie piszecie:P
Egon24.01.2022, 06:26
Dopiero Watycha ze świtą bawili się na raucie. Bez maseczek, bez hamulców. To jest odpowiedzialność gospodarza miasta? Dwór się bawi. A dla mieszkańców całowanie klamki w urzędzie
PL23.01.2022, 23:29
@antycovidian ty już 2 lata chodzisz nabrany w różne gusła i nic ci się nie sprawdza, jak ci się żyje z takim obciążeniem psychicznym.
Geri23.01.2022, 20:55
Chorego świata się doczekaliśmy!!!A kajzerki w sklepie???
antycovidian23.01.2022, 20:48
Widać że działania - decyzje samorządów są realizowane wg. opracowanego scenariusza, bo kasa musi się zgadzać. Jak można mówić o chorobie zakaźnej wywołanej Sars-cov-2 skoro ta choroba nie figuruje w wykazie chorób zakaźnych. Kto tu kogo robi w balona ? Minister choroby zwiększył testowanie do ponad 110 tysięcy dziennie, to proporcjonalnie musi wzrosnąć ilość zakażonych. Tylko czekać jak ilość testów wzrośnie do ponad 400 tysięcy, by wykazać zakażonych na poziomie ok 100 tysięcy. W tą propagandę, manipulację rządzących coraz mniej ludzi się nabiera.
PL23.01.2022, 20:32
Ne jestem jakimś szalonym antycovidowcem czy foliarzem, ale co wymyślają to można się z...ć żadnego pomyślunku ani konsekwencji.
W domu kultury grają przedstawienie, a w robocie jutro ograniczenia w obsłudze urzędów bo covid.
Placuszek23.01.2022, 18:19
Jakaś dziwna logika u Watychy. Normalnie będą działać wydziału, do których przychodzą ludzie. A nienormalnie tylko sekretariat? Do burmistrza tylko przez Epuap? U niego wszystko jest na odwrót. Podobno urzędnicy chorują potym bezmyślnym raucie. Ktoś coś?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl