26.01.2022, 12:00 | czytano: 16260

Kolejne zwolnienia w "Podhalańskiej Wyższej", w tym kanclerza uczelni - na 3 miesiące przed emeryturą

Andrzej Sasuła i Bianka Godlewska-Dzioboń. Arch. Podhale24.pl
Już 6 osób zwolniła z pracy Bianka Godlewska-Dzioboń, uważająca się za p.o. rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. 5 z nich otrzymało zwolnienia dyscyplinarne, jedna - kanclerz uczelni Andrzej Sasuła - odchodzi „za porozumieniem stron”.
Sasuła nie chce komentować sprawy. Potwierdza jedynie to, co na „Podhalance” jest tajemnicą poliszynela. Wczoraj otrzymał od Godlewskiej-Dzioboń propozycję „nie do odrzucenia” - dyscyplinarka na 3 miesiące przed osiągnięciem wieku emerytalnego, lub odejście za porozumieniem stron. Wybrał to drugie, głównie z tego powodu, że niebawem przed nim dwie operacje.
Andrzej Sasuła, były wicemarszałek Małopolski, z „Podhalanką” związany był od jej początków, czyli od 20 lat. Pełnił najpierw funkcję przewodniczącego Konwentu Uczelni, a jej kanclerzem był - z przerwami - ponad 11 lat.

Również wczoraj Godlewska-Dzioboń zwolniła dyscyplinarnie dr. Krzysztofa Trochimiuka - przewodniczącego Kolegium Elektorów i dr Małgorzatę Wesołowską - przewodniczącą Komisji Wyborczej PPUZ.

Wcześniej, 17 stycznia, dyscyplinarki otrzymali: dr n. med. Maria Zięba - pełniącą obowiązki rektora po odwołaniu Roberta Włodarczyka, dr Krzysztof Waśkowski - prorektor ds. nauki i rozwoju oraz dr Maciej Hodorowicz.

Wszystkie te zwolnienia - co podkreśla Krzysztof Waśkowski - następują wbrew zaleceniom ministerstwa edukacji i nauki, które w piśmie z 11 stycznia zaleca, by „powstrzymać się od dokonywania zmian personalnych, które mogłyby być odebrane jako próba wpływu na wynik wyborów”.

Waśkowski dodaje, że chodzi o zmiany w strukturze organizacyjnej uczelni, że zwolnione osoby to elektorzy i senatorowie, więc działania Godlewskiej-Dzioboń wyraźnie są nastawione na destrukcję procesu wyborczego nowego rektora.
Przypomnijmy, według uruchomionego przed przejęciem władzy na uczelni przez Godlewską-Dzioboń kalendarza wyborczego, winny one się odbyć 1 lutego. Jedyną zgłoszoną kandydatką jest dr hab. Anna Mlekodaj. Godlewska-Dzioboń już jednak - wbrew zaleceniom ministerstwa, by wybory przeprowadzić jak najszybciej - zapowiedziała zmianę kalendarza wyborczego.

- Wczorajsze zwolnienie dyscyplinarne przewodniczącej Komisji Wyborczej dr Małgorzaty Wesołowskiej ma na celu uniemożliwienie prowadzenia procesu wyboru nowego rektora - mówi Krzysztof Waśkowski, dodając, że na wniosek senatorów o zwołanie posiedzenia senatu celem zaopiniowania kandydatury Anny Mlekodaj, Godlewska-Dzioboń posiedzenia nie zwołała. - Za to zwolniła dyscyplinarnie senatora Trochmiuka, który złożył stosowny wniosek o zwołanie senatu - mówi.

P.o. rektora dr Bianka Godlewska-Dzioboń konsekwentnie odmawia odpowiedzi na pojawiające się zarzuty i pytania o komentarz.

p/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Obserwator28.01.2022, 18:44
Czy dzisiaj nie ma żadnego nowego artykułu?
Dzień bez artykułu dniem straconym.
Wernyhora28.01.2022, 15:09
Bianka jak Machiavelli wykańcza wszystkich po których plecach się wspinała. Wyspindrała się na sam szczyt a stamtąd tylko można upaść. I to z hukiem
NT28.01.2022, 14:26
Bianka tak trzymaj!!
lupa27.01.2022, 08:14
@D - dziwne. Czy Prokuratura od miesiąca nie miała czasu sprawdzić jednego sfałszowanego dokumentu przez BGD? Czy on nie okazałby się wierzchołkiem na szczytach PPUZ? Czy to dzieje się naprawdę? Czy ta gangrena opanowała już wszystkie instytucje państwa żyjące w równoległej rzeczywistości?
D27.01.2022, 00:15
Ładne tam wały muszą być skoro samozwańcza p.o.rektor aż zablokowała konta uczelni, może coś tam jest nie tak skoro ona nie chce aby ktoś inny miał wgląd na konta. Ktoś wyżej powinien się zainteresować tym tamatem
tarżanin nowy26.01.2022, 22:19
Idę o gruby zakład, że sąd wszystkich zwolnionych do pracy przywróci. Jeśli tylko zdecydują się złożyć pozew.
zafca sprawy26.01.2022, 21:42
A emeryci wojskowi oficerowie rezerwy nic nie mają do powiedzenia? Są zadowoleni z działań pani rector czy nie? Uczelnia wojskowa od początku istnienia a teatrzyk lalek dla ludu trwa.
:)26.01.2022, 21:38
Trzeba iść się pomodlic za Pana Sasule. Studenci dawać na msze, nie czekać. Jeszcze jakiś mały strajk do tego i będzie wszystko już dobrze;)
Kika26.01.2022, 20:43
Bianka, trzymam za panią kciuki. Dość tego hołubienia góralskiego zaścianka. Swojszczyzna jest fajna, ale na jarmarku i pod Gubałówka. Te swojskie układy rodzinne i finansowe musza zostać zlikwidowane.
Besala26.01.2022, 19:59
Wszystkie decyzje podjęte przez osobę powołaną w sprzeczności z prawem są nieważne więc i zwolnienia mogą okazać się są nieważne. Dziwi brak aktywności drugiej pani p.o. rektora. Bez ostatecznego, opartego na obowiązującym prawie, orzeczenia, chaos będzie trwał a konflikt nasilał. Nic tutaj nie pomogą ani apele, ani modły. Jeżeli w gronie zainteresowanych nie dojdzie do porozumienia, to mogą zadziałać mechanizmy prawne uruchomione przez ministerstwo. I mogą być one przykre dla wszystkich stron konfliktu. W całym tym bałaganie nie słychać nic o doskonaleniu jakości kształcenia, o podniesieniu prestiżu, o wprowadzeniu standardów akademickich we wszystkich sferach funkcjonowania tej uczelni. Jest to tylko walka o władzę, do której wciągani są studenci.
podhale2226.01.2022, 19:26
Na zdjęciu jak przyjaciele, a tu dyscyplinarke dostaje w prezencie. A teraz czas na Panią Bianke, proszę pakować swoje zabawki i wyjazd z Podhala.
Dawny działacz NZS26.01.2022, 19:03
Jedynym rozwiązaniem w związku z zastraszaniem studentów przez Godlewską jest strajk. Uczelnia powinna zostać opanowana przez studentów, którzy będą ją blokować do czasu wyboru rektora. Studenci Podhala przestańcie się bać małpy z brzytwą i stańcie na wysokości zadania. Najwyższy czas zdać ten najważniejszy egzamin - z demokracji. Spytajcie swoich rodziców jak to się robi
Adaś26.01.2022, 18:51
Adam cala Polska to sie śmieje z tej uczelni i kompetencji studentow z tej uczelni. Estyma uczelni jest taka jak tych studentow ktorzy robili protest i zaslaniali twarze kartkami (biedne dziecior). Pani rektor wyzamiatać tą stajnie Augiasza do ostatniego ..?. Żaden Hodorowicz nie ma mandatu do decydowania o jej kształcie, żaden studencik nie będzie wybierał sobie wykładowców do obrony swojej pracy. Dosyć już pośmiewiska wylewa sie z tej uczelni na rynek pracy, do którego absolwenci tej uczelni nie sa wogole przygotowani. Rozgonić to wszystko na 4 strony i przywrócić srodowisku akademickiemu elementarna powaga. Dziaciakow odsunąć na bok bo to nie są sprawy dzieci. Sasula kolaborowal przeciwko ks. Gulakowi. Wszystko co Go spotkalo najgorszego nalezy mu sie po dwokroc. Hodorowicz sie przeliczyl bo Gowina odsuneli od edukacji. Prof. Hodorowicz mowie Ci to z cala stanowczoscia, nie wrocisz na uczelnie pod rzadami swojego Syna. Bianka rob co należy, /.../
abc26.01.2022, 18:51
Jak ta pani jest zwolenniczką pis? to za 2 lata pójdzie na hole.
Gość26.01.2022, 18:36
Skandal. Wstyd na całą Polskę. Trzeba jak najszybciej dokonać wyboru rektora i rozpocząć działania które uzdrowią sytuację.
Kolega z pracy26.01.2022, 17:54
Panie Kris.
To już wiemy dlaczego Kanclerz tak walczył.
Nie miał nic do stracenia ? no bo przecież zwolnić go nie można, jest w okresie ochronnym.
Szkoda tylko, że wciągnął w to pracowników administracji, którzy teraz siedzą na chorobowym i nie wiedzą co robić.
To smutne.
góral26.01.2022, 17:47
Baba depta se drogę po władze, oj takich na Podhalu nie lubimy. Brak godnści, honoru . Długo tu miejsca nie zagrzeje.
Maciuś26.01.2022, 17:43
Najbardziej niedowartościowani i niekompetentni ludzie najbardziej rwą się do władzy - chyba żeby sobie udowodnić, że takimi nie są.
Krakow26.01.2022, 17:11
Są 2 komentarze przychylne biance, oj bianka, musisz się nauczyć szybciej pisać .
kris26.01.2022, 17:10
3 miesiące przed emeryturą?? to jest już okres chroniony....
Adam26.01.2022, 16:54
Każdy kto tę panią zna a ja znam bardzo dobrze, ten wie że /.../ . Teraz to tylko potwierdza. A że ma pismo od Czarnka. No to wszystko jasne. Z niego się śmieje cała Polska z Bianki całe Podhale.
Jan26.01.2022, 16:46
Ciekawa sprawa, że od paru dni Pan Hodorowicz przestał być aktywny w mediach.
Słychać na salonach, że przygotowuje frontalny atak do odbicia uczelni.
Nie wiem ile w tym prawdy, ponoć profesorowie jak usłyszą nazwisko Hodorowicz to zamykają drzwi swoich gabinetów.
Ciężko będzie ale próbuje Pan.?
Taczki26.01.2022, 16:27
Co to *** sobie wyobraża? Jest TYMCZASOWO wybrana na rektora i ona zwolniła sobie 6 osób? Co to *** robiło tyle lat na tej uczelni? I podstawowe pytanie czy osoby z zaburzeniami osobowości mogą piastować takie role jak rektor uczelni? Czy może byle psychopata może sobie przyjść i robić co chce?
szok26.01.2022, 16:22
Czy w tym kraju obowiązuje jeszcze jakieś prawo? Czy ludzie pokroju pani Godlewskiej mogą liczyć na bezkarne niszczenie wykładowców, studentów i całej szkoły? Że niby z jakiego nadania? Jednak mamy do czynienia z państwem z kartonu. Państwem, które na każdym kroku demoralizuje społeczeństwo.
To gdzie jest to drugie dno? Kto stoi w blokach startowych do przejęcia majątku szkoły, bo przecież nie o pryncypia i ambicje tutaj chodzi. Gdzie są lokalni parlamentarzyści? Gdzie są samorządowcy? Gdzie jest opinia publiczna? Doprawdy istne szaleństwo i pogarda... dramat. I nikomu już nie zależy na normalności, uczciwości i przyzwoitości?
Adaś26.01.2022, 16:21
To najlepsza wiadomość jaką mogła spotkać ta uczelnia. Pani Bianko to teraz mi Pani zaimponowała. Tego człeka wogóle nie powinno tam być. Koniec z uzurpatorstwem
Ps. Pani Bianko odnośnie studencików to chyba najwyższy czas zacząć ich gnać do nauki bo co niektórzy zachowują sie jak na wczasach. Przykręcić śrubke i do nauki albo wywalić z uczelni do roboty na kasy.
Podpisany student Politechniki Krakowskie
to czeka26.01.2022, 15:29
Uzurpatorzy też tak ginęli
i cieszyli się ze rządzą
a potem upadek wielki zaznali
i konsekwencje w zamknietym pomieszczeniu
Logistyk26.01.2022, 15:29
Koszmarem jest to co Pani prezentuje!! Bezpardonowa walka o władzę Pani Bianko!! Wstyd mi za tę Uczelnię!!
Kumpel z przedszkola :)26.01.2022, 15:05
Bianka natural born killer. Sami deklarowali że ja wywalą a teraz shock że można być po drugiej stronie.
nowotarzanka26.01.2022, 15:03
Czy to jest w ogole uczelnia WSTYD Godlewska pozwalniaj wszystkich i zostan sama
gosc26.01.2022, 14:55
ufff....jest kolejny odcinek, to jeszcze Baca zrobi wywód i mamy komlet:)
Strajk26.01.2022, 14:50
Proponuję Strajk!
Nie może być tak że oszuści z Bianką i Włodarczykiem chcą przejąć naszą uczelnię!
Aaa26.01.2022, 14:48
Przykro patrzeć jak autorytet Pana Hodorowicza upadł.
taki mam papier26.01.2022, 14:35
Zostałem komisarzem uczelni i od 1.02. przejmuję rządy
Viola26.01.2022, 14:11
Brawo Pani Rektor. Jedziemy z tymi słupami po koleji. Oczyścić majątek nowotarski z nepotyzmu.
Życie26.01.2022, 13:45
Nie wiem dokładnie o co chodzi, ale ci wszyscy, którzy uważają że dyscyplinarna jest nie słuszną powinni udać się do sądu pracy. Nie możliwe żeby nagle tyle osób tak narozrabialo żeby należała się dyscyplinarka.
Julita26.01.2022, 13:31
Panie Hodorowicz wyhodował Pan konia trojańskiego. Prosze działać.Niech ten polityczny pucz wreszcie się skończy. Trzymam kciuki
Kola26.01.2022, 13:23
Do Róż.
Owszem na Uczelni po 16 w rektoracie urzęduje odwołany z funkcji rektora prof. Włodarczyk oraz wszechstronna dyrektor biura rektora....
Oli26.01.2022, 13:00
Propozycja Panu Kanclerzowi jak najbardziej słuszna.
Trudno patrzeć jak osobą ciężko chora musi brać udział w buncie i szkoleni grupy bojowj w przypadku wejścia Policji na uczelnię zamiast przygotować się do dwóch operacji.
Tylko szkoda, że Pan Kanclerz zapomniał o chorobie kiedy blokował wejście do rektoratu i spał pod drzwiami rektora.
br26.01.2022, 12:55
Cały majątek Uczelni powstał z darowizn samorządów. Samorząd Małopolski dotował uczelnię ze swego budżetu. Powiat Nowotarski przekazał ponad 8 ha gruntów z budynkami, a gminy Podhala, Spiszu i Orawy dobrowolnie opodatkowały się kwotą od mieszkańca (ewenement w skali kraju), by wspomóc ?swoją? Uczelnię. A teraz wszyscy milczą ? To nasza uczelnia i trzeba jej bronić. Jaka w świat idzie opinia o Podhalańskiej ? Jaką w świat opinię o nas posyłamy. Zakończmy ten pokaz głupoty i arogancji. Nowe wybory, nowe rozdanie !. Tylko nowa władza może uratować uczelnię.
Mick26.01.2022, 12:53
A już się martwiłem. Południe mija, a nowego odcinka "Podhalanki na sukces" nie widać. A jednak jest! Bianka daje radę. Nie pozwala się nudzić, emocje jak u Hitchcocka. Już rozentuzjazmowany czekam na odcinek jutrzejszy.

A tak poważnie - długo mamy być świadkami upadku moralnego? Żałość ogarnia. I nikt nie może z tym nic zrobić.
CornyDunajec26.01.2022, 12:49
Czy kto ma jeszcze wątpliwości, że to jest pucz robiony przez Godlewską-Dzioboń i jej ludzi?
Miało Miasto swoją uczelnię, a teraz będą tam rządzić dólscy z Krakowa.
Obserwator26.01.2022, 12:40
Dzień bez nowego artykułu dniem straconym.
Roz26.01.2022, 12:36
Czy oprócz Godlewskiej jest jeszcze ktoś na tej pożal się boże uczelni ?
P26.01.2022, 12:22
Mają rozmach...
Emil26.01.2022, 12:20
Tak trzymać pani rektor.
Psy szczekają karawana jedzie dalej.
Dość anarchji na Uczelni.
Proszę nie zapomnieć o Harnasi!!!
Szymon26.01.2022, 12:06
Nikt nie potrafi poradzić sobie z jedną osobą. To wszystko zaszło za daleko.
wrr26.01.2022, 12:00
No i jest !!! Uczelnia na najwyższym poziomie !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl