27.01.2022, 18:39 | czytano: 7780

Dr Zięba i dr Waśkowski spotkali się z ministrem ws. sytuacji na "Podhalańskiej"

Arch. Podhale24.pl
W Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie doszło do spotkania zwolnionych dyscyplinarnie z uczelni dr n. med. Marii Zięby dra Krzysztofa Waśkowskiego z Sekretarzem Stanu Wojciechem Murdzkiem.
Przypomnijmy, iż dr Maria Zięba uważa się za prawowicie pełniącą obowiązki rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu, a dr Waśkowski za prorektora do spraw nauki i rozwoju. Innego zdania jest dr Bianka Godlewska-Dzioboń, która podpierając się opiniami ministerstwa, przejęła władzę na uczelni przekonując, że to ona jest pełniącą obowiązki.
Gdy Godlewska-Dzioboń objęła rządy na "Podhalańskiej" zwolniła dyscyplinarnie z pracy swoich oponentów. Ci pojechali na spotkanie z wiceministrem Wojciechem Murdzkiem. Po południu otrzymaliśmy do nich relację ze spotkania w resorcie. Oto jego treść:

"Strona Uczelniana przedstawiła obecną sytuację na Uczelni, w tym przebieg procesu wyborczego oraz perturbacje związane z działaniami dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, która podając się za p.o. Rektora, podejmuje próby nielegalnego wpływu na proces wyborczy, między innymi składając elektorom oświadczenia o rozwiązaniu umów o pracę bez wypowiedzenia, mające na celu usunięcie ich z grona Kolegium Elektorów.

Strony zgodziły się co do tego, że najważniejszą kwestią w obecnej chwili jest konsekwentne zapewnienie dokończenia procesu wyborczego zgodnie z ustalonym wcześniej kalendarzem i bez ingerencji w skład Kolegium Elektorów oraz wybór Rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu w zaplanowanym terminie 1 lutego 2022 roku.

Zrealizowanie kalendarza wyborczego zgodnie z ustaleniami pozwoli zakończyć okres niepewności rozpoczęty 21 grudnia 2022 roku w wyniku nieuszanowania decyzji Kolegium Elektorów przez odwołanego Rektora dra hab. Roberta Włodarczyka i podjętych następnie przez niego oraz dr. Biankę Godlewską-Dzioboń nieuprawnionych działań.
p. o. Rektora PPUZ w Nowym Targu
dr n. med. Maria Zięba
prorektor do spraw nauki i rozwoju PPUZ w Nowym Targu
dr Krzysztof Waśkowski".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
mali amici malus fructus ferunt30.01.2022, 09:23
do Tu - Jak można usłyszeć na Mieście, Prokuratura jest zawiadomiona od grudnia. I wszyscy obrońcy oczywistej prawdy oraz wówczas zupełnie legalnie sprawujących swój urząd prorektorów, kanclerza, wykładowców akademickich czekają na wszczęcie odpowiednich działań potwierdzających lub negujących stan faktyczny działań nieprawnych. Cóż, jak widać opieszałość w badaniu nieprawidłowości i manipulowaniu dokumentami nie ma nadania politycznego i szanowna Prokuratura nie chce się narazić, by w konsekwencji nie być delegowanym na odległy kraniec Polski. Dlatego swoje sugestie i te obłudne dyrdymały pozostaw dla niepoinformowanych, okłamywanych i nieświadomych wydarzeń, które odgrywały i odgrywają się na PPUZ. Niestety powtórzone tysiąc razy kłamstwo może wydawać się w końcu prawdą, ale wcale nią nie jest. Może się tylko wydawać. I wydaje się. Jak fatamorgana. To taki stan konfabulacji, w którym obecnie tkwisz na usługach ciemnej mocy.
TU29.01.2022, 12:03
Jak długo jeszcze będą podpisywane pisma przez Ziębę , Waśkowskiego jeżeli nie są już pracownikami PPUZ.
Obrońcy tych ludzi destrukcyjnych zawiadomcie Prokuraturę macie na to niezbite dowody, czemu tego nie robicie, dlatego, że jesteście również zakłamani jak oni.
Troszkę przyzwoitości!
Oli28.01.2022, 16:27
Do walki o tron.
Jeżeli masz takie twarde dowody to wal do prokuratury i nie zapomnij podpisać protokołu lub doniesienia.
Ja donoszę i złoż podpis. Na końcu zaznacz jak będziesz miał dodatkowe informacje to niezwłocznie złożysz dodatkowe informacje .
walka o tron28.01.2022, 15:19
do Oli, a gdzie Twoja odrobina mądrości? Choć to trudne, musisz to zrozumieć, że zostali zwolnieni z pogwałceniem prawa pracy i kompetencjami pani Godlewskiej, która wcześniej antydatowała powołanie przez odwołanego już rektora Włodarczyka (21 głosów elektorskich na 22) - i na to są twarde dowody, i nie wystarczy coś zniszczyć, wygumkować, zmanipulować. To raczej poważny zarzut i dobrze będzie jak Prokuratura wreszcie się tym zajmie. Niemniej są tylko dwa organy, które mogły przyznać pani Godlewskiej funkcję pełnienia obowiązków rektora. Przestań zatem słuchać tej zakłamanej narracji o mianowaniu przez Ministra na podstawie fałszywych dokumentów i zgody na robienie porządków personalnych, wywracaniu kalendarza wyborczego i podsycaniu konfliktu. Przeczytaj jeszcze raz co pisze niejaki Murdzek, czy sam min. Czarnek i jak warunkuje postępowanie osoby pełniącej obowiązki zarządzania PPUZ. W tym też kontekście wszystkie dotychczasowe oświadczenia, komunikaty i ten zawiły bełkot mecenasików, który możemy przeczytać na oficjalnej stronie szkoły, są raczej słabymi argumentami, ale dla zainteresowanych zamachem na praworządność i skokiem na kasę wydają się być wystarczającym paliwem do takich działań destrukcyjnych.
Oli28.01.2022, 12:36
Coś tym ofiarą Hodorowicza się pomyliło.
Jak w tytule, " w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie doszło do spotkania
ZWOLNIONCH dyscyplinarnie z uczelni dr.n med Marii Zięby ,dr Krzysztofa Waśkowskiego, a co widzimi w podpisie pod komunikatem , p.o. Rektora PPUZ w Nowy Targu dr n med dr Maria Zięba, prorektor do spraw Nauki i rozwoju PP UZ w Nowym Targu dr Krzysztof Waśkowski.
Jeżeli do nich nic nie dociera nie potrafią czytać pism Ministerstwa do którego się zwracają to już koniec autorytetu uczelni.
Gdzie Wasz honor.
/.../
Wstyd dla całego Podhala28.01.2022, 11:40
Do CYRK PACYNEK!!! brawo nic dodać nic ująć.Pozdrawiam
do pracownik PPUZ28.01.2022, 08:23
słowo " wierzę " piszemy przez rz, chyba jesteś tam co najwyżej woźnym :))))
prawo wariata28.01.2022, 08:13
Nie ma co przekonywać jakiegoś przekonanego figuranta Murdzka. Trzeba natomiast wymagać od Prokuratury działań z mocy Ustawy. I prostej odpowiedzi na pytanie czy fałszerstwo Godlewskiej jest faktem? Czy może uzasadnione i udokumentowane zarzuty pani Zięby, pana Waśkowskiego, pana Sasuły są ich wymysłem? Czy zwalnianie dyscyplinarne ludzi posiadających dowody fałszerstwa nie potwierdzają hipotezy o dokonanych przekrętach i nadużyciach? Czy Prokuratura nie wie, że serwery są najlepszym i jedynym źródłem przestępstwa, albowiem nic tam nie ginie i nie da się tam manipulować danymi bez pozostawienia śladu ingerencji? To jednak kraj z kartonu?
ojciec28.01.2022, 00:01
Prokuratura zrobi porządek z fałszywymi i robionymi po czasie papierami na Uczelni naszych dzieci - niech żyje "podhale papiers''
Obserwator zamętu27.01.2022, 23:41
Pracowniku PPUZ , na jakim stanowisku , w TEJ WYŻSZEJ uczelni praacujesz , że piszesz ,, nie wieżę " w coś tam. Człowieku kompromitujesz szkole poddatawową , którą udało Cisię skończyć !
Pracownik PPUZ27.01.2022, 22:09
Do PPUZ jak Dzioboń próbuje? Zwalniąc (wbrew opinii ministerstwa) zastraszając, mobbingując (wbrew prawu pracy i przyzwoitości) działając na szkodę uczelni (nie ustalając kalendarza wyborczego) łamiąc prawo (antydatując dokumenty) działając wbrew woli Samorządu studenckiego (pozdrawiam ODWOŁANE?O przwodniczącego).
No chyba, że chcecie UEK, ale to chyba w Krakowie a nie w Nowym Targu.
PPUZ27.01.2022, 21:29
Kto tu komu przeszkadza?
Dr BGD próbuje realizować swoje obowiązki P.O. Rektora.
To zbuntowany "Pracownik PPUZ" wraz z jej władzami nie związanymi z UEK'iem jej w tym przeszkadzają i do dziś knują przeciwko niej.
Władza na PPUZ zawsze była podzielona prawie po równo:
- PPUZ - dr Zięba, dr Waśkowski, dr Trochimiuk;
- UEK - dr Włodarczyk, dr BGDzioboń;
Baca27.01.2022, 21:21
Ale dzisiaj zdobyłem dużo dodatkowych informacji o teraźniejszości , przeszłości i przyszłości, ale nie powiem, bo cisza przedwyborcza:) Teraz tylko ostatecznie potwierdzę swoje zdolności przewidywania.....
Podszywający się pod Pracownikiem PPUZ27.01.2022, 21:16
To kto decyduje jak nie Ministerstwo?
Jaki organ jest na wami?
Grupa ludzi jak się tam nazywacie Senat czy Wysoki Senat?
Traktujecie się jak Bogowie - nie obrażając Boga.
Czy wam się nie poprzewracało w głowie?
Tworzycie sobie sami prawo w Polsce Prawa?

Mnie nie podoba się Pani dr M. Ziębo i Panie dr Waśkowski Premier Polski - przekonam ludzi do swoich poglądów i odwołajmy go tak samo jak zrobiliście to z prof. dr Włodarczykiem.
Bezrobotna szukająca pracy w okolicach Nowego Targ27.01.2022, 20:54
Do Pana "Pracownik PPUZ obecnie na chorobowym".
ZUS powinien się Państwem zainteresować.
Przebywacie na chorobowym bo macie taki kaprys? Bo nie lubicie pracodawcy?
Albo pracujecie, albo idźcie na bezrobocie.
Przy waszych zarobkach lepiej na tym wyjdziecie i do tego zwolnicie komuś miejsca pracy skoro nie chcecie pracować!
Pracownik PPUZ27.01.2022, 20:46
Do "Pracownik PPUZ" gdybyś był pracownikiem to byś wiedział że Minister o niczym nie decyduje a może jedynie wyrazić opinię. P.o rektora jest tylko po by zgodnie z kalendarzem przeprowadzić wybory a marionetka godlewska co robi? Dlaczego przeszkadza ?
Chłop ze wsi27.01.2022, 20:46
To ja uważam się teraz za Sołtysa we wsi NoName - nie ważne.
Uzyskałem 23 głosy od gospodarzy prowadzących rolnictwo z mojej wsi, to moja wieś jest teraz.

Chcę tak jak dr Zięba objęła p.o. Rektora, objąć stanowisko Sołtysa.
Kurczę, ale na wyższych szczeblach np. w Gminie mnie nie akceptują tak jak jej w MEiN.
Będę mącił tak jak Ona - może się uda.
Inka27.01.2022, 20:42
W szpitalu brakuje pielęgniarek. Państwo poniosło koszt wykształcenia pielęgniarki zięby po to żeby służyła przy łóżku pacjenta a nie po to żeby sie pchała na stołek, do ktorego mentalnie nie dorasta. Chyba nie ma uczelni na świecie gdzie pielęgniarka byłaby rektorem. To nawet brzmi absurdalnie.
Pracownik PPUZ obecnie na chorobowym.27.01.2022, 20:33
A co na to były Kanclerz?
Tyle razy wypowiadał się w tych kwestiach.
Prosimy Panie Andrzeju o przesłanie maila do pracowników.
Co robić?
Jak żyć?
Kogo i czyje polecenia wykonywać?
Chyba, że Pan już odpuścił po ugodzie z dr Bianką i wycofuje się Pan z frontu waliki.
Tak dzielnie Pan walczył o przywództwo dr Zięby a teraz co?
Podhalanin27.01.2022, 20:32
Gdzie działania prokuratury, które potwierdziłyby, że Włodarczyk i Bianka fałszowali dokumenty wg. których Minister wydał swoją opinię. Wiedzą o tym wszyscy i są na to niezbite dowody. Myślę że to zakończyłoby te żałosne działania uzurpatorki, której "władza" polega na zastraszaniu, zwalnianiu, mobbingu.
Pracownik PPUZ27.01.2022, 20:26
Nie wieżę, nie wytrzymam.
Dr M. Zięba nadal uważa się za p.o. Rektora?
Zaraz pęknę ze śmiechu.
Która to już zmiana z kolei, o której donosi prasa?
Decyzja Ministra jest ważna, czy nie?
Cyrk pacynek27.01.2022, 20:26
Ten Murdzek to taki sam sprzedawczyk jak Gut Mostowy, którego Bianka była szefową biura. Obaj od Gowina i obydwaj zdrajcy. Jak się Czarnek dowie w co graja albo co gorsza Jarosław? A Bianeczka marioneteczka
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl