27.01.2022, 20:34 | czytano: 4265

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - licytacje, koncerty, spektakle

arch. Podhale24
W niedzielę, 30 stycznia już po raz trzydziesty zorganizowany zostanie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku celem jest okulistyka dziecięca. Tego dnia sporo imprez przygotowano w Rabce-Zdroju, ale chętni do wsparcia idei mogą to zrobić biorąc udział w internetowych aukcjach.
- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra w Rabce-Zdrój. Wolontariusze z roku na rok grają z nami podczas każdego Finału. W tym roku na Finale wiele atrakcji. Finał powstał przy współudziale Centrum Kultury Sportu i Promocji w Rabce-Zdrój. Serdecznie zapraszamy do grania razem z nami już w niedziele 30 stycznia - zachęca Karolina Bagadzińska z rabczańskiego sztabu WOŚP.
Sztab działający w Rabce-Zdroju przygotował sporo atrakcji, które rozpoczną się już dzień przed finałem, czyli 29 stycznia - koncertem "Bobas&Bodzio" w Restauracji Przełęcz.

W niedzielę trwać będzie zbiórka ubrań. Odzież, która nie jest już używana, ale wciąż nadaje się do noszenia można przynosić do sztabu WOŚP przy ul. Orkana 47 miedzy godziną 10.00 a 19.00. - W międzyczasie w naszej bibliotece odbędzie się Spektakl Teatru Chrząszcz w Trzcinie pt. „Mi sie”. Przestawienie będzie po raz pierwszy wystawiane w Rabce. W Centrum Kultury Sportu i Promocji przy ul. Chopina 17 będzie można się napić ciepłych napojów oraz odpocząć. Od połowy grudnia w większości punktów w Rabce stoją puszki stacjonarne do których można wrzucać pieniążki. Nasza puszkę znajdziesz także na koncercie Stanisława Sojki w Teatrzyku Rabcio w Rabce. Po południu zapraszamy na koncerty w amfiteatrze wystąpią takie zespoły jak Robcusie, Piotr Lupi Lubertowicz, Zapaleni, Anatom czy Zazi &Patrykaz. Po koncertach odbędzie się licytacja w restauracji „Przełecz” - wymienia Karolina Bagadzińska.

Zaplanowano koncerty też pokazy ratownictwa, ślizgawkę w Parku Zdrojowym oraz akcję "Dawnej Rabki Czar".

O godz. 20.00 na deptaku - oficjalne zakończenie finału, czyli "światełko do nieba".

W sklepach, restauracjach, salonach fryzjerskich, czy kinie - warto się rozglądać za "sztabową puszką stacjonarną". To tekturowa puszka kwestarska, taka sama, jak te wolontariuszy, która przypisana jest do konkretnego lokalu. Zbiórka do sztabowych puszek stacjonarnych w Rabce-Zdroju trwa od czwartku 27 stycznia do niedzieli 30 stycznia.
Zachęcamy także do udziału w internetowych licytacjach w serwisie aukcje.podhale24.pl, gdzie znaleźć można ciekawe przedmioty i vouchery na atrakcyjne kursy czy usługi przygotowane przez podhalański sztab WOŚP.

Co się tyczy Nowego Targu, to stacjonarne puszki można będzie znaleźć w Bursie gimnazjalnej, Studio Tatuażu Na Czarnym Szlaku Tattoo, Aeroklubie Nowy Targ, Restauracji Deja Vue, salonach optycznych Vission Express CH Leclerc i CH Dekada. Ale także w Sklepach Delikatesy Centrum i Sezamek w Białym Dunajcu, Lord w Poroninie, czy Butiku Polscy Projektanci w Centrum Handlowym Krupówki w Zakopanem i HiFitness Zakopane, STRH Bistro Art Cafe, Willi Amicus.

Szczegóły wydarzenia w poszczególnych miejscowościach znajdziecie Państwo w naszym dziale "co, gdzie, kiedy".

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
harnaś29.01.2022, 20:40
do rurus -Jako putora milijarda nauc sie chłopce rachunków a cu do chijskiego zarcio to ponad sto milijardów rocnie my się syćka składomy na łochrone nasego zdrowio, choć połowa z tego przepodo na rzec kombinatorów i cwanioków w biolutkik zopaskak ale Rzondy na to patrzo ino jednym łokiym. Przez to sekta łowsikowo sie pasie i ćmi we łbak ciymnocie.
Rufus28.01.2022, 11:44
1,5 miliarda w ciągu 30 lat i coś z tego w szpitalach jest. Mam nadzieje że wszystkim narzekającym smakuje miseczka ryżu od premiera za 870 milionów na ten rok
Toja28.01.2022, 09:35
Że tego wszystkiego szgtnie trafi
harnaś27.01.2022, 22:34
dziadujo, dziadujo i te porenoście milijinów Łowsiki przytulo.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl