28.01.2022, 13:46 | czytano: 2816

Obrady radnych przeniosły się do Internetu

Sesja Rady Powiatu Tatrzańskiego
Sesja rady powiatu tatrzańskiego i rady gminy Poronin odbyły się w formie zdalnej. Wszystko przez rosnącą ilość zakażeń Covid-19.
W związku ze zwiększającą się ilością zakażeń Covid-19 radni podjęli decyzję o przejściu na zdalną formę spotkań. Sesje rad odbyły się poprzez komunikatory internetowe, dzięki czemu ograniczono spotkania i potencjalną możliwość transmisji wirusa.
- Pandemia nam się rozwija i aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom urzędu jak i radnym obradujemy w trybie zdalnym - mówił Edward Tybor, przewodniczący rady powiatu tatrzańskiego.

Nie obyło się też bez problemów technicznych przez co sesja rady powiatu rozpoczęła się z opóźnieniem.

Radni powiatowi przyjęli uchwały o zwiększeniu wydatków budżetowych o 1,8 mln zł. Wydatki są związane z dofinansowaniem do prowadzenia ośmiu linii komunikacyjnych użyteczności publicznych. Zwiększono także dofinansowanie przeznaczone dla Centrum Pomocy Rodzinie. Na zwiększone koszty Starostwo pozyskało zewnętrzne dofinansowania.

Radni powiatowi podjęli także uchwały na wynajęcie pomieszczeń na cele prowadzenia stołówki w Liceum Ogólnokształcącym im. O.Balzera w Zakopanem. Przyjęto także uchwałę o zamiarze likwidacji Dom Wczasów Dziecięcych „Pałac Tatrzański” w Kościelisku z dniem 31 sierpnia br. Radni odrzucili także skargi kierowane przeciwko staroście.

Dzięki wprowadzonemu systemowi głosowania on-line jeszcze sprzed pandemii forma zdalnych posiedzeń radnych nie stwarza większych problemów.

Radni z Poronina w trakcie obrad pochylili się nad kwestią zakupu działki. Radni także omawiali działalność Ośrodka Pomocy Społecznej i dodatku osłonowego, który ma pomóc mieszkańcom w kwestiach rosnących cen prądu, gazu i żywności.

- Dodatek ten przysługuje mieszkańcom, których dochód netto nie przekracza kwoty 2100 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego, lub 1500 zł przy gospodarstwie wieloosobowym. Wnioski można składać od stycznia do 31 października - mówi Halina Stoch z Ośrodka Pomocy Społecznej w Poroninie.

Kwota dofinansowania może wynieść między 400, a 500 zł w przypadku gospodarstwa jednoosobowego i 1062 zł dla gospodarstw 3-4 osobowych, a w przypadku gospodarstw powyżej 6 osób 1150 lub 1437 zł. Kwota uzależniona jest m.in. od sposobu ogrzewania domu i tego, czy jest zgłoszony do centralnej ewidencji.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl