28.01.2022, 16:19 | czytano: 13523

Maciej Jachymiak: "Służby PanaBurmistrza lubią zasypywać"

FELIETON. "Mimo, że śniegu w bród i trasy biegowe mnożą się jak grzyby po deszczu, ostatnio sypią własny śnieg, na „Kole”. Produkują go z wody głębinowej. To bodaj najdroższy sposób produkcji śniegu. I ta woda podobno nie bardzo się nadaje. Ale kto zabroni?" - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
Śnieg za oknem sypie coraz mocnej... Muszę wstawać rano, odśnieżać. Uwielbiam te poranki. Jak się człowiek zmęczy to potem dzień jakiś inny jest, radośniejszy. Przy wysiłku wydzielają się naturalne endorfiny, które działają euforyzująco. Endorfiny to taka nasza własna morfina. Dlatego wysiłek tak uzależnia. Ale te endorfiny w przeciwieństwie do tamtych z maku są zdrowe, nie należy się przejmować…
I tak sobie odśnieżam, rozmyślam... aż nagle… jasna cholera! Wjazd na długości 10 metrów zasypany po kolana brudnym lodem! To miastowy odśnieżacz. Sprzątanie po nim zajmuje mi dwa razy tyle co reszta. Skarżyłem się już kiedyś, ale podobno nic się nie da zrobić. To jeden z tych nierozwiązywalnych dylematów, które od zarania gnębią ludzkość… Dobrze opisany w stand-up’ie „Domek w Karkonoszach”.

Służby PanaBurmistrza lubią zasypywać. Mimo, że śniegu w bród i trasy biegowe mnożą się jak grzyby po deszczu, ostatnio sypią własny śnieg, na „Kole”. Produkują go z wody głębinowej. To bodaj najdroższy sposób produkcji śniegu. I ta woda podobno nie bardzo się nadaje. Ale kto zabroni? Przypomina mi się tu kawał: "Jakim samochodem można wyjechać na półmetrowy krawężnik? Służbowym."

To nic nie kosztuje. Biorąc po uwagę ilość ludzi, którzy zechcą na kole pobiegać w kółeczko będzie to jedna z najdroższych atrakcji w Mieście. Wyjdzie po kilka stówek ma biegacza. Jest piniądz! Co prawda nie tam gdzie trza, ale jest!

Ciekawe ile pieców by wymienił w śmierdzącym centrum Miasta zamiast bezsensownie pakować środki w białe g. na Kole?

Nawet nie piszę, żeby się tym zajęła miejska komisja rewizyjna. Podobnie jak większość w dzisiejszym świecie nie zajmuje się rewidowaniem tylko pilnowaniem, żeby władzy wstążka z głowy nie spadła. No, ale jak ma być inaczej, skoro w.w. władza sama sobie wyznaczyła komisję.
I tu dokonamy skojarzeniowego ześlizgu. Smród i woda. Smog & Water. Mamy w mieście małą Smog Watergate. Jaka władza, taka Watergate...

Jak pamiętacie Państwo, za akcję poprawy jakości powietrza poprzez zmianę umiejscowienia pomiaru dał głowę naczelnik Jabcoń. Ale to nie wszystko. PanBurmistrz podał, że przeniesienia dokonano na wniosek rady rodziców pobliskiej szkoły. Szefową tej rady jest podwładna PanaBurmistrza. Reszta z tej rady o niczym, nie wie.

Ach, byłbyż to nius! Ale nie dziś. Żyjemy w czasach postpolitycznych i postetycznych. Jedna z najbardziej lewicowych spółdzielni w historii kraju nazywa się Zjednoczoną Prawicą. Za kilka słów prawdy pozbawiają pracy. Ale jak się jest z rządzącej watahy to można kłamać i kraść ile wlezie. Takich przypadków współczesne prawo (i sprawiedliwość) po światłym przywództwem tow. Zbigniewa nie ściga...

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Sawa29.01.2022, 18:08
Piotrek wy tam na Krzywej nieźle musicie dolewać do kawy. Kolejny blamaż z jedną armatką w tle i umową podpisaną przez Watychę na stadion biegowy przy Długiej w której na infrastrukturę wydał pieniądze podatnika i to niemałe. U Grzegorza wszystko jest na odwrót.
Piotrek29.01.2022, 14:26
Mezuza- no właśnie nie jest:) tak się może tylko wydawać jak się nie siedzi w tym śnieżnym temacie:)
Mezuza29.01.2022, 09:55
Puotrek skoro się znasz to potwierdzisz że śnieżenie stadionu na Kole przy pomocy jedbej armatki i to w czasie gdy prognozy pokazują śnieżyce jest absurdem? Zgadza się?
Piotrek29.01.2022, 08:55
Do Arek, autora i reszty pseudo znawców. Widać że macie takie pojęcie o sztucznym naśnieżaniu jak ja o fizyce jądrowej, wiem że jest i tyle. Zajmijcie się tym w czym jesteście dobrzy i w tym się wypowiadajcie, a nie w temacie o którym nie macie zielonego pojęcia. Sikam ze śmiechu jak czytam wasze wypociny chociaż z kołem nie mam nic wspólnego haha
Arek28.01.2022, 21:10
Maria tyle że jazda po kole jak piszesz grozi zatruciem. Jest tam najgorsze powietrze w Europie. A śnieżenie przy pomocy armatki jak w perspektywie ma być duży opad jest zwykłą głupotą, brakiem wizji i konsekwencji oraz niegospodarnością. Nowotarski Miś
Maria28.01.2022, 19:41
Pan Jachymiak anty wszystko w mieście. No tak lepiej jeździć po Alpach i w Czechach piwo pić, chwaląc się tym, niż pomyśleć, że starsze osoby i dzieci lubią jeździć po Kole. Z perspektywy zagranicy nic Pan nie widzi.
azur28.01.2022, 17:40
Pani Stegowa słabo nadzoruje wydział promocji i sportu który ma kontrolować tych co snieza. Najważniejszy jest dla niej bal burmistrza ale nie dla mieszkańców
John melepeta28.01.2022, 16:57
Skończ waść wstydu oszczędź
Antoni28.01.2022, 16:34
Czyżby Pan sugerował kradzież wody z Dunajca? Co na to PGWWP ?
Husky28.01.2022, 16:26
Najlepiej było jak dwa tygodnie podczas odwilży sypali śnieg tą jedną armatką. Męczyli się strasznie. Zdążyli naśnieżyć i szlak narciarski wytyczyć w piątek wieczór. W sobotę rano Wstążka zrobiła na tym torze wyścigi psich zaprzęgów i zdemolowała trasę biegową. No ale u Watychy wszystko jest na odwrót.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl