30.01.2022, 22:37 | czytano: 2953

OSP Stasikówka z nowym, ale używanym wozem bojowym

na zdj. Grzegorz Worwa z KP PSP Zakopane
- Każda Ochotnicza Straż Pożarna Chce mieć nowy samochód, ale nie zawsze da się zebrać tyle pieniędzy. Niestety nie było perspektywy na zebranie takich funduszy - zaznacza Grzegorz Worwa, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem. Strażacką remizę w Stasikówce zasilił używany, ale w pełni sprawny pojazd, który do tej pory służył w PSP w Zakopanem.
Strażacy ochotnicy ze Stasikówki starali się o pozyskanie nowego wozu bojowego. Z pomocą przyszła gmina.
- Od lat samorząd prowadzi politykę wspierania straży pożarnej. Wcześniej wójt Bronisław Stoch, teraz ja także to kontynuuję. Co roku odkładamy pewną kwotę na zakup mówi - Anita Żegleń, wójt gminy Poronin.

W tym roku budżetowych kwota zarezerwowana na zakup wozu bojowego to 300 tys. zł. Niestety kwota ta okazała się zbyt mała na zakup nowego pojazdu. Udało się jednak pozyskać samochód renault, który do niedawna na akcje wyjeżdżał z remizy Państwowej Straży Pożarnej z Zakopanego.

Zakup używanego wozu strażackiego to była jedyna szansa dla strażaków z OSP Stasikówka na pozyskanie pojazdu w najbliższych latach. Strażacy ochotnicy z gminy ustalili, że jeżeli remiza OSP w danym roku nie zakupi pojazdu, to ląduje na końcu kolejki, a o pozyskanie pojazdu w następnym roku stara się kolejna remiza.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl