31.01.2022, 18:17 | czytano: 9547

Raut u burmistrza (zdjęcia)

Koncert Stanisława Soyki. Fot. Piotr Kuczaj
Po raz pierwszy w Rabce-Zdroju odbył się raut dla zaproszonych gości, zorganizowany przez burmistrza Leszka Świdra, podobny do tego, jaki co roku organizowany jest w Nowym Targu. Była on okazją do podziękowania osobom zasłużonym dla miasta i gminy. Zakończył go koncert Stanisława Soyki.
Burmistrz wygłosił do obecnych przemówienie. - Szanowni Państwo! Chcę podziękować wszystkim za przybycie. Gmina to nie tylko najmniejsza jednostka samorządu terytorialnego, ale gmina to przede wszystkim nasi mieszkańcy. Bogactwem gminy są jej mieszkańcy, bo to oni głównie przyczyniają się do jej rozwoju – mówił włodarz gminy. - To dzisiejsze spotkanie jest okazją by podziękować za pomoc i wsparcie okazane naszej gminie, naszym spółkom miejskim i szkołom.
- Chcę podziękować naszym posłom za zaangażowanie przy realizacji budowy nowej "Zakopianki" która ułatwi nam połączenie komunikacyjne z Krakowem i dalej w świat, poprawi bezpieczeństwo i skróci czas podróży. Słowa podziękowania należą się panu posłowi Andrzejowi Adamczykowi – Min. Infrastruktury za odważną decyzje w sprawie budowy dwupoziomowego skrzyżowania kolejowo-drogowego w Rabce-Zdroju, orędownikiem tego rozwiązania jest też starosta p. Krzysztof Faber który mówił o rozwoju komunikacyjnym Podtatrza z uwzględnieniem Rabki.

- Cieszę się, że są z nami radni wojewódzcy p. Bogdan Pęk i p. Marek Wierzba na których możemy liczyć w Sejmiku, za środki pozyskane na wymianę kotłów, budowę sieci kanalizacyjnej czy na cyfryzację gminy.

- Podziękowania należą się też naszym radnym powiatowym za zabieganie o wspólne inwestycje na drogach powiatowych w Rabce-Zdroju.

- Z tego miejsca chciałbym podziękować mojej zastępczyni p. burmistrz Małgorzacie Gromali za pracę, pomoc i wsparcie w realizacji wszystkich zadań w naszej gminie.

- Chcę podziękować też Radnym Rady Miejskiej z Przewodniczącym na czele za wspieranie przedsięwzięć inwestycyjnych, wypracowanie kompromisu dla rozwoju gminy i wyznaczanie kierunków na przyszłość.

- Nie byłoby też tych inwestycji gdyby nie praca pani Skarbnik, p. Sekretarza, naszych naczelników i pracowników urzędu, prezesów i pracowników spółek miejskich, dyrektorów szkół, nauczycieli i pracowników obsługi za co z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować.
- Są z nami sołtysi, prezesi i członkowie licznych stowarzyszeń, klubów i organizacji którzy sami są inicjatorami wielu ważnych wydarzeń, tak sportowych jak i kulturalnych w naszej gminie, ich działalność poszerza ofertę dla mieszkańców i gości za co im bardzo, bardzo dziękuję. Dzisiejsze spotkanie jest też okazją by podziękować osobom prywatnym przedstawicielom firm którzy wspierają nasz samorząd i szkoły w swoich działaniach - dodał.

Następnie, w obecności wiceburmistrz Małgorzaty Gromali, burmistrz wręczył grawery za zaangażowanie i wkład w rozwój gminy. Otrzymali je: Bogusław Pęk – Radny Woj. Małopolskiego, Senator RP, Renata Skawska – Blachotrapez, Jan i Teresa Luberda – Blachotrapez, Mirosław Kurowski - firma ARBA, Piotr Wiecha – Rabkoland Rodzinny Park Rozrywki. Podziękowania - dyplomy za zaangażowanie i wsparcie otrzymali: Robert Chrobak Ewa i Bogdan Jamrozowicz – Pensjonat Prezydent, Piotr Miśkowiec – Tech Bud, Ewa i Grzegorz Taraszewscy, Agata Żądło. Były też podziękowania od prezesów i dyrektorów.

Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali zaproszeni goście. Następnie burmistrz Leszek Świder złożył wszystkim życzenia i wzniósł okolicznościowy toast. Po krótkim poczęstunku, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rdzawce, odbył się godzinny koncert Stanisława Sojki.

oprac. r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
były uczeń04.02.2022, 08:16
A czy dyr z Sp3 na Słonym nie ma komu i za co podziękować? Szkoda bo ta szkoła się już nawet cofa jeżeli chodzi o infrastrukturę, ale po co jemu modernizacja jakakolwiek. Ma się ciepłą posadkę i to wystarczy...
epo01.02.2022, 14:22
Burmistrzu zapomniałeś do czego została wybrana Rada - jej ''psim obowiązkiem '' jest ciężka praca na rzecz gminy / za co dziękować ?/ , ''szlachta się bawi a słoma z butów wychodzi ''czas zastanowić czy nie dotyczy wielu . Myślę że owocem imprezy dla wybranych będzie gondola na Luboń , tor saneczkowy całoroczny na Palczakówce, nowe atrakcje turystyczne w gminie i dobrobyt Mieszkańców. Zegar tika - czas ucieka ,a wyborca szykuje się do weryfikacji obietnic .
Elita z Rabka01.02.2022, 13:46
Raut to towarzyskie, uroczyste spotkanie bez tańców, obowiązuje strój wieczorowy.Na pewno nie mogą to być swetry,dżinsy i kozaki. Panie Bolesławie ucz Pan tam w tej zapyziałej mieścinie kultury i nie nazywajcie tego rautem tylko spotkaniem u Burmistrza.
p01.02.2022, 09:12
wyróżniony został jak podaje prasa kierownik tuczarni świń spod krakowa , turysta i podróżnik z partii do partii ... n
Dramat01.02.2022, 08:36
Impreza za podwyżki ze smieci i podatku i że nie zbierają gabarytów tylko se samemu trzeba zapłacić za wywóz . Wszyscy narzekali na poprzednią burmist ale ten to przebił wszystko .
Były_z_Blacho31.01.2022, 22:43
Wstyd kogo odznaczacie i to jeszcze za pieniądzę miejscowych.

Pana z Panią co wszystkie promocje w Biedronie do pensjonatu wykupują?

Firmę która daje niskie pensje ale jest jedna w regionie.

Panie Leszku twoje dni w urzędzie są policzone.
Yeraz31.01.2022, 21:38
I warto było panowie szlachta? W lustro spojrzysz teraz jeden z drugim?
jaro31.01.2022, 20:18
dobrze sie robi rauty za publiczne pieniądze nie ma co
Mieszkaniec31.01.2022, 20:03
To jakaś kpina z mieszkańców. Robią ludziom podwyżki wszystkiego a sami potem za te pieniądze imprezują !!
Kolega31.01.2022, 19:30
Brawo Bolek. W Nowym Targu brak WOŚP na jubileusz którym żyła cała Polska, złote wstążki na raucie dla kolesiów w pstrokatych żakietach i koncert pod schodami. Miasto przy drodze daleko w tyle już nawet za Rabką
p31.01.2022, 18:55
raut próżności , i dyletanctwa - nic więcej dodać ...
piotrek31.01.2022, 18:40
pęk to wyróżnienie dostał chyba za to wylegiwanie się na korytarzu w hotelu sejmowym ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl