03.02.2022, 08:58 | czytano: 5850

Wielkie wyróżnienie dla Iwety Faron z Obidowej

Iweta Faron. Fot. Bartek Syta/Polski Komitet Paraolimpijski
Paranarciarka biegowa i biathlonistka, Iweta Faron (KS Obidowiec Obidowa), została chorążym polskiej reprezentacji na XIII Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich Pekin 2022. To kolejne wyróżnienie dla sportowca z naszego regionu, bo wczoraj ogłoszono, że chorążym polskiej reprezentacji olimpijskiej podczas ceremonii otwarcia XXIV ZIO Pekin 2022 będzie snowboardzistka z Nowego Targu Aleksandra Król.
Wczoraj ogłoszono natomiast skład kadry paraolimpijskiej. Ich zmagania rozpoczną się za miesiąc. W kadrze, która poleci do Chin znaleźli się również zawodnicy z Podhala. Biało-czerwone barwy reprezentować będzie 8 zawodników i jeden przewodnik. Wystartują w 4 dyscyplinach.
Nasi zawodnicy rywalizować będą w czterech dyscyplinach: paranarciarstwie biegowym, parabiathlonie, paranarciarstwie alpejskim oraz parasnowboardzie. Na ceremonii otwarcia, zgodnie z nową tradycją igrzysk, reprezentację Polski poprowadzi dwoje chorążych – alpejczyk Andrzej Szczęsny (Start Bielsko-Biała) oraz paranarciarka biegowa i biathlonistka, Iweta Faron (KS Obidowiec Obidowa). Oprócz nich na Igrzyskach w Pekinie zaprezentują się paranarciarze biegowi i parabiathloniści: Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim (PK „Podkarpacie”), Monika Kukla (AZS AWF Kraków), Krzysztof Plewa (Veloactiv Kraków) i srebrny medalista ostatnich MŚ w Lillehammer Witold Skupień (KS Obidowiec Obidowa). W paranarciarstwie alpejskim reprezentować nas będzie brązowy medalista z ostatnich igrzysk w Pjongczangu, Igor Sikorski (Start Bielsko-Biała). Skład biało-czerwonych dopełnia nasz jedyny zawodnik w parasnowboardzie, Wojciech Taraba (Start Bielsko-Biała).

- Jest mi niezmiernie miło, że będę mogła być chorążą, jest to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówiła Iweta Faron podczas konferencji prasowej. - Jako przedstawicielka zawodników i zawodniczek na tej konferencji jestem w stanie zapewnić, że każdy z powołanych reprezentantów da z siebie 100, a nawet 110 procent. Trzymajcie za nas kciuki!

Dla Iwety Faron będą to drugie igrzyska – w swoim dobrym debiucie w Pjongczangu zajęła m.in. 8 miejsce w parabiathlonowym biegu średniodystansowym.oprac. r/ Polski Komitet Paraolimpijski
Może Cię zainteresować
komentarze
POHDALE04.02.2022, 15:37
zakolastyy
"Krzysztof Plewa również jest z terenu Podhala, bo ze Sromowiec Niżnych." Od kiedy to Sromowce Niżne są na Podhalu!???
Ktoś04.02.2022, 10:04
Fascynujące ;)
Kluszkowianin04.02.2022, 09:59
Super!!!!! Gratulacje Iwetko!!!!!Powodzenia i worka medali dla wszystkich naszych naszych olimpijczyków!!!
Anna04.02.2022, 00:18
Gratulacje Iwetko! i powodzenia
zakolastyy03.02.2022, 09:40
Krzysztof Plewa również jest z terenu Podhala, bo ze Sromowiec Niżnych. Fajnie byłoby o nim tez pamiętać
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl