04.02.2022, 13:40 | czytano: 3054

Oddział pediatryczny w Nowym Targu wznawia działalność

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
NOWY TARG. "Od 5 lutego Oddział Pediatryczny Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II ponownie będzie przyjmować małych pacjentów" - poinformowała placówka.
Nowotarski szpital wstrzymał przyjęcia na oddział pediatryczny 25 stycznia. Powodem był "wzrost zachorowań na COVID-19 wśród personelu oddziału".
Dzieci wymagające specjalistycznego leczenia były przewożone do innych placówek opieki zdrowotnej. - Udało się jednak szybko i sprawnie opanować sytuacje i wznowić działanie tak ważnego Oddziału - mówi Marek Wierzba.

- Zachowujemy wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa sanitarnego. Takie sytuacje są niestety nie do uniknięcia biorąc pod uwagę zaraźliwość koronawirusa omikron. Był moment, w którym na Oddziale Pediatrycznym został jedynie jeden lekarz, więc musieliśmy zawiesić funkcjonowanie oddziału - dodaje dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II.

Aktualnie na Oddziale Pediatrycznym pracuje pełna obsada medyczna i możliwe jest ponowne przyjmowanie najmłodszych pacjentów.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
obserwator05.02.2022, 15:34
A to zabawa...zamykają, otwierają. Pociągają za sznureczki a wy ludu się sami martwcie gdzie szukać pomocy w razie choroby. Najlepiej pacjencie lecz się sam.
ciekawski04.02.2022, 23:23
Tak szybko się personel wyleczył ? Tak szybko zniknęły objawy, czy ich nie było. Nikt nie był podłączony pod tlen ? - czyli trafił się nieplanowany kilkudniowy urlop. "Pandemia" będzie dotąd, dopóki będzie testowanie ludzi g...o wartymi testami rt-pcr, które wykazują błędy - wynik pozytywny, na poziomie grubo ponad 90 %. Powoli państwa odchodzą od restrykcji covidowych a u nas cyrk trwa w najlepsze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl