04.02.2022, 19:03 | czytano: 1973

Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej udostępniona dla narciarzy

zdj. Marcin Szkodziński
Polskie Koleje Linowe zapraszają na Kasprowy Wierch. Narciarze i snowboardziści będą mogli poszusować na obu wysokogórskich trasach narciarskich w ośrodku PKL Kasprowy Wierch. W ten weekend PKL udostępnią trasę narciarską w Dolinie Goryczkowej.
- Zima w górach trwa w pełni, a na trasach narciarskich panują fantastyczne warunki. Dzięki intensywnym opadom śniegu, sprzyjającej aurze oraz zaangażowaniu pracowników PKL, narciarze mogą wypróbować swoich sił zarówno na trasie w Kotle Gąsienicowym, jak i Goryczkowym. Zapraszamy wszystkich miłośników narciarstwa na obie trasy udostępnione w ośrodku PKL Kasprowy Wierch - mówi Marcin Kucharski, kierownik ośrodka PKL Kasprowy Wierch.
- Dla mnie Kasprowy Wierch to niesamowite miejsce, z którym związana jestem od lat i w którym rozwijałam swoje umiejętności narciarskie. Na Kasprowym Wierchu chętnie też spędzam czas rekreacyjnie. Zdaję sobie sprawę z tego, jak wiele pracy wymaga odpowiednie przygotowanie tras w Dolinie Gąsienicowej i Goryczkowej. Dlatego cieszę się już na samą myśl o spędzeniu weekendu na nartach na Kasprowym Wierchu - komentuje Agnieszka Gąsienica-Daniel, narciarka alpejska, była mistrzyni Polski w gigancie oraz siostra Maryny Gąsienicy-Daniel ambasadorki programu PolSKI Mistrz i reprezentantki Polski w narciarstwie alpejskim.

Narciarze mogą szusować na dwóch w pełni pokrytych naturalnym śniegiem trasach zjazdowych, które usytuowane są w Dolinie Goryczkowej i Gąsienicowej. Długość tras w ośrodku wynosi – 1,2 km w Kotle Gąsienicowym i 2,1 km w Goryczkowym. Wyśmienite warunki panują także na nartostradzie, którą z Doliny Goryczkowej można zjechać do Kuźnic.

Informacje dotyczące godzin otwarcia kolei oraz dostępności tras zjazdowych w ośrodku PKL Kasprowy Wierch znajdują się na stronie PKL.

PKL, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ski alpine04.02.2022, 19:17
Nie ma się czym zachwycać. Archaiczny wyciąg na Goryczkowej, pamiętający chyba jeszcze Gomułkę, tablice "uwaga" na wszystko. Zagrożenie lawinowe z Pośredniego Goryczkowego, wąska nartostrada, którą mogą wychodzić skiturowcy...Doczekamy się kiedyś cywilizowanych warunków..?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl