07.02.2022, 16:25 | czytano: 2741

Liptowski Mikulasz - miastem partnerskim Nowego Targu

Nowy Targ /zdj. Podhale24
NOWY TARG. Radni jednogłośnie zdecydowali o nawiązaniu współpracy partnerskiej ze słowackim miastem Liptowski Mikulasz. Upoważniono burmistrza do podpisania w imieniu Miasta stosownego porozumienia.
Treść uchwały brzmi: "Gmina miasto Nowy Targ i miasto Liptowski Mikulasz wyrażają wolę rozwoju kontaktów oraz decyzję o przyszłym wzbogaceniu wzajemnych dobrych stosunków i kontaktów oraz dawania przykładu dobrej współpracy. Obydwa miasta wyrażają wole budowania szerokiego kręgu kontaktów między miastami w obszarze edukacji, kultury i sportu, rozwoju miast i ochrony środowiska, działalności organów samorządowych, a także we wszystkich pozostałych obszarach, w których będzie to konieczne".
Jak już pisaliśmy - Nowy Targ ma już miasta partnerskie, kiedyś zwane bliźniaczymi. To francuskie Evry, włoska Roverbella, słowacki Kieżmark, niemiecki Radevormwald oraz gmina Stary Targ z Pomorza.

Rada Liptowskiego Mikulasza podobną uchwałę podjęła już w grudniu ub. roku. W herbie to słowackie miasto ma postać św. Mikołaja. Widnieje też w nim hasło" Miasto dla wszystkich".

Jak mówiła prezentująca projekt uchwały oraz filmy promujące słowackie miasto - naczelnik Wydziału Promocji Katarzyna Put, jeszcze w tym miesiącu na Słowację uda się delegacja Nowego Targu, a potem zaproszeni zostaną do Miasta przedstawiciele Liptowskiego Mikulasza, by oficjalnie podpisać dokumenty o partnerstwie.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
avivat08.02.2022, 08:50
I się zaczną. Delegacje w jedną i drugą stronę. A robić nie ma komu!
rower07.02.2022, 17:04
I co to zmienia?
Nasze ciasto07.02.2022, 16:52
No to I sekretarz z córką zarobią. I fajnie. Nowy Targ dla kolesiów
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl