18.02.2022, 18:35 | czytano: 6536

Dyrektor MCK reaguje na artykuł o zabrudzonej podłodze w budynku dworca

zdj. Czytelnika Podhale24
NOWY TARG. Kilka dni temu Czytelnik przesłał nam zdjęcia zanieczyszczonej podłogi w budynku dawnego dworca PKP. "Nie dość, że poczekalnia otwarta jest krótko, to taki syf nas wita. Gdzie w ogóle obsługa MCK? Wstawiam zdjęcia, niech nasz urząd miasta widzi, jak jest w poczekalni"- napisał, załączając zdjęcia. Dziś głos zabrał dyrektor placówki Andrzej Lichosyt.
Oto przesłane nam oświadczenie:
„Dyrekcja MCK w Nowym Targu wyjaśnia, że w dniu 14 lutego 2022 roku jeden z pasażerów oczekujący w poczekalni, celowo dokonał zabrudzenia miejsca publicznego, poprzez ostentacyjne rozdeptanie resztek jedzenia. Po ujawnieniu zajścia zlecono uprzątnięcie poczekalni.

Niewłaściwe zachowanie pasażera obrazuje nagranie z monitoringu. Zdjęcia załączone do przedmiotowego artykułu, z uwagi na ingerencję w obraz nie oddają sytuacji w stopniu obiektywnym. Jesteśmy w posiadaniu oryginalnych zdjęć na których widoczne są resztki jedzenia. Do dnia 15 lutego 2022 roku nie były wnoszone żadne skargi dotyczące czystości poczekalni na dworcu PKP. Zdarzenie miało zatem charakter incydentalny. Tytuł artykułu oraz zmanipulowane zdjęcie oddziałują w sposób nieuprawniony i wprowadzają w błąd czytelników i oddziałują negatywnie na wizerunek MCK. Na przyszłość zwracamy się o dochowanie większej rzetelności i obiektywizmu z Państwa strony. Zawsze służymy wyjaśnieniami i możemy odnieść się do danej sprawy, jeżeli redaktor ma wątpliwości przed publikacją artykułu.”.

DYREKTOR MCK w Nowy Targu
Andrzej Lichosyt"

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
c23.02.2022, 17:10
Jest ok. Będzie dobrze.
Zuza23.02.2022, 09:16
Miałam milczeć, ale milczeć się nie da ... Rych szkoda, że na podhale24 nie da się polubić komentarza, bo zgadzam się w pełni ... Niektórym chodzi o to, żeby tylko dokopać, dodatkowo zmanipulowaną, jak się okazuje prowokacją na poziomie najtańszego brukowca, albo i niżej (wypikselowane zdjęcie). Dyrektor zareagował to krzyk, że robi aferę, gdyby nie zareagował byłby krzyk, że żadnej reakcji ze strony MCK. Odnośnie MCKu nie dzieje się źle, dzieje się źle, ludzie widocznie Wam dogodzić nie idzie, za chwilę będzie płacz, że w mieście nic się nie dzieje. Teraz również na każdej większej imprezie jest pełna, albo niemal pełna sala, ale to trzeba sobie zadać trud i przyjść, żeby to zobaczyć, a nie krzyczeć znad klawiatury, dodatkowo bez cywilnej odwagi, żeby się pod tym podpisać. Zaczynam mieć wrażenie, że wszystko ma na celu zniszczenie człowieka, tylko po co ???
matula21.02.2022, 08:35
"Co może,robi.Młody człowiek.Dajcie trochę czasu.Też musi powolutku dojść do wszystkiego". Dobrze tato, damy mu czas. Niech dojdzie
gag20.02.2022, 11:15
Za Pani Basi była pełna sala widowiskowa.I zawsze pełno ludzi w MOK.
Piotr19.02.2022, 22:18
@ale drama dokładnie tak jak piszesz
waw19.02.2022, 22:05
Szkoda że Pani Basi już nie ma.
Rajka19.02.2022, 19:59
Krótko będzie Pan dyrektorem robiąc z kiełbaski epopeje . To nie jest ring czy teatr. To jest niewdzieczna praca a nie soprany na scence. Nie zawsze bada oklaski. Tu trzeba pracować a nie pajacować na portalach. Obraża się Pan jak 14 latek. Może trzeba wrócić do śpiewania? Po pandemii. Można zarobić.
Aksjar19.02.2022, 19:39
Ludzie! skąd u was tyle jadu! dyrektor nie jest od sprzątania a za to,że odniósł się do sprawy /gów...nej/ czyli żadnej należy się ukłon.
C19.02.2022, 16:48
Co może,robi.Młody człowiek.Dajcie trochę czasu.Też musi powolutku dojść do wszystkiego.
Wincek19.02.2022, 13:32
a za co ten facet bierze pieniądze skoro z taką sprawą sobie nie radzi ???
ale drama19.02.2022, 12:15
Racja zryty ten świat. Lichosyt robi z gó... nej sprawy epicką opowieść. Sam na siebie kręci rzemień. Wystarczyło żeby poinformował że -wydarzyło się, no i trudno ale posprzątano już jest czysto i jego pracownicy postarają się żeby nikomu już nie udało się przyłapać na zdjęciu zasyfionej poczekalni.
A ten pisze epopeje i poucza o obiektywizmie. Faktów nie zakrzyczy ani tego że nie panuje nad funkcją którą mu dano.
Rych19.02.2022, 09:35
Trochę zryty się ten świat zrobił. Prawda jest taka , że ja teraz idę na dworzec , rozsypie gó...no po podłodze, albo coś innego, zrobię dwa zdjęcia(i nawet mogę po sobie posprzątać!), wyjdę, wyśle swój materiał do lokalnej lub ogólnopolskiej prasy i czekam. Czekam, aż media to opublikują. Potem pojawią się posty poziomu gimnazjalnego, pojawi się oczywiście hejt( bo jakże, przecież miejscowej, bądź ogólnopolskiej władzy trzeba dokopać, trzeba się wyżyć...).I najgorsze w tym wszystkim jest to, że i JA w tym uczestniczę bo to czytam. Poziom ludzi się obniża. Sam byłem świadkiem jak lata lata temu sąsiad chory psychicznie zmarł po tym jak jego rodzina wezwała policję bo chciał ich gościu pozabijać. Potem w TV był reportaż o tym zajściu. Nie wierzyłem własnym uszom jak zmanipulowany,przekłamany. Z policji gestapo zrobiono choć rodzinę uratowali i nic nie zawinili. Ci co się wypowiadali mówili zupełnie co innego niż wtedy na miejscu (a byłem tam to wiem !). Wówczas przestałem wierzyć w rzetelność i Dziś czytam podobne wywody już z dozą ostrożności. Niestety są ludzie, którym jak pokazesz rzuconego śmiecia na ulicy to wmowisz im, że to władza jest winna, że to władza jest brudasem, okrasisz to przy tym tytułem " burmistrz, prezydent nie sprząta, nie dba o obywatela" a nie zadasz sobie trudu najmniejszego by zastanowić się : skąd ten śmieć się tam wziął, kto ten śmieć tam upuścił celowo lub przypadkowo.... I dobrze wiesz, że zostanie to uprzątnięte. Ale Ty znalazłeś się w tym czasie, gdy to leży! Jest hura! Mam! Mam to! Jestem zaje..y! Napiszmy o tym, pokażmy to. I Janusz i Grażyna(przepraszam imienników za użycie tych imion) się cieszy, gdy to czyta. Mało - bije brawo wręcz w domu przy porannej kawie na widok rzekomego gow..a w poczekalni PKP. Schodzimy na psy. Pewnie tego komentarza nawet nie upublicznicie( niech żyje demokracja i wolność słowa!). Ale co tam. Napiszę. Brawo WY
nawyk służenia trzeba się tego nauczyć19.02.2022, 08:52
Dziecinne tłumaczenie starego chłopa. Dość ,że nie posprzątał , zostawił bałagan i dopiero mieszkańcy muszą interweniować, za każdym chodzić i sprawdzać , bo się nie umie , albo nie chce , albo nie ma w zwyczaju trzymać porządku. Po prostu człowiek artysta przyzwyczajony ,że to koło niego sprzątają i skaczą . Trza bedzie interweniować za każdym razem u naczalstwa , u burmistrza, to może za jakiś czas się nauczy , że jest od tego , by sprzątać i skakać koło ludzi , a nie na odwrót . Przynajmnij ja będę przypominała ,ze trzeba coś robić , a nie tylko wierzyć służbie ,że ma posprzątać od czasu do czasu .
Gruby19.02.2022, 00:04
Poważna sprawa. Zaangażowanie dyrekcji budzi szacunek i szyderę
Zuza18.02.2022, 23:52
No to się Andrzejek obraził na kiełbaskę
Kosa18.02.2022, 23:11
Andrzeju, Andrzeju, rety, rety jej.
Bonanza18.02.2022, 21:35
Ty wyborca, co mają deski wspólnego z kabanosem. Władzy wielbić nie trzeba, ale żeby takie bzdury pseudointelektualne pisać, to naprawdę albo trzeba być radnym opozycji albo niespełnionym politykiem. Dyrektor napisał i dobrze, bo od tego jest żeby z ludźmi i prasą rozmawiać, ale co do tego ma burmistrz... ciekawe czy ktoś do prezydenta Krakowa ma pretensje że na dworcu głównym ktoś kanapkę upuścił, weź że się ogarnij i zacznij myśleć. A jak Ci się Watycha nie podoba to jakoś mądrze komentuj a nie bez składu na zasadzie Balcerowicz musi odejść albo wina Tuska
Oko18.02.2022, 21:04
Uspokoił mnie dyrektor. Uff. To nie g.... Panie dyrektorze może lepiej śpiewać...znaczy grać halabardników.
Wyborca z dawnego 2118.02.2022, 20:37
Pamiętam że jak deski zaczęły odpadać z parkingu to Wojtaszek winą obarczał radnego Fatlę który jako pierwszy zareagował. Że niby przez niego. A potem przez tydzień jeszcze odpadały więc zamiast podziękować że się krzywda nie stała poszły pretensje. Teraz podobnie. Śmieszna jest ta administracja nieudolnego Watychy. Po trzech dniach infantylne oświadczenie. Chaos w stylu królowej kiczu. Masakra.
beka18.02.2022, 20:21
A poza tym wszystko dobrze Panie dyrektorze?
Anty-brukowiec18.02.2022, 20:18
Dlaczego zdjęcie dodane przez Podhale24 było wypikselowane? Redaktor miał na celu kompromitacje dyrektora ? Portal podkręca artykuły by wzbudzić zainteresowanie kosztem
faktów. Takie realia jak w TVP pisza co chcą :) poczekalnia to nie muzeum a bywam tam i nie posprzątane. Wczoraj wyjeżdżałam i jest otwarta do 21
Bonanza18.02.2022, 20:17
Iza nie bądź naiwna. Czepiać trzeba się tego gamonia co rozgniata żarcie na podłodze, a portal zamiast pokazać że to jakaś bułka to zrobił wielką aferę z tego że rzekomo ktoś narobił na podłogę. Tak nie wolno manipulować! Poza tym czy to jest temat na pierwszą stronę! Ludzie ogarnijcie się! Kabanos na podłodze to powód żeby krytykować wszystkich! Posprzątane i tyle. Ale wysoki poziom dziennikarstwa, naprawdę...
Iza18.02.2022, 20:02
No to teraz już wszystko jasne. Znalazł się winny. To Portal jest zły i głupi, bo ośmiela się publikować nieprzychylne dla kogoś artykuły.
Ciekawe to swoją drogą.
z tąd18.02.2022, 19:40
Kiedyś jak były Panie sprzątaczki zaraz,,pasażer,, dostał by mopem,na kolanach by za sobą sprzątał,nie tylko poczekalnie...
Pasażer18.02.2022, 19:30
Kompromitacja panie barytonie, kompromitacja. Na przyszłość proszę dostosować godziny otwarcia dworca do rozkładu jazdy. Dalej widać że nic pan nie rozumie i ma minimalne pojęcie o zarządzaniu nadzorowanymi obiektami.
Łukasz18.02.2022, 19:28
Kpina! Bareja wiecznie żywy! Nie mają czym się tam zajmować w tym urzędzie? Trzy dni myślą i myślą a wystarczy zadbać by było czysto nie byłoby tematu!
wesoła kokardka18.02.2022, 19:14
Status dyrektora największej placówki kultury w Nowym Targu spada na pysk. I to z hukiem. Od kiedy został nim ten pan - częściej pojawia się w mediach tłumacząc się albo z zamkniętych drzwi, albo z nieodśnieżonych schodów, a teraz z zasyfionego pomieszczenia za które odpowiada niż jako osoba zapowiadająca jakieś kulturalne wydarzenia.
Panie Lichosyt jak nie umiesz pogonić swoich podwładnych do pracy to sam się zabierz za sprzątanie. Żadne artykuły nie zepsują tak opinii MCK jak wy sami swoją nieudolnością i brakiem pomysłu na ożywienie MCK.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl