25.02.2022, 13:56 | czytano: 6936

Kolejny przykład podrzucania śmieci. Urząd Miasta prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy (nowe zdjęcia)

zdj. UM Nowy Targ
NOWY TARG. Na prywatnych działkach w rejonie lotniska od pewnego czasu powstaje dzikie wysypisko śmieci. Właściciele terenu sprzątają, ale amatorów pozbywania się odpadów na cudzy koszt - nie ubywa.
"W związku z nielegalnym podrzucaniem odpadów, zwracamy się z prośbą o pomoc w ustaleniu osoby dopuszczającej się tego procederu w miejscu do tego nieprzeznaczonym" - apeluje Urząd Miasta.
Foto-pułapka zarejestrowała mężczyzną, który bez zgody właściciela na wywożenie jakichkolwiek odpadów na jego teren - podrzuciła tam śmieci, nie zwracając uwagi, iż na działce znajduje się tabliczka informująca o zakazie wysypywania odpadów.

"Jeżeli ktoś z Was rozpoznaje samochód lub sprawcę prosimy o kontakt z Referatem ds. Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Nowy Targ pod nr telefonu: 18 26 -11-294 lub mailowy odpady@um.nowytarg.pl. Zapewniamy anonimowość. Niech czyste miasto będzie naszym wspólnym celem" - apeluje Urząd Miasta.W galerii poniżej - zdjęcia terenu zanim go uprzątnięto po poprzednim zwiezieniu tam odpadów.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Expert28.02.2022, 10:37
To może jak krowie na rowie, na przyjmowanie odpadów budowlanych i przetwarzanie potrzebne jest zezwolenie. To, że ktoś sobie napisał coś na tablicze nie znaczy że mu to wolno robić bez zezwolenia.Tym bardziej czepianie się tego że ktoś śmieci tam podrzuca jak to jest taka sama sytuacja z gruzem.
ciekawski28.02.2022, 07:57
@Expert
Tam była tablica - "PRZYJMĘ GRUZ" bo nawet na gruzie można zarobić parę złotych. Przeczytaj ze zrozumieniem moje wcześniejsze wypowiedzi.
Expert27.02.2022, 09:01
Ciekawski, gratuluję spostrzegawczości ale jeśli dla ziemi są takie obostrzenia to myślisz, że gruz jest ekologicznym odpadem? Patrz na zdjęcia bystrzaku.
ciekawski26.02.2022, 16:03
@Expert
Jak widać, tam jest głównie GRUZ z rozbiórki - remontów mieszkań a nie ziemia z wykopu. O ile mnie pamięć nie myli, nie jest to niwelacja terenu, tylko gruz przywieziony przez ludzi i wysypany na betonowe płyty. Chętni na ten gruz by się szybko znaleźli - za darmo tego nie dostaniesz
Expert26.02.2022, 07:07
Rozumiem, że właściciel ma pozwolenie na przyjmowanie odpadów budowlanych i niwelację terenu.Zgodnie z przepisami (art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach) ziemia i gleba z wykopów budowlanych innych niż z naszej działki ? jest odpadem. To oznacza, że właściciel gruntu, który utwardza lub podnosi teren odpadami (ziemią, glebą), musi uzyskać odpowiednie zezwolenia ? zgodę na przetwarzanie, magazynowanie i składowanie odpadów. Jeśli dojdzie to takiej sytuacji bez uzyskanej wcześniejszego pozwolenia, w drodze decyzji wydawanej z urzędu, nakażą nam usunąć tego typu odpady z naszego terenu (art. 26 ustawy o odpadach).Właściciele nieruchomości, przyjmując ziemię lub odpady bez odpowiednich zezwoleń, narażają się nie tylko na konsekwencje prawne, ale również na koszty związane z decyzją nakazującą jej wywiezienie. Ustawa o odpadach przewiduje kary pieniężne w wysokości do 10 tys. zł (art. 194 ust. 4). Kary wymierzane są w drodze decyzji administracyjnej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
jam to25.02.2022, 22:13
W kuchni bym mu to rozsypał. Dziad jeden.
author25.02.2022, 18:38
Niektórzy ludzie wstydu nie mają. Na miejscu właściciela przyczepiłbym kamerę na ten słup, co jest tuż przy działce. Może informacja o monitoringu nawet by wystarczyła aby odstraszać takich dziadów.
jo25.02.2022, 15:12
Stasek ? to ty ?
ciekawski25.02.2022, 14:19
To jest biznes - tabliczka na posesji informuje, że na działkę można wysypać GRUZ, po to, by go właściciel później mógł sprzedać tym, co go potrzebują
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl