25.02.2022, 15:42 | czytano: 4481

Działacze Platformy Obywatelskiej piszą list otwarty do nauczycieli

Działacze PO podczas manifestacji w Nowym Targu w 2021 r. /arch. Podhale24
"Nauczyciel albo będzie nauczał historii, albo będzie uprawiał politykę historyczną, która nie ma nic wspólnego ani z prawdą, ani z nauką" - napisali w liście do nauczycieli członkowie nowotarskiego koła Platformy Obywatelskiej.
Oto ich list skierowany do nauczycieli:
"Szanowni Nauczyciele,

działalność szkół i całego systemu oświaty po wejściu w życie lex-Czarnek można sobie wyobrazić na przykładzie działań pani kurator Barbary Nowak, która ukarała nauczycieli za udział młodzieży w Tour de Konstytucja, która ogłosiła listę organizacji seksualizujących(!!!) młodzież i dzieci, z którymi to organizacjami szkoły nie powinny współpracować i która wyraziła publicznie swoją opinię na temat spektaklu teatralnego, którego nie obejrzała, ale który został przez nią uznany za antypolski. Należy dodać, że do organizacji seksualizujących pani kurator zaliczyła między innymi Centrum Żydowskie w Oświęcimiu!

Nie jest naszym celem ocenianie intelektualnych i etycznych kompetencji pani Barbary Nowak, ale pełni ona funkcję kuratora oświaty i, naszym zdaniem, kompromituje nie tylko siebie, ale urząd oraz wszystkich nauczycieli szkół małopolskich. Pełnienie przez panią Barbarę Nowak funkcji kuratora jest projekcją skrajnych poglądów Solidarnej Polski i niechlubnego Ordo Iuris a wprowadzenie zapisów lex-Czarnek spowoduje, że jej wpływ na codzienną działalność szkół będzie jeszcze większa i będzie skupiona wyłącznie na politycznej indoktrynacji.

W dawnej pedagogice funkcjonowało twierdzenie: dobry program, dobry podręcznik i zły nauczyciel to kombinacja znacznie gorsza niż zły program, zły podręcznik i dobry nauczyciel. W obecnej sytuacji można stwierdzić że, dobry minister, dobry kurator i zły nauczyciel, to kombinacja znacznie gorsza niż zły minister, zły kurator i dobry nauczyciel. Bo przecież proces nauczania dokonuje się w bezpośredniej relacji nauczyciela z uczniami, to przecież od nauczyciela przede wszystkim zależą przekazywane treści i od nauczyciela zależą kształtowane przez szkołę postawy i system wartości.

Minister Czarnek i kurator Nowak będą oczekiwali wymazywania Lecha Wałęsy z historii Polski, będą oczekiwali niszczenia autorytetów Władysława Bartoszewskiego, Jacka Kuronia i innych bohaterów współczesnej historii Polski. To jednak nauczyciel albo będzie nauczał historii, albo będzie uprawiał politykę historyczną, która nie ma nic wspólnego ani z prawdą, ani z nauką.
Żadne, nawet najbardziej restrykcyjne prawo oświatowe nie zabroni wychowywać młodzieży w duchu tolerancji, w duchu poszanowania praw mniejszości religijnych, narodowych i seksualnych. To przecież od nauczyciela zależy, jak będzie on wychowywał młodzież i jakie wzory będzie jej wskazywał. To przecież od nauczyciela zależy, czy będzie powielał zaściankowe stereotypy i ksenofobiczne lęki, czy też będzie wychowywał swoich uczniów w duchu tolerancji i szacunku dla każdego człowieka.

Wprowadzenie lex-Czarnek postawi Was, drodzy nauczyciele, przed trudnymi wyborami. Wykonywanie obowiązków zgodnie z oczekiwaniami pani kurator Barbary Nowak zapewni Wam tzw. święty spokój, ale przecież nie wybraliście tego trudnego zawodu, aby zasłużyć na jej łaskawy uśmiech. Nie wybraliście tego zawodu, aby stać się narzędziem indoktrynacji. Dokonując tych trudnych zawodowych wyborów myślcie przede wszystkim o swoim powołaniu, o odpowiedzialności za kolejne pokolenia Polaków, od których wykształcenia i wychowania zależeć będzie przyszłość naszej Ojczyzny.

Członkowie nowotarskiego koła Platformy Obywatelskiej".

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
nie ślepy27.02.2022, 21:50
Won z lewactwem i ich "bohaterami" ze wszelkich polskich uczelni! Mam nadzieję, że minister Czarnek to spowoduje!
uczeń26.02.2022, 18:38
Kolejny, mądry post od @Wektor'a, dobrze się czyta tak z sensem napisane posty. Dziękuje.
klio26.02.2022, 11:00
Lechu,a co Ty tam robisz?
Def26.02.2022, 07:47
Ja krótko, jak dobrze pamiętam to za PO były wstrzymane podwyżki dla nauczycieli. Chyba przez 6-7 lat. I tyle w temacie PO.
Sikiera26.02.2022, 07:23
Powiym jedno! Jak wom źle to na Białoruś podruce na włosny koszt syćkik platformersów i zwolenników ?pani? spurek, /.../ Won !
Bronia26.02.2022, 02:52
A członkowie- autorzy listu to podpisali się pod tym listem imiennie czy występują w "jedynie słusznej sprawie" anonimowo? Dobrze by było poznać nazwiska osób mających poglądy na wychowanie młodzieży takie jak reprezentowane w liście.
Wektor26.02.2022, 00:15
Ludzie przejrzeli na oczy, kontrolują co się wokół dzieje, a tu jakieś KOŁO próbuje ich
prostować politycznie i ideowo :). Lech Wałęsa idolem platformy???, zapomnieliście jak
w czasie drugich wyborów prezydenckich 1995, ..liście na Bolka, tak na Bolka, "TW" tajnego
współpracownika służby bezpieczeństwa oczywiście wtedy o tym nie wiedzieliście, zresztą,
jakie ma to teraz znaczenie. Lech Wałęsa nie jest żadnym bohaterem, jest wykonawcą poleceń,
które wydawało mu naczalstwo z polskiej zjednoczonej partii robotniczej i SB, chcecie uczyć
nasze dzieci, że zdrajca, konfident to autorytet i postaw, którą należy naśladować. Karygoda :).
---------------------------------
Cytat - "to przecież od nauczyciela przede wszystkim zależą przekazywane treści i od
nauczyciela zależą kształtowane przez szkołę postawy i system wartości".
---------------------------------
Cytat - "Żadne, nawet najbardziej restrykcyjne prawo oświatowe nie zabroni wychowywać
młodzieży w duchu tolerancji, w duchu poszanowania praw mniejszości religijnych,
narodowych i seksualnych".
---------------------------------
Wychowanie, kształtowanie postaw, system wartości, wyznanie, zależy tylko od RODZICÓW,
a nie od WAS, WY jesteście pracownikami, którzy mają wykonywać polecenia, jeżeli się wam
nie podoba, to zawsze możecie zmienić prace, lub zostać POSŁEM, SENATOREM, politykiem,
który wygłasza idee polityczne. Szkoła to nie parlament, szkoła to teren mądrych ludzi
z POWOŁANIA, a nie politykierów za euro mandarynów z Europejskiej Partii Ludowej :).

Nauczyciel to przede wszystkim ma być patriota, a nie politykier wygłaszający
lewacko-liberalne poglądy, który ma wychowywać NOWY proletariat w duchu
międzynarodówki europejskiej spod znaku LGBT i coś tam :). NO BA :).
dziadek25.02.2022, 22:40
Gdybyście nie byli homofobami, to osoby LGBT żyli by tak jak zawsze, bo tacy ludzie zawsze byli i będą i są nawet u władzy. Rozdmuchaliście, mówicie, że to ideologia, a nie ludzie, więc oni się bronią, protestują, coraz śmielej ujawniają się, a nawet obnoszą. Ja też ich nie uwielbiam, bo jestem hetero, ale nie niszczę, nie stygmatyzuję, bo to ludzie i mają prawo do swojego życia. Przez lata te sprawy były przyschnięte i może dobrze, bo w naszym środowisku głównie katolickim (chociaż często sprzecznym z zasadami wiary) nie może dojść do radykalnych zmian. Chcecie tępić LGBT, to będą radykalne zmiany, ale w drugą stronę, czyli będzie więcej ludzi ujawniających się, choćby dlatego, że człowiek z natury jest przekorny i nie lubi nakazów i zakazów. Co zrobicie, jak kiedyś do władzy dojdą ludzie, którzy będą chcieli tępić wiarę, Kościół, religię...? Ja też bym tego nie chciał, chociaż mam wiele do zarzucenia Kościołowi Katolickiemu w Polsce
Józef Grzyb25.02.2022, 22:21
Historia już pisze rozdziały o współczesnej Targowicy!I nie potrzeba do tego żadnej ustawy Lex-Czarnek.A wmawiać komuś jak to ktoś przeskoczył płot,zatrzymał tramwaj,czy opił Kiszczaka,to możecie już tylko w gazecie jednego z największych opozycjonistów,prywatnie zakochanemu w gen.Jaruzelskim-Michniku.
buduj mury, za murami będziesz żyć25.02.2022, 21:58
@Maria, napisałaś "Pani uczyła że lgbt to nic takiego", a teraz przeczytaj co napisał "888": "nie życzę by w szkole uczyli mi syna jak ma uprawiać sex z kolegą". Co innego jest, co Ty napisałaś, a tu jest co innego. W żadnej szkole nikt nie uczy "jak uprawiać sex z kolegą". To, że pani wspomina o lgbt i że należy się szacunek osobom homoseksualnym, jak każdemu człowiekowi, to nie jest uczenie kogoś "jak ma uprawiać sex z kolegą". PS. Twoje dziecko też może być homo, tylko Ty o tym nie wiesz. I nigdy się nie dowiesz, bo ograniczonym rodzicom się prawdy o sobie nie mówi.
Iza25.02.2022, 21:13
Członkowie koła PO brać do rączek książki, przeszukać internety i do edukować się w życiorysach waszych idoli i pryncypałów. Materiałów jest mnóstwo. Gorszego tałatajstwa i zakłamania jak za ich aktywnego politycznie życia to nie było. Znaleźliście sobie warte was autorytety, niestety nie wszyscy jeszcze mają demencję. Darujcie sobie.
mb25.02.2022, 21:11
@sąsiad i ja

Racja. Kij ma zawsze dwa końce, Lecha Wałęsy jeden koniec to "Solidarność", drugi "Bolek".
sąsiad i ja25.02.2022, 20:18
Historii współczesnej nie zakłamiecie, pisowcy. Zbyt dużo ludzi pamięta dokonania prawdziwych opozycjonistów represjonowanych przez władze PRL. Jeśli chcecie wmawiać dzieciom w szkole, że Wałęsa był zły, a Polskę zbawili Kaczyńscy, to wam się nie uda. Żyjemy, pamiętamy i będziemy mówić prawdę wnukom, tak jak nam nasi dziadkowie mówili prawdę np o Katyniu. Kij ma zawsze dwa końce.
Maria25.02.2022, 19:43
Do @PL a uczyli w różnych szkołach na przedmiocie przygotowsnie od życia Pani uczyła że lgbt to nic takiego,po moim stanowczym sprzeciwie Pani powiedziała że nie może tolerować nie tolerancji,noż kurtka na wacie pytam jak to tak albo Pani tolerancyjna i toleruje moje zdanie albo nie rzuca głupie slogany,Pani powtórzyła co powiedziała i przyznała rację za co ma mój szacun nie zmienia to jednak stanu rzeczy co chcą uczyć nasze dzieci !
mb25.02.2022, 19:36
Na Ukrainie wojna, dzieci i młodzież są przerażone, a działacze PO piszą o ustawie ministra Czarnka? Naprawdę to jest teraz problem?!

"Jak Pan Bóg chce ukarać ludzi, to im odbiera rozum". I jak tu nie wierzyć w mądrość przysłów?

Działacze PO nie kompromitujcie się...
Xyz25.02.2022, 19:27
Z teg co pamiętam to za rządów PO ograniczono godziny historii w szkołach więc niech KO lepiej już nic nie mówi na ten temat.
_PL25.02.2022, 19:17
@888, w której szkole tak uczyli? Ktoś Cię musiał okłamać biedaku...
Baba25.02.2022, 18:26
Myślę że większość z komentujących jest katolikami i co niedziela uczestniczy we mszy. Pewnie zna też dekalog. To powiedzcie mi skąd w was tyle jadu i nienawiści?
.p25.02.2022, 18:16
najlepiej idzcie do schronu ,bo piszecie listy w stylu przedmiotu po w .socjalizmie.wstyd
Nauczycielka25.02.2022, 17:33
Precz z POpaprańcami. Tym glupkom już dziękujemy. NIGDY WIĘCEJ PO!!!
88825.02.2022, 17:22
@Goralka
Jeszcze zapomnialas o Konfederacji co namawiający do zabijania dzieci i starców na Ukrainie bo to banderowcy.Mozna dużo poczytać na FB...
Maria25.02.2022, 17:13
Mieliście swoje 5 minut i teraz nie mącić macie emerytury i wystarczy .
88825.02.2022, 17:06
@Optymista
Bo ja sobie nie życzę by w szkole uczyli mi syna jak ma uprawiać sex z kolegą...
Mars25.02.2022, 17:04
Platforma Niemiecka
Góralka25.02.2022, 17:00
Państwo z PO proszę spokojnego odpoczynku na emeryturze. Proszę sobie w tym wieku nie zakrzątać głowy polityką. Myślą Państwo jeszcze kategoriami z lat przed 1989

PIS + PO + PSL + LEWICA + POLSKA 2050 = JEDNO WIELKIE LEWACTWO
Pepe25.02.2022, 16:30
Na pewno kilka pokoleń wstecz dowie się jak wy i wam POdobni donoszą na Polaków w parlamencie europejskim. Już my o to zadbamy.
Optymista25.02.2022, 16:18
@888
Skąd w tobie tyle jadu. Ja na przykład żadnemu politykowi nie wierzę ale jadem nienawiści nie pluję.
88825.02.2022, 15:48
Precz z POpaprańcami!!!Jak nie pasuje to wypad na zachód.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl