25.02.2022, 16:06 | czytano: 2814

Zakopane organizuje pomoc dla mieszkańców ukraińskiego Stryja. Do akcji włączyły się wszystkie gminy powiatu tatrzańskiego.

zdj. Podhale24
ZAKOPANE. Burmistrz Leszek Dorula wraz z Radą Miasta organizują akcję pomocy dla Ukrainy. Potrzebna jest m.in. żywność długoterminowa. Do akcji włączyły się wszystkie gminy tatrzańskie. "Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do jej wsparcia i okazania solidarności" - apeluje zakopiański magistrat.
- Współpracujemy od wielu lat z miastem Stryj. Przeprowadziłem rozmowę z burmistrzem Stryja i pytałem, czego oczekują, jakiej pomocy. Burmistrzowi było bardzo miło, ponieważ Zakopane odezwało się do nich jako pierwsze - mówi w rozmowie z TvP burmistrz Dorula.
Zbiórka obejmuje najpotrzebniejsze produkty dla partnerskiego miasta Stryj koło Lwowa, do którego docierają potrzebujący pomocy mieszkańcy najbardziej dotkniętych działaniami wojennymi regionów Ukrainy.

Punktu zbiórki darów mieści się przy Alejach 3 Maja (w lokalu, gdzie mieścił się bank) - w następujących terminach:

- 26-27 lutego 2022 r. (sobota, niedziela) w godz. 10.00-15.00

- 28 lutego – 4 marca 2022 r. (poniedziałek – piątek) w godz. 10.00-17.00.

Potrzebne produkty:
- żywność długoterminowa (kasze, konserwy, makarony, ryż, zupy błyskawiczne, cukier, olej, kawa, herbata, żywność liofilizowana, płatki śniadaniowe),
- śpiwory, koce, materace, rozkładane łóżka,
- materiały opatrunkowe, środki dezynfekcyjne,
- jednorazowe naczynia i sztućce, ręczniki papierowe.

Zbiórki będą prowadzone na terenie Zakopanego także przez wszystkie szkoły podstawowe, parafie (szczegółowe informacje podane zostaną w ogłoszeniach parafialnych) oraz oznakowane sklepy i apteki, które zgłosiły się do akcji.
Kontakt: 18 20 20 400 lub 504 920 482.

Do akcji włączyły się już wszystkie gminy powiatu tatrzańskiego: Biały Dunajec, Kościelisko, Poronin, Bukowina Tatrzańska. Informacje o punktach zbiórek na ich terenie podane zostaną w terminie późniejszym.

Wstępnie uzgodniono, iż Zakopane zorganizuje transport darów do granicy, a dalej ładunek przejmie strona ukraińska.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
strzykawka27.02.2022, 10:39
Lecz swoje kompleksy póki czas.
antyupa26.02.2022, 13:13
ja sie pytam kto robi zbiorki dla glodujacych polakow i ich rodzin?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl