03.03.2022, 11:07 | czytano: 2796

Nieodebrane śmieci z posesji w Zębie. Skargi mieszkańców

Fot. Marcin Szkodziński
Część mieszkańców Zębu skarży się, że służby porządkowe nie odbierają z ich posesji worków ze śmieciami. Powodem jest źle utrzymana droga, przez co śmieciarki nie mają jak dojechać. - Jest to sprawa incydentalna. W miesiącach letnich, jesiennych i wiosennych śmieci są odbierane na bieżąco z posesji - zaznacza Anita Żegleń.
Śmieciowy problem rozpoczął się w Zębie wraz z dużymi opadami śniegu i trwa do dzisiaj. Część mieszkańców skarży się, że worki ze śmieciami nie są odbierane z ich posesji. O problemie poinformowana została wójt gminy Poronin.
- Co jakiś czas występuje tam problem z odbiorem śmieci. Firma Empol nie zawsze, mimo użycia innych samochodów niż zazwyczaj, może dojechać w miejsca, które są oblodzone - mówiła na sesji Rady Gminy Poronin Anita Żegleń, wójt Poronina. - Dotyczy to tego fragmentu drogi, który jest drogą prywatną. We wszystkich miejscach gdzie droga jest gminna lub we władaniu gminy firma Empol dojeżdża. One są utrzymywane na bieżąco - dodaje.

Problem z nieodebranymi workami odpadów monitorowali pracownicy gminy oraz straż gminna. - Kilkoro moich pracowników łącznie ze strażą gminną udało się na miejsce w dniu odbioru śmieci i samochód nie mógł tam zjechać - zaznacza Anita Żegleń.

Wójt zapewnia, że w momencie poprawy warunków na drodze śmieci ponownie będą odbierane. Do tego czasu wójt prosi o dostarczanie worków do drogi gminnej.

- Tam gdzie jest to możliwe firma dojeżdża. Rozumiem niedogodność i jest mi z tego powodu bardzo przykro, że mieszkańcy muszą przenieść lub przewieźć kilkadziesiąt metrów te worki - mówiła. - Ja wcale nie korzystam z tego tytułu, że jestem wójtem i w każdym tygodniu zbiórki swoje śmieci muszę przenieść kilkadziesiąt metrów ponieważ nie mieszkam przy drodze, która jest we władaniu gminy. Nigdy mi do głowy nie przyszło, żeby z tego tytułu robić problem - dodaje.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
alik04.03.2022, 21:26
Kiedyś na tych śmieciach się zarabiało! A teraz, to ich właściciele winien jeszcze do każdego worka dołączyć banknot 10 zł. Ot taka ekologia!!
hahaha04.03.2022, 10:43
Te fajne woreczki za kilka chwil , tylko się ściemni , znajdziesz w lesie , w potoku , albo w garadzie .
zorro03.03.2022, 21:18
EMPOL, FCC czemu Podhale cierpi tych najeźdźców!? Widocznie ktoś coś z tego ma oprócz zysku dla prywatnych firm.
Jakość usług na tragicznym poziomie!
zły03.03.2022, 13:58
Jaki problem.Jak dawniej,śmieci w zimie do pieca,w lecie do lasu,a kartonik po mleku,butelkę po soczku przed dom,się segreguje.
mieszkaniec Poronina03.03.2022, 12:28
pani Wójt , jak to jest na jednej z ulic w Poroninie 2 krotnie wystawiono smieci 6 worków po remoncie , byl tam styropian i inne ,, trzeci raz juz nie wystwiono tych smieci do odbioru , ale za to mu sąsiedzi mielismy inchalacje co wieczór i co noc , taki odór ,ze nawet pies nie chciał wyjsc przed domo. Moze by tak lepiej sie przyjrzec , no ale córka tego pana pracuje w UG Poronin
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl