07.03.2022, 14:47 | czytano: 2450

Grand Prix dla teatru z Bukowiny Tatrzańskiej

Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej. Fot. Łukasz Sowiński / UG Jabłonka
Regionalny Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej zdobył główną nagrodę 9. Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie, za spektakl "Tatrzańska baśń".
W konkursie, który w weekend odbył się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce, wzięło udział 16 grup teatralnych z województwa małopolskiego, w tym silna reprezentacja naszego regionu. Obok teatru z Bukowiny Tatrzańskiej, który okazał się najlepszy, pierwsze miejsce w kategorii sztuk gwarowych otrzymał spektakl "Chory na wondziory" w wykonaniu zespołu regionalnego Zielony Jawor z Krempach, a spektakl pt. "Sen bacy", który zaprezentowała Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej, zdobył w tej kategorii wyróżnienie. Pozaregulaminowe wyróżnienie jury przyznało zespołowi regionalnemu Góralsko Brać z Łopusznej za spektakl "Jyndrusiowe gusła".
W konkursie udział wzięły również: Amatorski Teatr "Krokusy" z Podszkla oraz zespół regionalny Podhale - grupa spiska z Jurgowa.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
fiakier07.03.2022, 16:26
Całkowity brak publiczności, gra się dla nikogo, organizatorzy powinni pomyśleć o lepszej lokalizacji konkursu. A prowadząca dała by sobie siana, tak kaleczy gwarę żę brzuch boli
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl