17.03.2022, 09:00 | czytano: 2887

Budowa mostu w Tylmanowej nabiera tempa, ale wykonawca sygnalizuje problemy

Fot. UG Ochotnica Dolna
W ostatnich dniach został zdemontowany stary most w osiedlu Brzegi w Tylmanowej. Elementy stalowej konstrukcji zostały wywiezione i zdeponowane na placu gminnym do dalszego wykorzystania.
Obecnie firma Primost Południe przygotowuje teren pod montaż palisady od strony drogi wojewódzkiej, by w ten sposób zabezpieczyć wykop pod ławę fundamentową przyczółka mostowego.
W związku z obecną sytuacją na Ukrainie wykonawca sygnalizuje problemy związane z terminowym dostarczaniem materiałów potrzebnych do wykonania palisady. - Wykonawca elastycznie podchodzi do napotykanych problemów i na bieżąco stara się je rozwiązywać w taki na przykład sposób, że wskutek opóźnień w dostawie gotowych prefabrykatów zbrojarskich na palisadę, wykonał stosowne wkładki zbrojeniowe ręcznie na placu budowy - tłumaczy Paweł Cetera. pełnomocnik wójta ds. inwestycji. - Mamy także informacje, że ukraińscy pracownicy firmy podwykonawczej, której zlecono palowanie, wrócili do kraju bronić swojej ojczyzny.W miejscu starej przeprawy w Tylmanowej powstanie nowy most, który będzie mieć 104 m długości, 9 m szerokości, a także 40 ton nośności. Obiekt ma być gotowy w pierwszym kwartale 2023 r. W ramach tego zadania rozbudowana zostanie też droga gminna.

Źródło: UG Ochotnica Dolna, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Wiecny Partok19.03.2022, 21:00
Królcyk niek koncy tą kadencję i się chowa tam gdzie pieprz rośnie. Za co się wzioł to spieprzył a to kilka z nich:
Mioł być wyciąg narciarski już na pólkowskim , na Runku i co jest - nic
Ośrodek zdrowia miałbyć na placu kościelnym - i gdzie jest - tom gdzie i wyciąg
Mały być fitnesy kryte dlo młodyk - i co jest - a no nic
Miały być ścieżki rowerowe - Velo Ochotnica od Górnej do Rzeki - i co jest - każdy widzi
Miała być odbudowana BAJKA w tylmonowy - 8 milionów było przyznane i co jest - nic, nic nic i NIC nie będzie - chłopie nie wstyd ci
kkk17.03.2022, 11:06
Ciekawe co w trybszu bedzie....co jak co ale firma to betonu i stali powinna mieć wystarczająco tak jakby piekarz chciał chleb robić a niema mąki
pytanie17.03.2022, 09:13
Most do nikąd - specjalność wójta Królczyka
Do wyburzenia kilka domów na drodze gminnej ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl