18.03.2022, 13:16 | czytano: 1849

Wsparcie finansowe dla ratowników górskich

zdj. UMWM
Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z przedstawicielami Górskiego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
- Oprócz bieżących spraw i potrzeb jednostek ratownictwa górskiego, omówiliśmy dalsze wspólne działania. Na ten rok przypada jubileusz krynickiej jednostki GOPR, na sierpień planujemy zorganizować Małopolski Dzień Ratownika Górskiego. Wszystko oczywiście będzie zależało od bieżącej sytuacji. Zapewniłem przedstawicieli GOPR i TOPR z Małopolski, że mogą liczyć na wsparcie samorządu województwa. Przykładem, dowodem na to jest chociażby decyzja z wtorku, gdzie na posiedzeniu zarządu podjęliśmy uchwałę w sprawie dofinansowania zakupu samochodu terenowego dla Podhalańskiej Grupy GOPR z Rabki-Zdroju w kwocie 95 tys. złotych - komentuje marszałek Witold Kozłowski.
Dotacja z budżetu województwa dla Grupy Podhalańskiej GOPR na zadania z zakresu ratownictwa górskiego wynosić będzie w tym roku 176 tys. zł.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
yeti19.03.2022, 20:48
QPiterQ, a no taka, że w górach szukasz przygód i znajdujesz, to jest pewnego rodzaju hobby, natomiast w domu mieszkasz egzystujesz na co dzień, chodzisz do pracy, zarabiasz płacisz podatki. Ja przykładowo w góry nie chodzę, ale nie neguje tych co chodzą, ale niech się ubezpieczają tak samo jak się ubezpiecza samochód albo wyjście w góry np na Słowacji, tam jeśli nie masz polisy płacisz za akcje ratunkową, u nas w szpitalu jesteś nie ubezpieczony-płacisz za leczenie za przyjazd karetki też płacisz. Sponsor 500+ ma tutaj całkowitą rację.
PiterQ18.03.2022, 15:54
@sponsor 500+ skąd takie przekonanie? A dlaczego działalność szpitali i nazwę to "zwykłego" pogotowia ratunkowego może być finansowana z publicznych pieniędzy? W czym się różnisz jak dostaniesz zawału (nie życzę) w domu, od tego jak dostaniesz zawału w górach?
sponsor 500+18.03.2022, 14:10
Takie podmioty mają być finansowane z firm ubezpieczeniowych
a nie z naszych podatków
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl