24.03.2022, 12:00 | czytano: 3070

Aktualna sytuacja covidowa w zakopiańskim szpitalu

Arch. Podhale24.pl
- W strukturze szpitala nadal posiadamy oddział covidowy, który zabezpiecza 10 łóżek. Na dzień dzisiejszy hospitalizujemy 8 pacjentów. Są to osoby przekazywane głównie z oddziału torakochirurgii, z oddziału intensywnej terapii Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem oraz ze Szpitala w Nowym Targu. Niektóre z tych osób trafiają na oddział covidowy z naszego SORu - informuje dr Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor ds. medycznych w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
- Wśród pacjentów, których przekazujemy już z powrotem do szpitala Chorób Płuc jeden pacjent jest w stanie ciężkim, drugi w stanie stabilnym. Poza tym dwóch pacjentów jest w stanie - nazwijmy to - średnim. Pacjenci, którzy przechodzą tą chorobę ciężko to nadal osoby niezaszczepione. Zdarzają się oczywiście przypadki osób w pełni zaszczepionych, natomiast są to pacjenci z lekkimi przebiegami, na ogół przyjmowani w kontekście izolacji przed dalszym leczeniem - dodaje.
oprac. r/ Szpital Powiatowy w Zakopanem
Może Cię zainteresować
komentarze
Piękniejsza połowa społeczeństwa.27.03.2022, 08:20
Ciekawe co zwycięży... zdrowy rozsądek o troska o zdrowie kobiet czy rachunek ekonomiczny wspomagany dobrze płatne rezerwy covidove?
jak można manipulować informacjami...25.03.2022, 06:36
Temat covid-19 wygodny temat zastępczy. W końcu trzeba dać jakiś komunikat kiedy wznowiony zostanie oddział położniczo-ginekologiczny.... i znowu covid... a już sytuacja była opanowana.
Znawcaa24.03.2022, 15:55
Zbytnio nieotworza, bo nie maja neonatologa, a bez niego ani rusz.
Osiol24.03.2022, 14:54
95-99proc wyleczylo się samo w domu z telefoniczna porada lub bez a śmiano się jak Kaszpirowski w latach 80 leczył na odległość a tu takiii postęp przez telefon wyleczono tyłu ludzi....
Albo i nie bo 260tys jest ponadnormatywnych to więcej niż powstanie warszawskie lub dwie bomby atomowe na Japonię
Już od tych prawd się gubię może jakiś gminny ekspert się wypowie no śmiało tyle mieliście do powiedzenia czy przezuciliście się jako eksperci od pomocy i działań zbrojnych pod nowymi nickami znowu za dolary
ciekawski24.03.2022, 13:27
"Są to osoby przekazywane głównie z oddziału torakochirurgii, z oddziału intensywnej terapii Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc w Zakopanem"
Czegoś tutaj nie rozumie - covid przede wszystkim atakuje układ oddechowy. Skoro szpital jest SPECJALISTYCZNY CHORÓB PŁUC, to dlaczego z choroby płuc nie leczy swoich pacjentów, ba posiada oddział zamknięty dla prątkujących gruźlików, która to choroba jest bardziej zakaźna niż c19, tylko przekazuje chorych do szpitala miejskiego.
obserwator24.03.2022, 12:26
Ciekawe czy dyrekcja zamierza wznowić działania porodówki? Czy też to już początek końca zakopiańskiego szpitala?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl