01.04.2022, 09:13 | czytano: 1949

Powiatowe drogi ze wsparciem rządowego funduszu

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Wojewoda podpisał kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tym razem wsparcie dotyczy m. in. powiatów - nowotarskiego i tatrzańskiego.
Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi do 8 małopolskich samorządów prawie 15 mln zł. - Rządowe wsparcie to szansa na poprawę warunków podróżowania i bezpieczeństwa, zarówno dla samych mieszkańców, jak i licznie odwiedzających nasz region turystów – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
W spotkaniu uczestniczyli także posłanka Anna Paluch oraz senator Jan Hamerski.

- Chcemy, żeby samorządy miały pieniądze na inwestycje. Wszystkie te liczne programy: Polski Ład, Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg i Fundusz Inwestycji Lokalnych są po to, żeby mieszkańcy odczuli, że władza publiczna, czyli rząd i samorząd, się o nich troszczy - mówiła poseł Paluch. - Patrząc na zebranych samorządowców, widzę same uśmiechnięte twarze. Kiedyś też byłem związany z samorządem lokalnym, w związku z czym wiem, że każdy grosz, który spływa do samorządu, przyjmowany jest przez wszystkich wójtów, burmistrzów i starostów z olbrzymią radością - dodał senator Hamerski.

Powiat nowotarski otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 6,6 mln zł na rozbudowę drogi powiatowej w Trybszu,a powiat tatrzański blisko 4 mln - na remont drogi powiatowej w Białym Dunajcu i Gliczarowie Dolnym.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Nie chcem, ale muszem03.04.2022, 07:48
Szanowna Pani Poseł, wpłynął do Pani biura kolejny list od Komitetu Obrony Palace. Szczegóły sprawy ma Pani w liście. Co pani w tej sprawie zrobiła?
wieśniak02.04.2022, 11:35
Wektor: jak benzyna będzie po 20 zł za litr to do budżetu państwa na remonty dróg wpłynie 5 zł i 60 gr od każdego litra. Jak obecny rząd doprowadziłby do hiperinflacji (przed czym się na samą myśl wzdragam) i benzyna na stacjach byłaby po 100 zł to od każdego litra na remonty dróg wpłynęłoby 28 zł - od każdego jednego litra, to są w skali kraju gigantyczne środki i to z nich są finansowane remonty dróg, więc przestań o tym co który polityk powiedział, bo w ten sposób Ty dziś, teraz, wmawiasz nam i tworzysz jakieś nowe mity greckie. Zejdź na ziemię, Rostowski, Bieńkowska, Sienkiewicz to nie są jacyś nowi bogowie na Olimpie, i nasz gospodarczy los nie zależy od ich temperamentów, a zależności gospodarcze są w swojej istocie banalnie proste, jak konstrukcja cepa: od każdej złotówki wydanej przez Polaków na stacji jak po sznurku idzie do budżetu 28 groszy na infrastrukturę drogową, a cechy osobowości i charakterów polityków i ministrów nie mają z tym nic a nic wspólnego (to jest mój ostatni wpis w tym temacie).
Wektor01.04.2022, 23:40
Dawno, dawno temu, w nie tak odległej przeszłości, wmawiano nam...

Jacek Rostowski
Cytat: "Tych pieniędzy nie ma i nie będzie".

Bartłomiej Sienkiewicz
Cytat: "Polskie Inwestycje Rozwojowe są, niestety, jak to się górnolotnie nazywa
i bardzo eufemistycznie? Ich po prostu nie ma "To ch**, du** i kamieni kupa".
- "Lulki palili, jedli pili, aż pierdykło."

Równie dosadnie Sienkiewicz streszcza, co szary Kowalski sądzi o przedsięwzięciach
rządu, które mają symbolizować rozwój państwa. Szef MSW mówi wprost, że Polacy
"mają w d?e" orliki i autostrady.

Dalej. Sienkiewicz w trakcie spotkania wypowiada wiele kontrowersyjnych opinii. Twierdzi
na przykład, że "Państwo polskie istnieje teoretycznie", praktycznie nie istnieje.

Elżbieta Bieńkowska
Cytat: "Ministerstwo Gospodarki generalnie w d***e miało całe górnictwo przez całe siedem lat.
Były pieniądze, a oni wiesz, lulki palili, jedli pili, aż pierdykło, swoich ludzi po obstawiali,
sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło-oznajmiła wicepremier w podsłuchanej rozmowie
z Wojtunikiem.

Nawet 220 mld zł (ta kwota nie jest pełna) straciła Polska z tytułu wyłudzeń podatkowych.
Za taką kwotę można byłoby wybudować 5500 km autostrad czy zapewnić wszystkim Polakom
darmowe leki przez prawie 6 lat. Cokolwiek, by zrobić z tymi pieniędzmi, TO ICH NIE MA!
To, że ostatnie lata były niemal rajem dla WAT-owskich przestępców, potwierdza także
raport Najwyższej Izby Kontroli z czerwca 2018 roku. Wynika z niego, że w latach 2013-
2015 zjawisko wyłudzania VAT występowało na szeroką skalę.

To były czasy, nie to, co teraz :). A pieniądze są dla WSZYSTKICH OBYWATELI, a nie tylko
dla POpaprańców. NO BA :).
Krytyka konstruktywna TAK, ale walenie na oślep jest żenujące. A może się przylepi???
Oczywiście wobec takiej krytyki zawsze MOGĄ pochwalić towarzysze i wspólnicy :D.
wieśniak01.04.2022, 14:36
Świetnie! Podatek na drogi który płacimy w cenie paliwa (od każdej złotówki przy płaceniu na benzynę na stacjach 28 groszy idzie do budżetu państwa na utrzymanie infrastruktury komunikacyjnej) przestaje już być tym samym potrzebny, ponieważ oni nam z 'Polskiego Ładu' 15 milionów po znajomości załatwili "żeby mieszkańcy odczuli" że władza się o nich troszczy, jak skonstatowała posłanka. No to teraz co? Od jutra benzyna na stacjach w całym powiecie o 28% w dół, czy dobrze to rozumiem? (a tak już poważniej na przyszłość to kochane VIP-y nie róbcie więcej szopek z 'załatwianiem' nam czegoś co my wszyscy już w szkole podstawowej uczymy się że to z podatku od paliwa rząd ma te fundusze na drogi, bo to już śmieszne powoli się staje, te 15 milionów to my wszyscy w zębach rządowi przynieśliśmy płacąc za paliwo, rząd te pieniądze by nam i tak na drogi musiał dać, więc bez specjalnej akademii z tej okazji by się obeszło).
JC01.04.2022, 13:01
A może to są jednak pieniądze od podatników a nie od Rządu
miś 301.04.2022, 09:38
Żenująca jest ta para partyjnych zgrywów w tle. Jak widać idą wybory. Teraz będzie wzmożona aktywność w rozdawnictwie i kupowaniu przychylności samorządów. Dobrzy panowie z PiSu rzucą kilka ochłapów by ludek mógł uwierzyć, że tak bardzo są oni zainteresowaniu ich losem i by równie szybko zapomnieli o przekrętach władzy, kłamstwach i społecznych zyskach "Polskiego (nie)ładu". To Orwell w czystej postaci. No i najgorsze, że w tę podłą grę zaczynają wpisywać się panowie Faber i Waksmundzki. Wstyd.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl