03.04.2022, 21:12 | czytano: 2186

Mieszkańcy ocenili jak funkcjonują ośrodki zdrowia w Kościelisku. "Przeciętnie"

Urząd Gminy Kościelisko
KOŚCIELISKO. - Przed nami proces zmian, który już stopniowo zachodzi. Chcemy poprawić funkcjonowanie naszych ośrodków - wyjaśnia wójt Roman Kupa. By poznać opinie mieszkańców Dzianisza, Witowa i Kościeliska - poproszono ich o wypełnienie ankiety.
Drogą zwrotną Urząd Gminy otrzymał 428 ankiet dotyczących funkcjonowania ośrodków zdrowia. Głosy oddawano zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. "Wraz z uwagami stanowi to bardzo obszerny materiał, służący jako punkt wyjścia do dalszych działań: opracowania wniosków oraz przedstawienia planu zmian w funkcjonowaniu ośrodka. O krokach tych będziemy Państwa na bieżąco informować" - zapewnia samorząd.
Pytano o szybkość załatwiania formalności przy rejestracji, jakość otrzymanych informacji, uprzejmość osób rejestrujących oraz dostępność informacji telefonicznej. W dziale "opieka lekarska" padły pytania o stopień zainteresowania pacjentem, przekazaną wiedze o przebiegu choroby i sposobie leczenia, poszanowanie prywatności podczas badania oraz uprzejmość i życzliwość lekarza. Ocenie poddano także opiekę pielęgniarską i warunki panujące w przychodni.

Najczęściej padała odpowiedź "przeciętnie", chociaż na pytanie o warunki w ośrodkach zdrowia - najwięcej osób odpowiedziało, że są "dobre". 74 procent ankietowanych poskarżyło się na nieuprzejme potraktowanie przez personel.

Pełne wyniki ankiety dostępne są na stronie Urzędu Gminy Kościelisko (kliknij tutaj).


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
krystian04.04.2022, 16:50
brak położnej, odwala robotę, nie chodzi, każe dzwonić do siebie, lekarka jest wściekła na pacjenta jak się prosi o badania. Starsze osoby sa zostawione same sobie, całkowity brak opieki
pacjent03.04.2022, 21:33
Brawo dla gminy za odwagę, choć z drugiej strony gdyby wyniki były druzgoczące to pewnie wyników by nie opublikowano. W Zakopanem czekamy za to na "opinię" NIK i kolejne kary, które przyjdzie nam zapłacić za skandaliczny nadzór nad szpitalem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl