04.04.2022, 18:43 | czytano: 5013

Regina Tokarz zarzuca poseł Jagnie Marczułajtis-Walczak próbę zaostrzenia konfliktu w szpitalu

Jagna Marczułajtis-Walczak i Regina Tokarz. Arch. Podhale24
- Posłanka nie podejmowała się roli mediatora, ale raczej starała się rzekomy konflikt zaostrzyć i politycznie wykorzystać - tak na zarzuty posłanki Jagny Marczułajtis-Walczak odpowiada Regina Tokarz, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
O wizycie Jagny Marczułajtis-Walczak w Zakopanem i interwencji w sprawie oddziału ginekologiczno-położniczego pisaliśmy w artykule "Najwyższa Izba Kontroli sprawdzi zakopiański szpital?" (kliknij TUTAJ)
Posłanka Koalicji Obywatelskiej zapowiedziała złożenie wniosku do Najwyższej Izby Kontroli o przeprowadzenie kontroli w zakopiańskim szpitalu. - Są tu rzeczy, które nie powinny mieć miejsca - stwierdziła.

Dziś na zarzuty parlamentarzystki odpowiedziała dyrekcja placówki. - Informacja zamieszczona w internetowym serwisie Podhale 24.pl w dniu 3 kwietnia 2022 r., że posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak od 2019r. występuje w roli mediatora między położnymi a dyrekcją szpitala jest nieprawdziwa - oświadczyła dyrektor szpitala Regina Tokarz. - Pani poseł nigdy nie rozmawiała z Dyrekcją Szpitala, ani nie próbowała poznać jej stanowiska w sprawie problemów związanych z funkcjonowaniem oddziału położniczo – ginekologicznego, ani nie podejmowała się jakichkolwiek mediacji między położnymi a dyrekcją. Dyrektor szpitala zna posłankę jedynie z telewizyjnych relacji z konferencji prasowych odbywanych na terenie szpitala oraz z jej sukcesów sportowych.

Natomiast prawdą jest, że:

1) W dniu 3.10.2019r. w ramach kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu bez poinformowania dyrekcji szpitala, zorganizowała dla Małgorzaty Kidawy Błońskiej, Tomasza Grodzkiego i samej siebie, konferencję prasową przed budynkiem szpitala.

2) Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na posła, uruchomiła też wtedy w internecie petycję w sprawie przywrócenia porodówki w szpitalu w Zakopanem.

W petycji wezwała Premiera i Ministra Zdrowia do zmiany dyrektora szpitala, pilnego zatrudnienia kadry lekarskiej oraz położniczej oraz przywrócenia działania oddziału ginekologiczno – położniczego w tej placówce, czym zademonstrowała swoją ignorancję, ponieważ ani premier, ani minister zdrowia nie mają wpływu na zatrudnienie dyrektora i personelu w szpitalach powiatowych.
3) W dniu 1.04.2022r. posłanka ponownie bez powiadomienia dyrekcji szpitala zorganizowała konferencję prasową przed budynkiem szpitala i zarzuciła dyrekcji szpitala nieinformowanie położnych o dalszych losach oddziału położniczo- ginekologicznego po okresie epidemii Covid-19. Przy czym nie wspomniała o tym, że dr Małgorzata Czaplińska Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa spotkała się z położnymi w dniu 30 marca 2022r. i przekazała im wiadomość, że z dniem 4.04.2022r. oddział wznawia działalność.

Fakty te wyraźnie dowodzą, że posłanka nie podejmowała się roli mediatora, ale raczej starała się rzekomy konflikt zaostrzyć i politycznie wykorzystać.

Należy też zauważyć, że poseł Jagna Marczułajtis- Walczak nigdy nie oferowała żadnej pomocy związanej z funkcjonowaniem szpitala. Jeśli zaś chodzi o zapowiedź zainicjowania przez posłankę w szpitalu kontroli NIK, to dyrekcja przyjęła ją z zadowoleniem, ponieważ wszystkie zmiany związane z funkcjonowaniem szpitala jako szpitala covidowego z mocy decyzji Wojewody Małopolskiego były prawnie i ekonomicznie uzasadnione - czytamy w oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
fora ze dwora06.04.2022, 13:50
Jest już wniosek do NIK! Brawo! Może wreszcie ktoś beknie. Na starostwo też przyjdzie pora.
ceciaosoba06.04.2022, 10:15
zastanawiające jest jedno dlaczego przy rozwiązywaniu takich złożonych spraw przeważnie angażują się osoby które nie są kryształowe?
52% wyborców stanowią kobiety :)05.04.2022, 20:13
@Jaś - Co ma piernik do wiatraka. Tobie szkrabie dyskutować o problemach przedszkolaków. Pani Poseł serdecznie dziękujemy. Dziękujemy, że identyfikuje się Pani z nami kobietami oraz Podhalem.
ww05.04.2022, 19:00
poproście o pomoc "królową Pienin". Zjawi się w Zakopanem, jak trzeba będzie przeciąć wstążkę na otwarcie.
lekarz05.04.2022, 18:40
a co z hucznie otwieranym i nieczynnym oddziałem paliatywnym? Nieczynną poradnią naczyniową, kolejkami do poradni kardiologicznej, itp.
Co z niewypłacaniem terminowo należności personelowi medycznemu, lekarzom, ratownikom? może tu jakiś komentarz Reginy Tokarz :czy to nowy sposób na generowanie oszczędności?, czy może żeby odstraszyć w białych rękawiczkach, z nadzieją że sami odejdą jak nie dostaną wypłaty...
Zabrakło pytań o odrzucone przez dyrekcję z powodów finansowych oferty chętnych 8 lekarzy ginekologów , a także odrzucenie jednego neonatologa w niedawnym konkursie. Następne oferty mogę nie wpłynąć przez takie zagrywki..
Pani Poseł Marczuajtis , która wstawiła się za medykami dziękuję.
Jaś05.04.2022, 17:46
te posłanka daj już spokój pokozałaś jak się robi olimpiade zimową i co myślisz że ludzie zapomnieli.Tej pani już dziekujemy
Zniesmaczona całą sytuacją...05.04.2022, 16:37
Do @ Klubowicz Zamoyskiego. Tylko co przeciętną Gąsienicę obchodzą układy i układziki. W/w meandry nie powinny mieć wpływu na tak podstawowe sprawy jak dostęp do opieki medycznej. Jak widać to tylko teoria.
Klubowicz Zamoyskiego05.04.2022, 15:35
A miał rzekomo Pan Starosta Piotr Bąk rozbić stary układ Makusia... I co? Tokarzowa na swoim stołku niewzruszalna, Buńda dalej dyrektorkiem Urzędu Pracy i radnych Jedności Tatrzańskiej się kokietuje jak za dawnych lat..Kto tu kogo robi w konia?
Janek05.04.2022, 14:13
Ja tylko czekam na wsparcie ukraińskiego personelu ,aby pokazali profesjonalizm i chęć pracy. Tuż tuż tuż... wszystkie ręce do pracy bo już nie będzie tak cacy.
Gulasz Juliusz Zeżarł05.04.2022, 12:47
"Rzekomy konflikt" brzmi jak z oświadczeń Ria Novosti "rzekomej wojnie". Ciekawe, kto się na tę "rzekomość" daje nabrać?
personanongrata05.04.2022, 10:40
byłem święcie przekonany ,że gwiazdę ,,olimpiadową" na furze wywieziono z Podhala a ta znów próbuje zaistnieć?
Czarna Rozpacz!05.04.2022, 10:31
Pani Regino, czas na rezygnacje! Lata przesladowan lekarzy i pracownikow Zakopianskiego szpitala w imie czego? Sowieckie metody inwigilacji pielegniarek, mobbing lekarzy ... w konsewkwencji koncza sie tragizmem pojedynczych ludzi, rodzin a na konicec pacjentow. PAni metody, owszem oszczedzaja pieniadze starostwu, al jako dyrektor od lat Pani juz nikomu nie sluzy! Mieszkancy Zakopanego maja juz dosc... NAJWYZSZY CZAS ZREZYGNOWAC! PAnie Starosto, prosze nie patrzyc w druga strone, bo czas zeby Pan zaprosil Pania Regine na kawe..i dojsc do poruzmienia.
Pacjentka05.04.2022, 09:50
Właśnie leżę w szpitalu w Nowym Targu na ginekologi i czekam na zabieg nie ma wolnych łóżek oddział trzeszczy w szwach przykre że inni nie widzą problemu. Pani Tokarz niech się nareszcie obudzi.
jak można manipulować informacjami...05.04.2022, 05:37
A to jednak jest jakiś konflikt? W piątkowym wywiadzie było wielkie zdziwienie skąd cała ta sytuacja.... i nie było mowy o żadnym ,,konflikcie,, wręcz nas przekonywano jak jest pięknie.
Mnn04.04.2022, 22:52
Pani Dyrektor miała 4 miesiące dzięki covid na rozmowy z neonatologami i tak prowadziła rozmowy, że dalej nikogo nie ma a ginekolodzy ile mogli czekać tylko położne zostały i mrzonkami żyły i tyle w temacie dopiero rodowite Góralki położne zechciały zwrócić uwagę na to...
Nnn04.04.2022, 22:28
To Pani Jagna jest zainteresowana chociaż tym co się dzieje i służy pomocą. Reszta tylko patrzy z boku na to co dzieje się w szpitalu niestety nie tylko na tym oddziale..... A Panie z Zakopanego mają dużo pieniędzy i mogę rodzić gdzie chcą..... z tego wynika jak tak źle w Zakopanem 50..70 km dalej jest super napewno
Pucok04.04.2022, 22:23
Jagna i medycyna . Komiczne ? Nawet nie smieszne.
obserwator04.04.2022, 21:55
Niemożliwe, żeby zaostrzyła. Niemożliwe raptem okazało się możliwe. Oddział rusza. Publiczne obietnice padły. Trzy razy, a obietnic należy dotrzymywać. I gdzie tu zaostrzenie i jakiego konfliktu? Żadnego konfliktu przecież nie było.
Bryt04.04.2022, 21:29
No bez tej baby nic sie nie obejdxie ze smrodem wlacznie.
jak można manipulować informacjami...04.04.2022, 21:28
Pani Poseł, dobrze że Pani jest z Podhala. Proszę nie zmieniać i bronić nadal naszych praw.
zbooj@o2.pl04.04.2022, 21:10
Niech się żaden polityk nie wpier*** do takich spraw jak tutaj czy na Podchalance... Mało już podziału narobili?! Gdyby PO było u władzy to po stronie dyrekcji by stała... Taka polityka a nie pomoc lekarska ludziom.
boryna04.04.2022, 20:09
byłoby dobrze,żeby w końcu rozliczyć się z ,,organizacji" Olimpiady zimowej na Podhalu a później wkładać paluszki w nie swoje sprawy?
oli04.04.2022, 19:57
Banaś zajmie się bo z Piekielnika blisko do Z-nego.Najlepiej jagnie wychodzi mącenie bo załatwić dla Podhala,to już nieosiągalne.Pląta się i węszy aby pokazać rudemu ,że coś robi dla niego.Nikt ją tu nie wybrał,więc niech siedzi w Krakowie.
deska04.04.2022, 19:41
Pani Tokarz po raz kolejny rozmija się z faktami i próbuje zrobić z nas idiotów, ponieważ rzeczy rzekomych nie da się ani zaostrzyć, ani upolitycznić. Jeżeli są rzekome to znaczy, że nie istnieją. No chyba, że ktoś żyje w równoległej rzeczywistości kreowanej od lat przez panią dyrektor i powiatowych zwierzchników.
pięknie pachnę04.04.2022, 18:56
"Jeśli zaś chodzi o zapowiedź zainicjowania przez posłankę w szpitalu kontroli NIK, to dyrekcja przyjęła ją z zadowoleniem, ponieważ wszystkie zmiany związane z funkcjonowaniem szpitala jako szpitala covidowego z mocy decyzji Wojewody Małopolskiego były prawnie i ekonomicznie uzasadnione"
Czytaj "nie mamy pańskiego płaszcza! i co pan nam zrobi?"

Niestety dyrekcja ma niewzruszone poparcie starosty a ten panującego reżimu. I choćby się waliło i paliło nic im nie zrobicie. Są tak pewni siebie że nawet się nie przejmują opinią publiczną. Pani poseł bruździ im niezmiernie lecz jest to na zasadzie upierdliwej muchy. Nawiązując do klasyka JEST PIĘKNIE!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl