20.04.2022, 09:36 | czytano: 2494

Kolejna ulica w Zakopanem zamknięta ze względu na gruntowny remont (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Zgodnie z zapowiedziami rozpoczął się remont fragmentu ul. Ks. Józefa Stolarczyka. Ruch na najbardziej wąskim odcinku tej drogi został wstrzymany ze względu na prace ciężkiego sprzętu.
Droga zostanie poszerzona o chodnik, którego brakowało w tym miejscu. Zlikwidowane zostaną jednak miejsca parkingowe, na które wjazd był bezpośrednio z ul. Ks. Stolarczyka.
Drogowcy sfrezowali już asfalt i przystępują do prac ziemnych. Pas jezdni w tym miejscu ma zostać poszerzony o chodnik. W tym celu zebrana zostanie skarpa ziemi porośnięta trawą i do niedawna też drzewami. Mur oporowy, który ma powstać w tym miejscu ma zapobiec osuwaniu się ziemi.

W trakcie prowadzonych prac zlikwidowane mają zostać także miejsca parkingowe, do których wjazd był bezpośrednio z ulicy. To jedne z ostatnich bezpłatnych miejsc parkingowych w Zakopanem, z których korzystali także mieszkańcy pobliskiego osiedla bloków.

Zamknięcie ulicy dla ruchu spowodowało spore zamieszanie wśród kierowców, zwłaszcza tych wjeżdżających od ul. Kościeliskiej. Wiele pojazdów wjeżdża bowiem w ul. Ks. J. Stolarczyka z nadzieją przejazdu na ul. Kasprusie mimo iż znaki drogowe informują o odcinku wyłączonym z ruchu. Kierowcy widząc zablokowany przejazd usiłują zawrócić na wąskiej drodze tworząc zatory.

Zgodnie z informacjami na znakach droga ma pozostać zamknięta do 10 lipca.

ms/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl