22.04.2022, 16:47 | czytano: 3575

Dodatkowe patrole w Mieście za kolejne 25 tys. zł

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
NOWY TARG. Od kilku lat z budżetu Miasta przekazywane są Komendzie Powiatowej Policji środki w wysokości 25 tys. z przeznaczeniem na dodatkowe patrole policyjne. Jacenty Rajski zaproponował, by w przyszłym - w związku z inflacją - podnieść tę kwotę. - I żeby te patrole były bardziej widoczne, bo efekty są na razie mizerne - zauważa radny.
Rada Miasta w budżecie na ten rok przeznaczyła 25 tysięcy zł na dodatkowe patrole na terenie Nowego Targu. W celu przekazania tych pieniędzy na fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej z siedzibą w Krakowie, konieczne jest podpisanie porozumienie między burmistrzem Miasta, a komendantem KPP w Nowym Targu. Na takie porozumienie muszą zgodzić się radni.
- W tym porozumieniu będą uszczegółowione zasady wykonywania patroli, w jakim terminie, za jaką kwotę i jakie tereny będą objęte patrolowaniem - wyjaśnia naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa nowotarskiego UM, Łukasz Knurowski.

Swoje uwagi co do widocznej poprawy bezpieczeństwa z racji tych dodatkowych patroli miał Jacenty Rajski. Zdaniem radnego patrole są mało widoczne w Mieście, a efekty współpracy z KPP "są na razie mizerne".

Gdy w ub. roku burmistrz Grzegorz Watycha mówił przy tej samej okazji (czyli przygotowań do podpisania porozumienia z KPP), że kwota 24,9 tys. zł na nadprogramowe patrole na terenie Miasta wykonywane od 10 sierpnia do 30 listopada - zapewniła 83 dodatkowe, ośmiogodzinne służby.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zpodhalanskiej24.04.2022, 21:32
ale po co jak to miasto umiera , Nowy Targ to niestety miasto starych ludzi
Arkadiusz W.23.04.2022, 23:30
Patrole? Kpina! Policja to jest widoczna na procesji tylko! Patrol to musi być pieszy, bo jazda autem po mieście to strata czasu.
Mandaty za złe parkowanie? Ale tylko na wybranych ulicach, bo pod szkołą nr 5 od lat ludzie parkują na zakazie czy pasach i co ? I nic! Na podtatrzańskiej, na środku ulicy stoją auta! I co? I nic!
Motory rozjeżdżają rezerwat Bór nad Czerwonem praktycznie co sobotę i niedzielę i co? I nic!
Policja to w Polsce jest od ścigania za maseczki a nie od bezpieczeństwa.
Kto się dziś czuje bezpiecznie na widok policjanta?
z miasta23.04.2022, 19:26
@ policję także należy... Czepiasz się.Mamy pełno progów zwalniających na drogach,widać,,śpiących policjantów,,tak zwanych, w mieście:D.
Były23.04.2022, 13:27
Tylko, że Radny, Urzędnik czy Burmistrz nie są upoważnieni do kontrolowania policji. Mogą to robić tylko ich przełożeni. Miasto może wnioskować czego oczekuje od policji i potem wystąpić o pisemną relacje z efektów pracy mundurowych. Z chciejstwem też nie jest tak, że miasto powie : chcemy 100 mandatów z takich służb. Bo policjanci mogą wystawić 70 pouczeń i 30 mandatów i nikt im tego zabronić nie może. A zupełnie inna sprawa, że w policji niezbyt wielu chętnych jest na te dodatkowe płatne patrole.
policję także należy sprawdzić, nie wierzyć na sło23.04.2022, 09:22
Odnosi się takie nieodparte wrażenie ,że pieniądze policja inkasuje, a patroli jak nie było , tak nikt nie widział - takie patrole widmo ? Brawo Panie radny Rajski! Trzeba dać więcej kasy i kontrolować , czy jest jakiś śpiący policjant w Mieście i w którym zaułku śpi i jak twardo ?
Fikus22.04.2022, 22:08
Małe pytanie do komendanta Policji. Ile było zawiadomień o popełnieniu przestępstwa przez burmistrza zgłoszonych przez mieszkańców Nowego Targu. A ile z nich zostało umorzonych na poziomie komendy? Może któryś radny zapyta?
nie ślepy22.04.2022, 21:34
A żule na środku rynku nawet w południe chleją wino bez żadnego skrępowania....o ławkach na bulwarach szkoda nawet pisać!
I22.04.2022, 20:13
Niewidoczni...bo boją się nawet pijaków...wolą walić kawke po stacjach paliw
Osiol22.04.2022, 19:58
Skoro efektów brak zamiast kija podwyżka sprobojcie to nowotarscy przedsiębiorcy zastosować w swoich firmach efekt murowany
Apropo
Zapytajcie radnego z czego macie dać te podwyżki pracownikom myślę że poradzi wam kredyt ale zapytajcie może ma lepszy.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl