25.04.2022, 13:40 | czytano: 2776

Blisko dwa miliony złotych dla baców

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Marszałek Witold Kozłowski wziął udział w uroczystej Mszy św. i poświęceniu owiec - Wiosennym Redyku w Ludźmierzu. Podczas wydarzenia przekazał czek na kwotę ponad 1,8 mln złotych.
Pieniądze zostają przekazane na realizację zadania "Małopolski wypas kulturowy – ekstensywne metody gospodarowania jako ekologiczny sposób zachowania bioróżnorodności i krajobrazu".
- Dziękuję kapłanom za piękną Mszę świętą, homilię, słowo otuchy dla małopolskich baców. Dziękuję władzom Związku Podhalan za zaproszenie na dzisiejszą uroczystość. Samorząd Województwa Małopolskiego realizuje duży program Owca plus. Muszę wrócić do spotkania, które odbyło się jesienią w Ochotnicy. Wtedy to bacowie prosili, aby zwiększyć środki w ramach zadania "Małopolski wypas kulturowy". Dziś mam satysfakcję, bo dotrzymaliśmy słowa i zwiększyliśmy kwotę dwukrotnie. Chciałbym uroczyście przekazać prezesowi Związku Podhalan symboliczny czek na ponad 1,8 miliona złotych. To jest bardzo duży program, którym objętych zostanie ok. 18 tys. owieczek. To zadanie będzie realizował właśnie Związek Podhalan, z władzami którego - muszę to podkreślić - mamy wzorową współpracę. W tym dniu życzę wszystkim bacom, aby ten rok był pogodny, ale też godny - mówił w niedzielę marszałek Witold Kozłowski.

Źródło: UMWM, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rezerwat tubylców25.04.2022, 20:58
Świat oszalał. Dopłaty do dzieci, do prosiąt, do krów, do nawozów, do czynszu, do prądu, do ziarna siewnego. K...a i nawet do owiec. Kiedyś, gdy świat rolniczy (i nie tylko) był jeszcze normalny, było w Polsce 5 mln. owiec, dziś jest ich niewiele ponad 200 tys. gorzej niż po II wojnie światowej kiedy ocalało ich 600 tys. szt. To wszystko mówi samo za siebie gdzie jesteśmy. Ta błazenada z kolorowymi tekturami, co to ma być? Wełna z Australii a teraz nawet węgiel. Sługusów widzimy, ale kto tym steruje?!
Zbooj25.04.2022, 15:11
Wygląda niesmacznie to zdjęcie pokazuje co się dzieje w kraju... Polityka, pieniądze, ksiądz w ornacie i na tle Jezus na krzyżu...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl