27.04.2022, 16:41 | czytano: 25785

"Pragniemy przypomnieć Panu obietnice wyborcze". Stowarzyszenie "Nowy Targ dla Mieszkańców" pisze kolejny list otwarty do burmistrza Miasta

NOWY TARG. Na początku kwietnia stowarzyszenie "Nowy Targ dla mieszkańców" wystosowało list otwarty do burmistrza Grzegorza Watychy w sprawie lokalizacji budowy siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika. W kolejnym piśmie temat jest kontynuowany w kontekście wycinki drzew. Padła także propozycja otwartego spotkania z mieszkańcami.
Oto przesłane nam pismo:
List otwarty do Grzegorza Watychy od Stowarzyszenia „Nowy Targ dla Mieszkańców"

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowego Targu problemem planowanej wycinki kolejnych drzew i likwidacji terenu zielonego przy Al. Mikołaja Kopernika pod budowę biblioteki, wzywamy Pana do przeprowadzenia rzetelnej dyskusji z mieszkańcami miasta. Zorganizowane przez Pana spotkanie w Urzędzie Miasta dotyczące zmian planu zagospodarowania przestrzennego w Wielkim Tygodniu, we wtorek o godzinie 12.00, uniemożliwiło w nim udział wielu zainteresowanych osób. Nasze zdziwienie budzi fakt wyznaczenia tak wczesnej pory spotkania, mając w pamięci inne spotkania w podobnych sprawach, które odbywały się dotychczas w godzinach popołudniowych.

Pragniemy przypomnieć Panu obietnice wyborcze, według których miał Pan konsultować z mieszkańcami ważne dla nich sprawy. O wadze tej sprawy świadczą zebrane wnioski do planu zagospodarowania przestrzennego mające na celu utrzymanie dotychczasowej funkcji, czyli terenu zielonego. Takich wniosków zebrano już dotychczas kilkaset, a nadal są wypełniane i na bieżąco składane do Urzędu Miasta.

Mając na uwadze wagę tematu podjęliśmy się inicjatywy zorganizowania otwartego spotkania z mieszkańcami w dniu 4 maja (środa) o godzinie 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury, na które Pana oraz zainteresowanych mieszkańców zapraszamy. Będzie to dobra okazja do przedstawienia swoich racji, informacji o zamierzonych kierunkach i przekonania do nich Nowotarżan.
W przypadku niemożliwości osobistego przybycia prosimy o udział w spotkaniu wiceburmistrz odpowiedzialnej za sprawy kultury lub kompetentnego pracownika Urzędu Miasta.

Jan Sięka, Stowarzyszenie Nowy Targ dla Mieszkańców

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
epitafium29.04.2022, 14:41
Jaka dyskusja? I z kim? Przecież po wszystkich skandalach, niewypałach i niedoróbkach inwestycyjnych pana Watychy z MCKiem na czele i klakierskiej Radzie legitymizującej niegospodarność i brak wizji włodarza w ostatnich siedmiu latach trzeba natychmiast przystąpić do referendum odwoławczego burmistrza i rady. Miarka się przebrała. Nowotarżanie do dzieła, bo idą naprawdę ciężkie czasy wymagające mądrego, rozsądnego i prorozwojowego gospodarza, potrafiącego słuchać swoich mieszkańców i myśleć o przyszłości nas wszystkich a nie koleżków królika.
rodzina Grzegorza28.04.2022, 16:44
Bycie Burmistrzem to służba dla dobra miasta, dla dobra mieszkańców. Burmistrz to w miarę młody, w miarę wykształcony mogłoby się wydawać w miarę inteligentny człowiek, wiec nie mogę uwierzyć że planuje akceptuję koncepcję wtłoczenia budynku biblioteki w istniejący pawilon że akceptują to urbaniści i wydział budowlany w Nowym Targu. Grzegorz nie na zawsze będzie burmistrzem a nam Nowotarżanom w miejsce wyciętych drzew zostawi kolejny beton do utrzymania. Nie rozumiem pomysłu budowy biblioteki na Kopernika , a ta która jest na Kopernika będzie miała nową lokalizację. Proszę radnych żeby nie zapominali ze wybrali ich mieszkańcy nie tylko po to by brali diety oraz głucho podnosili do gory rękę. Jeszcze jedno uważam że Nowy Targ to za małe miasto na dwa skrzyżowania o tej samej nazwie a przecież jedno już mamy na Grelu !!!
myśleć28.04.2022, 12:57
Czy wiecie np. jakie są ceny prętów budowlanych w tym momencie....? styropianu...? no właśnie, ludzie rezygnują z budowy domów, a miasto pcha się w budowę nowej biblioteki a ma rozbudowany MCK.
KSW28.04.2022, 09:39
Trzeba przypominać panu burmistrzowi obietnice wyborcze bo spalił swoje ulotki na drugi dzień po wyborach
Pniakpodrzewienaanny27.04.2022, 18:53
Trzeba poszukać nowej lokalizacji. Skoro mieszkańcy nie chcą nie ma sensu na siłę inwestycji w tym miejscu rozpoczynać. A poza tym jest to wyraźnie polityczna zagrywka kandydata na stanowisko burmistrza. Ciekawe, że broni zieleni znajdującej się bardzo daleko od miejsca zamieszkania a drzewa rosnacego wiele lat przed chałupą obronić nie chciał. Drzewo utrudniało wjazd do posesji sąsiada. Ale co tam. To inna zieleń i inne Drzewo.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl