29.04.2022, 17:55 | czytano: 3297

Złożono ok. 700 wniosków w sprawie ochrony skwerku przy Kopernika

zdj. S. Palka
NOWY TARG. Grupa osób zrzeszona pod hasłem "Nowy zielony Targ" mocno zaangażowała się w akcję obrony zielonego terenu przy ul. Kopernika, gdzie stanąć ma nowa siedziba biblioteki. Zmotywowanie mieszkańców jest imponujące. Swój głos sprzeciwu w formie wniosku Dziś minął termin składania wniosków o zmianę charakteru zagospodarowania skwerku złożyło ok. 700 osób.
"W sumie z różnych miejsc zbiórki i zebranych od różnych koordynatorek i koordynatorów złożyliśmy blisko ... 700 wniosków o zmianę charakteru zagospodarowania działek Skwerku na Kopernika z 6UP (usługi publiczne) na ZP (zieleń urządzona). Zmiana ta ma na celu ochronę terenu zielonego oraz drzew przed zabudowaniem go obiektami usług publicznych. Nie wliczamy wniosków złożonych indywidualnie, zatem realna ilość wniosków jest z pewnością znacznie wyższa!" - poinformowali członkowie grupy.
"Nowy zielony Targ" rozpoczął akcję obrony terenu starając się o objęcie jednego z drzew ochroną, jako pomnika przyrody, a następnie o zmianę terenu w planie zagospodarowania przestrzennego na "zielony".

Trwa procedura planistyczna związana z planem zagospodarowania tego terenu. To tu stanąć ma nowa siedziba biblioteki. Mieszkańcy protestują przeciwko wycince drzew - która będzie w jakimś stopniu (nie wiadomo jak dużym) konieczna. Osoby niezgadzające się z zapisami projektu planu miały czas do dziś na wniesienie uwag na piśmie.

Dla przypomnienia, Stowarzyszenie "Nowy Targ dla Mieszkańców" zaproponowało otwarte spotkanie z mieszkańcami - w środę 4 maja o godzinie 17.00 w Spółdzielczym Domu Kultury, na które zaprosiło władze Miasta oraz zainteresowanych mieszkańców. "Będzie to dobra okazja do przedstawienia swoich racji, informacji o zamierzonych kierunkach i przekonania do nich Nowotarżan" - zachęca w liście do burmistrza, w imieniu stowarzyszenia Jan Sięka.


s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
anetka05.05.2022, 08:03
no zrobienie tyle kser to też niszczenie przyrody
blokowisko30.04.2022, 23:14
jakoś skład palet, brudu i czegokolwiek innego tym 700 nie przeszkadza.
najgłośniej oczywiscie krzyczą Ci co zwykle a którzy zaraz obok prowadzą swoją działalność quadową.
Osobiscie nie widziałam żeby ktokolwiek tam siedział, spacerował. Obok jest świeżo wyremontowany "park". posadźcie trochę drzew między zakopianką a Wojska Polskiego i będzie.
Idealne miejsce pod bibliotekę - dostępność dla osób mieszkających na blokach, a w dodatku dwie szkoły w pobliżu.
lb30.04.2022, 09:49
lubię to.
Warszawiak29.04.2022, 20:57
Niestety miasto Nowy Targ robi sie agresorem w stosunku do zieleni,drzew czy lasu...co sie z wami gorale dzieje?Wycieli wam las na Os Bor,nikt nie protestowal niestety.Warszawa dba i walczy o kazdy centymetr zieleni!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl