03.05.2022, 17:53 | czytano: 4049

ZUS w remoncie

Fot. Szymon Pyzowski
Budynek Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Nowym Targu przechodzi generalny remont. Obecnie trwa kompleksowy remont Sali Obsługi Klientów.
- W ramach zadania planujemy montaż automatycznie otwieranych drzwi wejściowych, dobudowę windy, wykonanie sanitariatów dla osób niepełnosprawnych w poziomie parteru i I piętra, remont sanitariatów w całym budynku, wykonanie klimatyzacji pomieszczeń biurowych, rozbudowę instalacji elektrycznej, wymianę oświetlenia na energooszczędne - wylicza Anna Szaniawska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa małopolskiego.
Budynek Inspektoratu ZUS w Nowym Targu pochodzi z okresu międzywojennego. Remont całościowy budynku rozpoczął się w 2019 roku i obejmował termomodernizację obiektu. W ramach termomodernizacji wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, wykonano izolację pionową ścian fundamentowych, docieplone zostały ściany zewnętrzne i strych, wykonano izolację cieplną posadzki na gruncie wraz z wykonaniem nowych posadzek w piwnicy, wykonano elewację, pomalowano dach, wymienione zostały grzejniki c.o. Zlikwidowana została kotłownia i budynek został przyłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

W 2021 roku zakończona została termomodernizacja budynku. Po zakończeniu tych remontów w bieżącym roku rozpoczął się kolejny remont obejmujący kompleksowy remont Sali Obsługi Klientów.

- Wszystkie roboty realizowane są z uwzględnieniem dostosowania budynku użyteczności publicznej do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Mają zdecydowanie wpłynąć na komfort obsługi Klientów - podkreśla Szaniawska. - Remonty realizowane są zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami, Standardami technicznymi dla obiektów i działek Zakładu dotyczącymi budynków nowo budowanych, rozbudowywanych, przebudowywanych, remontowanych oraz modernizowanych, a także opracowaniem „Włącznik – projektowanie bez barier” i Listą elementów, które należy uwzględnić w ramach dostosowania obiektów do programu „Dostępność +”.

Całościowe zakończenie prac w Inspektoracie ZUS w Nowym Targu przewidywane jest na koniec 2022 roku.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
HU27.05.2022, 11:46
@ ED
Z którego okna w tym budynku wyglądasz na miasto?
ED05.05.2022, 16:34
do-; UBOGI;Tak myśle sobie i o tobie gdyby rządził nie pis to już by posprzątane było i nie miałbyś o czym pisać.Zastanów sie człowieku mały
Ubogi04.05.2022, 08:37
Patologia, remont trwa od lat, wydaje się na niego miliony, a tymczasem emerytury za kilka lat będą gorzej niż głodowe.

Pozwoliliście pisowi zniszczyć Państwo w każdym jego aspekcie.
marnotrawstwo do sześcianu03.05.2022, 20:33
Jak widać na zdjęciu , ZUS nie ma na co pieniędzy wydawać? zamiast podnosić emerytom emerytury, to remontują coś co nie wymaga remontu i wydają niepotrzebnie pieniądze , które należałoby dać rencistom i emerytom . Wielkie marnotrawstwo środków .
Optymista03.05.2022, 19:26
A wszystko to za nasze podatki. Aby król ZUS żył w dostatku a pospólstwo zap....o
Wieś03.05.2022, 18:28
A pracownicy wdychają pył remontowy w swoich bunkrach z folii. Gdzie jest BHP i PIP?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl