09.05.2022, 18:30 | czytano: 8883

Wyjechał na motocyklu, wrócił bez

zdj. KPP w Zakopanem
ZAKOPANE. Policjanci zatrzymali do kontroli 25-latka z powiatu tatrzańskiego kierującego motocyklem marki Husqvarna. Okazało się, że mężczyzna nie ma wymaganej kategorii prawa jazdy dla tego rodzaju pojazdu. W związku z powyższym policjanci skierują sprawę 25-latka do sądu.
- Za powyższe wykroczenie grozi kara grzywny oraz orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów. Taki zakaz może być orzekany na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Ponadto wysokość grzywny na poziomie 1500 zł jest najmniejszą kwotą, jaka może być nałożona. W rzeczywistości kwota ta będzie się wahała w przedziale od 1500 zł do aż 30 000 zł, bo taka jest od 1 stycznia 2022 najwyższa kwota grzywny, jaką może nałożyć sąd. Jeżeli podkusi nas, by jeździć nadal motocyklem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, to ryzykujemy już karę więzienia - przypomina asp. Roman Wieczorek z zakopiańskiej KPP.
Podobny zarzut spotka 38-latka z województwa śląskiego, który również w niedzielę został zatrzymany do kontroli przez policjantów zakopiańskiej drogówki. Mężczyzna poruszał się zakopianka motocyklem marki Honda pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Niedzielna kontrola związana była z akcją "Jednośladem bezpiecznie do celu". Funkcjonariusze drogówki szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo osób podróżujących jednośladami. Kontrolowana była prędkość z jaką poruszają się motocykliści, respektowanie przez nich przepisów ruchu drogowego, a także stan techniczny ich pojazdów. Dużą uwagę policjanci skupiali także na wzajemnej relacji kierowca samochodu i motocykla.

Policjanci także rozpoczęli służbę z wykorzystaniem motocykli. Daje to mundurowym możliwość sprawniejszego prowadzenia działań pościgowych za piratami drogowymi.


opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Patryk10.05.2022, 15:51
Heh no dobrześ to sobie wytłumaczył 0,44KM na 1kg a 0,17KM na 1kg. Sensu to nie ma ale prawo działa dla ogółu a policja zatrzymuje tych co łąmią przepisy.
Mati10.05.2022, 09:01
Totalnie bez sensu, teraz lepiej kogoś zabić, okraść, zgwałcić nie mówiąć o pobiciu niż przejechać się w niedzielę dla przyjemności bez kategorii... I nie mówię tu o sportowych ścigaczach ale zabytkowych czy turystycznych motorach. Motor 125 2T ma ponad 40 koni i 90 kg wagi, a sprzęty sprzed lat poj 500 czy czy 1000 i 33 konie czy 41 przy wadze 240 kg. Ktoś znowu nie odrobił lekcji regulujać te przepisy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl