10.05.2022, 19:00 | czytano: 4441

Rabka zmienia strategię. Już nie jest miastem dzieci

Rajd im. Juliana Kawalca w Rabce-Zdroju. Fot. Piotr Kuczaj
- Mamy w Rabce-Zdroju więcej emerytów niż dzieci w wieku szkolnym - mówi burmistrz Leszek Świder, a radni wskazują, że trzeba w uzdrowisku tworzyć więcej atrakcji dla seniorów, a nie tylko dla najmłodszych.
- Niestety, Rabka była kiedyś uzdrowiskiem dla dzieci , teraz mamy więcej starszych osób jak dzieci. Jak przyjeżdżają, to przeważnie starsi. Może warto opracować wspólnie program dla tych seniorów. Chodzi o jakieś imprezy, dansingi, coś co by sprawiło, żeby seniorzy chętnie tu przyjeżdżali i żeby zostawiali w Rabce troszkę tych pieniążków. Bo myślę, że jest to najpewniejszy w tej chwili turysta. Może warto taką strategię, wspólnie z Uzdrowiskiem Rabka, Śląskim Centrum przemyśleć – zaproponowała radna Aleksandra Koper.
Również radny Paweł Rogowiec podkreślił, że miasto powinno myśleć również o dorosłych i emerytach, tworząc kolejne atrakcje. Jego zdaniem, wiele osób chodzi w góry, po to też przyjeżdża do Rabki, dlatego należy tworzyć parkingi w miejscach, gdzie ruszają w góry. - Skupiliśmy się na organizowaniu atrakcji dla dzieci, a zapomnieliśmy o dorosłych i emerytach. Żyjemy w górach i powinniśmy im te góry otworzyć. Stworzyć warunki dojazdu, zaparkowania, zatrzymania się, odpoczynku, typu wiaty, ławostoły. Tego nie ma w Rabce – podkreślał.

Zgadza się z tym burmistrz Leszek Świder. Proponuje, aby to właśnie znalazło się w opracowywanej strategii rozwoju miasta. - Statystyki pokazują, że jeśli chodzi o mieszkańców gminy Rabka-Zdrój, mamy więcej seniorów niż dzieci chodzących do szkoły - mówi. - Trzeba wziąć to pod uwagę tworząc strategię miasta. Na razie planuje w odbudowywanej willi Anioł zorganizować miejsce dla seniorów, w którym mogą się spotykać i działać - mówi burmistrz.

r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Stara baba co zymbów ni ma11.05.2022, 13:09
Myślę, że Zarząd może i nadąży za zmianami, a nawet może być w niektórych tematach liderem. Tylko nie przy tych rajcach. Oni jeszcze dalej są na etapie Sierantówki i przedszkola parafialnego oraz magla w kłótniach, żądaniach przeprosin, sklepowych nawykach. Może nowy Przewodniczący coś ruszy, bo ma szersze niż inni poglądy.
młody11.05.2022, 10:13
Przypominam o obowiązkowej zmianie herbu Rabki z dziecięcej uśmiechniętej buzi na dziadkowo-babciną. Dzięki właśnie seniorom i ich anonimowym donosom życie w Rabce o 20.00 umiera. Wystarczy tylko parę nowych ławek dla nich żeby mogli dokładnie obserwować kto z kim i gdzie a nasze miasto będzie tym żyło i tylko tym. Oby tylko Rabkoland się ostał bo i on im zaczyna przeszkadzać..
miejscowy spec od strategii i wniosków11.05.2022, 09:57
do M - firmy piszą tak te strategie, że samemu trzeba wszystkie dane przygotować, opracować i przekazać takiej firmie, a to zajmuje czas kilku pracowników. Po takim przygotowaniu i opracowaniu danych dla firmy to już się jest tak wdrożony, że lepiej samemu w urzędzie napisać taki dokument a dodatkowo lepiej zna się swoją miejscowość niż w firma np. z Pomorza. Jednakże szefowie uważają, że pracownik urzędu ma przygotować strategię za nagrodę w wysokości 500,00 zł brutto i często później przy standardowych nagrodach w urzędzie to się już nie daje nagrody takiemu pracownikowi, bo dostał przecież wcześniej:) A za takie pieniądze dla "kobyły" jaką jest strategia to się komputera nie opłaca włączać...Stąd zlecenia dostają firmy z Polski, a później się okazuje, że często nawet dane teleadresowe nie są zmieniane w takich strategiach na zewnętrzne zlecenie...
M10.05.2022, 23:49
Może zamiast przeczuć, domysłów i organizacji "jakieś imprezy" zatrudnić firmę lub osobę która się na tym zna i taką strategię opracuje? Jak ktoś już wspomniał - responsywność to nie strategia. "Mamy więcej seniorów niż dzieci chodzących do szkoły - więc zapraszajmy więcej seniorów" Peron odjeżdża, radna radzi, burmistrz burmistrzuje, przetargi się kręcą. Identyfikacja wizualna, identyfikacja klienta, badanie rynku, plan zagospodarowania przestrzennego, cele długo i krótkoterminowe, polityka informacyjna. Jesteście bandą amatorów i ignorantów przypadkowo na miejscu radnych, burmistrzów itp.
PiterQ10.05.2022, 22:30
Ktoś tu grubo myli responsywność z kształtowaniem strategii. Oczywiście mieszkańcom należy zapewnić godne warunki, ale strategia (dlaczego ja muszę pouczać władze miasta, oni powinni to wiedzieć lepiej?) polega na tym, że określamy kogo zapraszamy, żeby z jego pieniędzy te godne warunki zapewnić?? No chyba że zakładamy że koryto zapewni suweren, ale to jest... mi już też słabo...
Senior10.05.2022, 22:28
A Bolesław okno umyje, przyniesie zakupy
Osiol10.05.2022, 20:03
To rzeczywistość kto będzie na emerytury....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl