13.05.2022, 17:11 | czytano: 2156

Nowe Solarisy w taborze komunikacji miejskiej

zdj. UM Zakopane
ZAKOPANE. Flota samochodowa komunikacji miejskiej powiększy się o trzy niskopodłogowe autobusy Urbino 12. Burmistrz Leszek Dorula podpisał umowę na zakup i dostawę trzech nowych pojazdów od firmy Solaris. Wartość kontraktu wynosi blisko 4 mln 800 tys. zł, całość inwestycji finansowana będzie ze środków własnych miasta.
Autobusy będą wyposażone w nowoczesny i ekologiczny silnik napędzany olejem napędowym spełniającym wymogi normy Euro 6, wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne,przystosowane będą do przewozu osób niepełnosprawnych oraz osób starszych z ograniczoną mobilnością, co zapewni klientom komfort i bezpieczeństwo przejazdu. Pojazdy przyjadą do Zakopanego na przełomie października/listopada br.
Decyzja dotycząca uzupełnienia floty komunikacji miejskiej w Zakopanem poprzez zakup autobusów została podjęta w oparciu o zdobyte doświadczenie oraz kryteria finansowo – ekonomiczne, środowiskowe i społeczno – ekonomiczne.

Zakup tych pojazdów i wcześniej zakontraktowanych trzech niskopodłogowych autobusów elektrycznych „Urbino 12 electric” , również od firmy Solaris, wraz z prowadzonymi dwoma inwestycjami Centrum Komunikacyjnego przy ul. Chramcówki oraz Centrum Przesiadkowego w Kuźnicach ma na celu rozwój i podnoszenie zaufania społecznego do komunikacji miejskiej, co przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu samochodowego w Naszym Mieście oraz zmniejszeniu emisji szkodliwych spalin do atmosfery. Jednocześnie jest to realizacja przyjętych przez Radę Miasta Zakopane dokumentów strategicznych, w tym „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Zakopanego na lata 2017 – 2025 z kierunkiem do 2030 r.”.

UM Zakopane, s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Ja14.05.2022, 23:18
Samozadowolenie ludzi pchających Zakopane na dno ... bezcenne...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl