16.05.2022, 10:08 | czytano: 5932

Fałszywy wnuczek w Bukowinie Tatrzańskiej

Arch. Podhale24.pl
Kolejny przypadek oszustwa "na wnuczka", tym razem w Bukowinie Tatrzańskiej. Około 80-letnia mieszkanka tej miejscowości została oszukana ok. 80 tys. zł.
- Prowadzimy śledztwo w tej sprawie - informuje krótko asp. szt. Roman Wieczorek z zakopiańskiej policji.
Niestety, to kolejny przypadek omotania osoby starszej przez oszustów. Scenariusz zwykle jest ten sam: wnuk spowodował tragiczny wypadek i trzeba pilnie pieniędzy dla ofiary i na adwokata, żeby nie trafił na wiele lat do więzienia. Tak było i w tym przypadku. Gdy seniorka przekazała pieniądze, zanosząc gotówkę w umówione miejsce i przekazując oszustom, zadzwoniła w końcu do wnuka i wszystko okazało się nieprawdą. Było już jednak za późno.

W rozmowie oszuści zwykle informują, że osoba bliska miała wypadek i należy przekazać pieniądze, aby uniknąć kary. - Jeżeli odebrałeś taki telefon, bądź pewien, że dzwoni oszust! Natychmiast się rozłącz i zweryfikuj informację o wypadku dzwoniąc na posiadany numer do osoby bliskiej i poinformuj Policję. Przypominamy i apelujemy! Nie przekazuj żadnych pieniędzy osobom nieznajomym! Policja również nie prosi o przekazanie pieniędzy! Nie daj się oszukać! Poinformuj również swoich bliskich o sposobie i metodach działania oszustów! - apelują policjanci.

r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl