18.05.2022, 21:37 | czytano: 4985

Izba Administracji Skarbowej odcina się od Olimpiady Skarbowej w Nowym Targu

zdj. ze stony Izby Skarbowej w Krakowie
Otrzymaliśmy oświadczenie Izby Administracji Skarbowej Krakowie na temat organizowanych w Nowym Targu przez Fundację Skarbowości - mistrzostw.
Nasza zapowiedź przyszłotygodniowej trzydniowej imprezy jaką jest Olimpiada Skarbowa - w tekście Olimpiada Skarbowa zagości jednak w Nowym Targu - poruszyła nieco Czytelników. Zareagowała także krakowska Izba Administracji Skarbowej, prosząc, by nie powielać za organizatorami stwierdzenia iż zawody sportowe rozgrywane będą "o puchar Ministra finansów". - Minister Finansów nie patronuje wydarzeniu - zastrzega Magdalena Kobos z IAS w Krakowie.
Izba przesłała oświadczenie do tego artykułu i komentarzy czytelników:

"Szanowni Państwo,

Organizatorem wydarzenia, które ma się odbyć w Nowy Targu 26-28 maja jest Fundacja Skarbowości. To niezależna od Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Ministerstwa Finansów (MF) inicjatywa jednej z wielu organizacji, które zrzeszają pracowników i funkcjonariuszy. Wyłącznie Fundacja ustalała warunki współpracy z miastem i nie znamy ich szczegółów. Imprezie nie patronuje Minister Finansów, ani żaden z urzędów ze struktury Małopolskiej KAS. Nie włączaliśmy się też w żadnym stopniu w organizację tego wydarzenia.

Pracownicy uczestniczą w zawodach odpłatnie i w czasie wolnym od pracy.
Popieramy promocję uprawiania sportu i zasad fair play, ale łączenie na tej podstawie KAS z jakimkolwiek komercyjnym wydarzeniem jest nieuprawnione.

Izba Administracji Skarbowej w Krakowie

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kuma21.05.2022, 14:13
Czy Pani Pawlikowska skrupulatna i dociekliwa oraz Radny Liszka nie są w stanie dotrzeć do sposobu finansowania tego wydarzenia? Nie mogą sprawdzić ile wydało Miasto na tę wątpliwą reklamę czy nie wiem już jaki jest cel tej imprezy i dokładanie finansów z budżetu Miasta. czy Radna Pani Sokół biegła w rachunkach też tego nie stwierdzi? /.../ niech się stara i ujawni co jest grane wszak jest przewodnicząca komisji rewizyjnej. A Przewodniczący Rady to nie wie? może dość milczenia. Po co referendum jak wystarczy zabrać publicznie głos i sprawę załatwic.
fafik19.05.2022, 21:47
A to robota królowej kiczu i miejskiego zamieszenia. Dżoanna jest de best. Jak sie bawić to pełną rączką i najważniejsze, żeby nie za swoje. Najlepiej ta pani bawi się za publiczny grosz. I co pan nam zrobisz jak nie mamy pana płaszcza? Ano nic. Watycha nawet jakby nie chciał to musi. Tak wygląda niezależność włodarza miasta, który już tak w swoich krętactwach się zakręcił, że nie jest w stanie odróżnić kłamstwa od prawdy, potrzeb od kaprysów i towarzyskich głupot od sensownych działań dla miasta. Do bani z takim burmistrzem! Otwórzcie oczy. Trzeba im zakończyć te męczarnie i odwołać to towarzystwo do spodu w referendum.
avivat19.05.2022, 08:31
Z tego wynika, że najbardziej zainteresowane jest pewne stowarzyszenie? Pytanie, dlaczego? I co mają z tym wspólnego władze miasta?
wyborca19.05.2022, 08:26
Z wizją i konsekwencją to było hasło Grzegorza Watychy jak został burmistrzem W następnej kampanii już tylko mógł powiedzieć, że kocha i szanuje odwołując się do emocji bo nie było w pierwszej kadencji ani wizji i konsekwencji ani pracowitości. Były wstążki na drzewie. Druga kadencja to - kolesiostwo. Co powiedział Watycha o kosztach imprezy, na którą w 2020 r. zabezpieczył w budżecie będzie 80 tysięcy zł? Burmistrz odparł, że "to kwota orientacyjna". Nie potrafi radnym ani mieszkańcom powiedzieć ile i na co i po co. I tak w koło Grześku zawsze jak padają pytania o koszty. Brak wizji, konsekwencji i planowania dyskwalifikuje go jako samorządowca nawet na urlopie podinspektora w wydziale komunikacji.
KSW19.05.2022, 08:22
Za miejskie pieniądze robiona jest kosztowna impreza przez prywatną Fundację, której Skarbówka się wypiera. Jedyna korzyść dla miasta to śmieci, które po tych ludziach pozostaną. Czy mamy aż tak dużo pieniędzy w budżecie? Nowotarskie kluby sportowe dla dzieci płacą za obiekty jak za zboże a Fundacja robiąca kasę ma mieć za darmo. Watycha opamiętaj się w końcu a jak nie to wreszcie zrób porządek ze swoją zastępczynią która wsadziła cię na kolejną minę
piotrek19.05.2022, 07:58
wymyślili imprezę o której nikt nic nie wie , i przyznać się nie chce ...
noris19.05.2022, 07:57
Nie ma to jak przyłączyć się do hejtu na swoich pracowników. Brawo wy!!!
Mietek z bloku19.05.2022, 07:39
Dziwne to oświadczenie, które skądinąd nienajlepiej świadczy o administracji Watychy. Znowu jakiś chaos się wdziera? Szkoda pieniędzy podatnika na takie bzdety bo znowu pójdą dziesiątki tysięcy w gotówce i strata na obiektach sportowych, które nie przyniosą dochodu. A faktycznie jest to odpłatna impreza organizowana przez jakąś fundację. A dla naszych dzieci na sport nie ma.
Pinokio19.05.2022, 06:17
Pracownicy płacą, miasto płaci. Kto zarabia? U Watychy wszystko jest na odwrót. Kolejna wtopa
Kanał19.05.2022, 00:25
Skoro "Pracownicy uczestniczą w zawodach odpłatnie" to dlaczego agituje się ludzi do wolontariatu? Oj, coś tu śmierdzi !!!
Osiol18.05.2022, 22:24
A niech ćwiczą ćwiczą najlepiej sprint i biegi długodystansowe.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl