19.05.2022, 19:00 | czytano: 4351

Wiceminister przekazał pieniądze swojej gminie

Fot. Urząd Gminy Raba Wyżna
Wiceminister środowiska Edward Siarka przekazał wójtowi gminy Raba Wyżna Andrzejowi Dziwiszowi promesę na remont drogi gminnej Beskid Granica w Harkabuzie. Dofinansowanie w wysokości 570 tys. zł. pozyskane zostało z Funduszu Leśnego.
Inwestycja, prowadzona wspólnie z Lasami Państwowymi, będzie obejmować utwardzenie ścieżki spacerowej biegnącej wzdłuż terenów przylegających do lasów państwowych w stronę Bukowiny Osiedle. Będzie to kontynuacja rozbudowy infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej na terenie gminy. Nowy odcinek ścieżki turystycznej połączony zostanie z istniejącym odcinkiem trasy. Długość planowanego do remontu odcinka ścieżki spacerowej to ok. 1,3 km.
Edward Siarka pochodzi z Podsarnia w gminie Raba Wyżna. Przez wiele lat był wójtem tej gminy, jeszcze zanim został posłem. Obecnie jest Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i Pełnomocnikiem Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa.

oprac. r/ UG Raba Wyżna
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mądry i skromny20.05.2022, 01:26
Coraz więcej tego pana, coraz mniej pewnej pani- przypadek?
Osiol19.05.2022, 23:32
Do zostawcie sobie na głodne czasy
Masz 100proc racji
To ten sam system jak wody polskie kto jest ich właścicielem...
Na U za broń tak jak u nas przejmowane są złoża (promesy)za kopalnie obok B. Białej za zrzeczenie się praw 6mld zażądał zagraniczny wlasciciel(i Pinokio nic nie otwarł a miały być dwie nowe)
A tak żartem to może chcą LP włączyć w struktury NBP by papieru nie brakło... Ale bliżej patrząc po wizytach u pierwszego ostatnio druga co do wielkości organizacja zymian to 447
Osiol19.05.2022, 22:27
Ludzki Pan daje jak chrabia ze swoich...
Zostawcie sobie na głodne czasy19.05.2022, 22:08
No widać, znowu świeżutko z drukarni.
Naprawdę nie mają już na co Lasy Państwowe wydawać pieniędzy? Może lepiej wykonywać to do czego LP są powołane. Wtedy nie trzeba byłoby przejmować lasów prywatnych.

Jak idzie, Panie Ministrze, dziwaczna akcja wykupu lasów prywatnych którą ogłosił Pan jeszcze "przed wojną"? Przecież te lasy są w polskich rękach, na co ta zmiana własności z prywatnej na państwową? Jaki to ma cel, brakuje na należności z 447, czy potrzebujecie się czymś wykazać przed Komisją Europejską bo Polska "wdepnęła" w klimatyczne wiadomo co.
Knot prawny jakim jest nowelizacja ustawy o lasach z dnia 13 kwietnia 2016 r. dyskryminuje prywatnych właścicieli lasów. Wprowadzone wtedy przepisy nie były z nimi konsultowane. Polski Związek Zrzeszeń Leśnych nigdzie nie występuje. Gdy pytałem telefonicznie, w trakcie procedowania tej zmiany ustawy, prawnika mającego referować tą ustawę już przed Senatem, dlaczego nie ma w niej - prawa pierwokupu - dla sąsiadującego z prywatnym lasem innego prywatnego właściciela, odpowiedział mi: "można było to wprowadzić, ale nikt tego nie wnioskował". Autorką tych zmian miała być, jak się dowiedziałem, niejaka pani Agnieszka Ch. adwokat, a z lasami nie mająca nic wspólnego.
Gdzie Pan wtedy był, Panie Ministrze?
O mającej nastąpić zmianie ustawy o lasach Minister Środowiska powiadomił 6 podmiotów w tym na pozycji 3: Związek miast polskich. Do tego jeszcze związek gmin i powiatów. Ponadto krajowe rady: notarialną, sądownictwa i komorniczą. Bez komentarza.
Właściciele prywatni lasów o zmianie tejże ustawy dowiedzieli się z niej samej nie pytani przez nikogo o swe zdanie na jej zapisy.
Należy nadmienić, że w rękach prywatnych jest blisko 20% lasów ogółem.
I to chyba jest największą bolączką rządzących
PIS + PO = JEDNO WIELKIE ZŁO19.05.2022, 19:55
rozdawnictwo przedwyborcze !!!!!!
piotrek19.05.2022, 19:36
edward , będąc wójtem na pewnej sesji zniewarzył słownie pana wiesława g. - a po przegranym procesie miał przeprosić , lecz opornie to szło ...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl