02.06.2022, 20:50 | czytano: 4702

Budynek w centrum Poronina przestanie straszyć. "Boże, wreszcie się to stanie" (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
- Boże, wreszcie to się stanie, że nie będę musiała patrzeć na ten dach i elewację - mówiła wójt Anita Żegleń po otrzymaniu informacji, że w drugim naborze dofinansowań z Polskiego Ładu znalazły się pieniądze na rozbiórkę starego budynku Ośrodka Pomocy Społecznej i budowę nowoczesnej konstrukcji.
Stare nieszczelne okna, brudna fasada i dach noszący znaczne ślady korozji, to standardowy widok osób, które podróżują przez centrum Poronina. O przykrych doznaniach estetycznych opowiadała także wójt Poronina, która obok budynku codziennie dojeżdża do pracy.
- To jest relikt słusznie minionej epoki. Budynek jest w złym stanie technicznym - zaznacza Anita Żegleń, wójt Poronina. - Codziennie, gdy jadę o 7 rano do pracy to widzę ten budynek. Dzisiaj sobie po raz pierwszy pomyślałem. Boże, wreszcie to się stanie, że nie będę musiała patrzeć na ten dach i elewację - dodaje.

Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu budynek zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesny budynek z miejscami parkingowymi, których w centrum Poronina bardzo brakuje.

- Cały czas trzymałam kciuki, żeby udało się dostać środki aby ten budynek zniknął z pejzażu Poronina, bo Poronin nie zasługuje na takie wizerunek i koszmarek architektoniczny. Staramy się zadbać o to centrum - mówi wójt Żegleń.

Na realizację zadania gmina otrzymała ok. 5 mln zł dofinansowania.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
komuna v2.004.06.2022, 10:55
"A moje pytanie brzmi to dobrze, że go remontują czy źle? :D"

"Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu budynek zostanie zburzony, a w jego miejsce powstanie nowoczesny budynek"

Który pozostawiony samemu sobie sczeźnie jak obecny, szanowny urzędniku z Poronina. I znowu będziecie czekać dziesięciolecia aż partia wam da na kolejny budynek. A tymczasem zastanawiacie się czemu jeszcze można nadać patronat jana pawła 2 by żyło się jeszcze bardziej podniośle i bogobojnie.
Z Orawy piszę do Poronina03.06.2022, 17:17
Do Komuna v2.0
Jestem z innej gminy ale twój komentarz jest tutaj zbędny i bezsensowny, pierwsza część treści wyklucza drugą. Streszczę go: "Jestem oburzony, że go nigdy nie wyremontowali, ale teraz gdy go remontują jestem oburzony, że go remontują"! :D haha
Jaka tutaj logika w tym? xD
Podejrzewam, że wyjaśnienie jest proste: ktoś jest zazdrosny o to, że udało się zdobyć dotacje na jego remont obecnej władzy gminy i podjęła w końcu działania w tym temacie. :D

A moje pytanie brzmi to dobrze, że go remontują czy źle? :D
komuna v2.003.06.2022, 15:22
A ja żałuję że budynek zniknie bo jest doskonałym świadectwem bezradności i braku poszanowania majątku gminy. Co włodarze robili przez te dziesięciolecia kiedy budynek niszczał i popadał w ruinę? Dobrze się bawili i brali kasę mieszkańców za pierdzenie w stołek! Dlaczego na bieżąco nie remontowali i modernizowali budynku? Ano jak za komuny czekali aż partia da. No i proszę, doczekali się, komuna wróciła i rozdaje naszą kasę takim nierobom żeby mogli kolejny budynek zmarnować.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl