06.06.2022, 11:09 | czytano: 6430

Wypadek motocyklowy w Zębie. Kierowca ratował się przed zderzeniem z ciężarówką

Fot. Marcin Szkodziński
Na drodze z Zębu w kierunku Bustryku kierowca motocykla wywrócił się na jezdni. Gdy na miejsce przyjechała straż pożarna i policja, kierowcy nie było.
- Kierujący motocyklem chcąc uniknąć kolizji z wycofującą z posesji ciężarówką doprowadził do upadku motocykla. Na szczęście nie doszło do kolizji pojazdów - informuje asp. szt. Roman Wieczorek z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. - Motocyklista po upadku porzucił jednoślad i zbiegł w kierunku pobliskich zabudowań. Patrol drogówki odnalazł 62-latka, mieszkańca powiatu tatrzańskiego, ukrytego w pobliskich zabudowaniach. Podejrzenia, że jest nietrzeźwy nie potwierdziły się. Prawdziwa przyczyna ucieczki to brak uprawnień do prowadzenia pojazdów, które zostały jakiś czas temu zatrzymane 62-letniemu motocykliście. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.
Kierowca, który nie stosuje się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Kary nie uniknął również kierowca ciężarówki, który za spowodowanie kolizji otrzymał 1020 złotowy mandat karny.ms/r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Baba06.06.2022, 11:19
Gdzie chłop ? Szukać chłopa!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl