10.06.2022, 12:10 | czytano: 9666

Troje kandydatów na rektora "Podhalańskiej". Odwołany rektor chce wrócić

Od lewej: Dr hab. Robert Włodarczyk, prof. Tadeusz Ambroży i prof. Anna Mlekodaj. Fot. PPUZ Nowy Targ, Podhale24
NOWY TARG. Dr hab. Robert Włodarczyk, prof. Anna Mlekodaj i prof. Tadeusz Ambroży, to kandydaci na rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w wyborach uzupełniających kadencji 2020-2024. Wszystkie trzy kandydatury zgłosili członkowie senatu uczelni i przeszły one pozytywną weryfikację komisji wyborczej.
Przypomnijmy, iż 21 grudnia ub. r., decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba, a potem dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Na uczelni powstał pat, a między zwolennikami i przeciwnikami odwołanego rektora doszło do konfliktu. Pierwsze wybory, które odbyły się w lutym, zorganizowane przez przeciwników rektora Włodarczyka, w których na rektora uczelni została wybrana dr Anna Mlekodaj - unieważniono. Proces wyborczy, przeprowadzony przez dr Marię Ziębę, podważył minister edukacji Przemysław Czarnek. Pełniąca obowiązki rektora dr Godlewska-Dzioboń ogłosiła nowe wybory. Nowy rektor zostanie wybrany 6 lipca.
Wszyscy kandydaci są związani z nowotarską uczelnią. Dr Włodarczyk to jej były rektor, prof. Mlekodaj pracuje na "Podhalańskiej" od 20 lat, a prof. Ambroży jest związany z Zakładem Biznesu Turystycznego w Instytucie Nauk Humanistycznych i Turystyki PPUZ.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Fanatyk Ambrożego02.07.2022, 15:42
Ambroży to pośmiewisko. Habilitacja w Bratysławie. Wiemy, co znaczy habilitacja na Słowacji! Publikacje z setkami autorów. Profesor od karate i judo, haha.
Też profesor14.06.2022, 18:30
To całe PONE jest nam potrzebne ja jak kurtyzanie majtki. To przepływ kasy z subwencji do UEKu poza wszelką kontrolą. /.../Teraz jeżeli ma honor to z Robertem i jego *** niech kształcą elyty na UEKu pod rządami Mazura a tu niech będzie swojsko ale uczciwie, etycznie i normalnie.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Fanatyk PPUZ14.06.2022, 17:44
Do:
@Kopernik
Nie rozumiem?
Dlaczego BGD miała by iść siedzieć?
Masz jakieś dowody to przedstaw je w sądzie i sprawa załatwiona.
Jak nie masz dowodów to nie wypisuj bredni na forum publicznym bo tak naprawdę nikt z nas nie jest anonimowy w Internecie!
fakt14.06.2022, 17:01
Do Kopernik
/.../
No cóż pani BGD zrobiła z Wami porządek na Uczelni i to Was boli i boleć będzie, skończyła z lewactwem i za to jej chwała.
Rozumiem, że donosy zostały złożone gdzie tylko było możliwe, oczywiście zawsze znajdzie się gdzieś czarna owca w postaci marszałka który nie jest obiektywny w ocenie, gdzie nie przedstawił żadnych zarzutów BGD tylko zawiesił współprace z uczelnią a nie z BGD ponieważ doszły do niego bliżej nie określone słuchy.
Nie wątpliwie, te słuchy były szeptem wyrzuconego profesora, no cóż chłop co mógł to dla kolesia zrobił, nie ważne, że szkodzi uczelni jeden i drugi, dla lewactwa nie ma żadnych świętości.
Zdecydowanie kibicuje pani BGD za jej mądrość, odwagę, życząc jednocześnie wytrwałości w działaniach, strachy i brudy zostawcie sobie.

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Kopernik14.06.2022, 10:34
Do z uczelni

Wszyscy wiedzą, co czeka BGD: prokuratura i zarzuty. I wysokie odszkodowania dla pokrzywdzonych, bo przeciez zaden szanujacy sie rektor nie zgodzi sie finansowac z budzetu uczelni dzialań bgd.

Musi odpowiedziec za oszustwa wyborcze (swoja droga przewodnuczaca komisji wyborczej tez bedzie sie tlumaczyc przed prokuratura). Musi wytlumaczyc sie z fikcyjnych zatrudnień nowych osob.

Cóż jeszcze ja czeka? Izolacja w środowisku naukowym. Juz została wyrzucona z rady nadzorczej jednej spolki przez Marszalka województwa. Przez nią ppuz zostal pozbawiony wspolpracy z wojewodztwem (patrz wspolpraca dotyczaca Erasmusa). Ale chyba najbolesniejsze bedzie odstawienie na boczny tor bgd przez rektora UEK, ktory w obliczu ubiegania sie o status samorzadowca, nie bedzie ciagnal za soba balastu w postaci bgd. I to juz widac: UEK zrywa wspolprace z PPUZ, likwidujac PONE, na skutek bezprawnego wyprowadzenia z niego kierunku finanse i rachunkowość.
Zaczna sie takze odcinac od niej wspolautorzy publikacji.
Zostanie tez poswiecana przez skompromitowanego ministra i Wlodarczyka, ktorzy posluguja sie nia jak narzedziem.

Smutne.

Niech elektorzy wybiorą mądrze! Jak mowia, Kopernik była kobietą!
wykształciuch apolityczny13.06.2022, 21:47
Niewiarygodne!!! Wstydu nie ma ten Włodarczyk. Dla swojego dobra powinien zniknąć i doczekać emeryturki a on jątrzy.
Fanatyk PPUZ13.06.2022, 18:37
Do:
Popieram Autora komentarza:
@ z uczelni

BGD pokazała nam klasę, i stanęła na wysokości zadania - sprawdziła się.
Trzymam kciuki za Uczelnię i mam nadzieję, że po tym co jej wszyscy zrobili i jakie obelgi musiała znieść nie odejdzie z Uczelni po zakończeniu wyborów.
A RW - nie ma godności - nie wchodzi się dwa razy do tej samej .......
Yayco13.06.2022, 18:06
@ z uczelni - i wszystko jasne. Ktoś kiedyś dojdzie co chronicie i czego bronicie tak naprawdę ta obłuda.
z uczelni13.06.2022, 17:15
Rozumiem, że stawiacie na Panią profesor Mlekodaj , no cóż chce się powrotu tych wszystkich ludzi którzy wyprowadzali studentów na ulice, blokowali wejście do rektoratu i to jest Waszym zdaniem wartość którą trzeba bronić i przywracać Uczelni.
Na pewno wybór pana prof. Włodarczyka, nie jest brany przez nikogo pod uwagę, powinien odejść z godnością, jak widać żaden z profesorów nie potrafi odejść z godnością czy to Włodarczyk czy prof. Hodorowicz.
Co do pani BGD, na pewno to co zrobiła wszystko dla dobra i bez uszczerbku dla Uczelni, miała odwagę wyrzucić ludzi nieodpowiedzialnych, uspokoiła sytuację na Uczelni, jak widać nie stawia na nikogo, oddała proces wyborczy kolegium elektorów oraz senatowi.
O jakiej wykwalifikowanej kadrze mówicie?
Czyżby mowa o klanie? Pana prof. Hodorowicz, który przy każdych wyborach stawiał się przeciwko demokratycznie wybranemu rektorowi, tylko dla tego, że pewne osoby z klanu nie stawały się prorektorami.
Nie wiem jak potoczą się losy pani BGD, ale jest osobą niezwykle odważną i oddaną Uczelni, życzymy wytrwałości i zdrowia.
Yayco13.06.2022, 17:08
Może ktoś sprawdzi kto został elektorem i ile ma stażu pracy w uczelni, o ile ma w ogóle. To też powinien zbadać prokurator bo coś tu czuć manipulacją.
monypajton13.06.2022, 15:49
Dariusz z Bianką zrobią wybory jak się patrzy
elektor12.06.2022, 21:01
@Kowaniec Rules

Na szczęście ludzie czasami korzystają ze swojej pamięci i rozumu. A jak tam sięgną to cały misterny plan mistyfikacji, przygotowywany przez panią Godlewską sterowaną z tylnego siedzenia przez panów: Guta-Mostowego, Wojasa, Włodarczyka i Czarnka zatonie w otchłani własnych kłamstw, manipulacji i bezprawia.

Na szczęście nie da się dokonać rebelii przez niszczenia procesów edukacyjnych, wyrzucania wykwalifikowanej kadry i chaos, bez uszczerbku wizerunku i wiarygodności. Nawet gdy cały ten bajzel i półroczne łamanie prawa jest firmowane i legitymizowane przez samego ministra.

Na szczęście preparowane wybory i układanki personalne pani Godlewskiej są tak oczywistym działaniem poza standardami autonomicznej uczelni, wyznawanymi wartościami etycznymi i zdolnościami zarządczymi, że muszą podlegać przynajmniej niewidzialnej kontroli opinii publicznej - skora ta nie doczekała się klarownego orzecznictwa organów państwa (właściwie czytaj partyjnej zmowy milczenia) do tego powołanych.

Na szczęście wszystko ma swój koniec. Nawet najlepiej przygotowane przestępstwo pozostawia ślady, na podstawie których z łatwością można zrekonstruować nie tak dawne wydarzenia i pociągnąć do odpowiedzialności karnej wszystkich bohaterów tej mydlanej opery, która gorszy młodych ludzi i obraża intelekt innych, przyglądających się tym żałosnym scenom rozpadu uczelni.
Kowaniec Rules11.06.2022, 22:24
do Statystyk,
na szczęście rektora wybierają elektorzy a nie czytelnicy Podhale 24 czy Pudelka.
Statystyk11.06.2022, 11:14
Ciekawe wyniki sondazu. Za Mlekodaj aż 86%! Co zrobi komisja wyborcza, powolana bez opinii senatu ppuz? Jak z poziomem jej wiarygodnosci i rzetelności? Trzymam kciuki za uczciwe wybory!
Uchwyt11.06.2022, 11:06
Nie wiem czyją stronę, co, czy też za co trzyma BGD ale mam nadzieję,że po wyborach będzie musiała puścić. Liczę na mądrość wybierających rektora.
Zdziwiony11.06.2022, 11:06
Podziwiam odwagę panów. Profesor Włodarczyk ponownie wystawia się na świecznik, pomimo znanych wszystkim powodow grudniowego odwołania. Pomimo antydatowanych dokumentow. Pomimo odpowiedzialnosci za najwiekszy kryzys w ppuz. Nawet na UEK ma spalona pozycję, wiec ratuje sie jak moze. Senat UEK podjal decyzje o zerwaniu wspolpracy z PPUZ i o likwidacji PONE, a wiec to wyrazny sygnal odcinania sie od ekipy Wlodarczyka (Zamora, Surówka, Godlewska, Milka, Witoń i biedni mlodzi i wykorzystani doktoranci, ktorzy raczej doktoratow na UEK juz nie zrobia - patrz casus Palej, Krusiec i afera bilokacyjna). Profesor Ambroży też bardzo odważny gość. Moze ktos zwerfikuje te liczne wspolautorskie i wieloautorskie publikacje? Czy start prof. Ambrożego to pęd za łatwym pieniadzem, czy moze takze desant z AWF, a moze przejaw misternego planu podporzadkowania ppuz awfowi, ktorego pozycja w swiecie akademii marnieje z roku na rok (mimo wielu wieloautorskich artykułow przypisanych do awf)? Skoro awf stanie sie uczelnia zawodowa, beda i problemy z etatami. Kto wiec sie zdesantuje razem z prof.Ambrożym? Czy PPUZ nie zasluguje na wlasnego rektora, nie obciazonego żadnym układem i chcacego dla uczelni dobra i rzeczywistego rozwoju? Rektora, ktory rozumie edukacje, potrzeby regionu i ktory z ludzmi z regionu potrafi rozmawiac o tu i teraz? Ktory rzeczywiscie zadba o jakosc uczenia i jakosc dypolow absolwentow ppuz?
NT11.06.2022, 08:18
Tylko mało kto wie, że Bianka już nie trzyma strony Włodarczyka tylko ma swojego kandydata ????
Klon10.06.2022, 23:06
Włodarczyk albo ma taki tupet albo osobowość paranoidalną i pomimo odwołania przez 20 elektorów myśli że jest na uczelni mile widziany. A Bianka to teraz będzie miała wielki test lojalności wobec Swojego Rektora. Czy wiedząc, że /.../ przegra z kretesem popłynie z nim w toń obłędu czy zostawi go na pastwę losu i przytuli się do prof. Mlekodaj lub prof.Ambrozego /.../ Wybory fatalne - odejść z Włodarczykiem lub zdradzić za stołek. No ciekawe to się zaczyna robić bo jak nie wybierze straci albo twarz albo posadę.
Kevin10.06.2022, 20:41
.....House of cards ciąg dalszy.....
Podhalanin10.06.2022, 20:35
Na szczęście pomimo tej nierównej rywalizacji jest na tyle wielu ludzi z kręgosłupem moralnym wśród elektorów, że wynik może być tylko jeden. Życzę Pani Profesor Mlekodaj dużo sił i wytrwałości. Jest Pani jedynym gwarantem przywrócenia świetności Podhalańskiej Uczelni.
XYZ10.06.2022, 20:20
Nie rozumiem dlaczego Ci dwaj Panowie nie startują w wyborach na Rektora w swoich macierzystych Uczelniach?
Osiol10.06.2022, 19:02
Spoko jak wyjdą złe wyniki to się unieważni wprawa już jest
Amoże10.06.2022, 18:15
Wiem,że istnieją układy i układanki. Wiem kto głosuję. I mam nadzieję, że ci których głosy zadecydują o przyszłości uczelni będą rozważni, uczciwi i odważni. Bo trzeba odwagi uczciwości i rozwagi aby dobrze zagłosować. Dwaj kandydaci już pokazali swą "wartość". Kandydatka jest w stanie fatalną sytuację i opinię o wyższej zmienić. Bądźcie więc rozważni, uczciwi i rozważni. Dla dobra uczelni a nie waszego.
Dziki10.06.2022, 17:39
Kandydat nr 1 - trzeba wstydu nie mieć
zafca sprawy10.06.2022, 17:19
A i tak tylko ten się rektorem okaże kogo Bianka paluszkiem wskaże.
Tadek10.06.2022, 17:16
Tadeusz Ambroży to posiadacz słowackiej habilitacji. Czyżby szykowal sie kolejny skandal w Podhalance? A moze wraz z Ambrożym bedzie wielki powrót księdza pułkownika profesora, tez ze słowacką habilitacja? O co chodzi w tej grze?
Radar10.06.2022, 17:12
Pewność siebie pana Włodarczyka zdaje sie nie mieć granic. Najpierw zmienia z Godlews?a Dzioboń strukture organizacyjna, potem wtyka do kolegium elektorow i senatu swoich ludzi i startuje ponownie w wyborach, odpowiadajac za nieuczciwe zasady gry, zmienione w czasie gry. Czy tak robi sędzia pilki noznej? Oj brak honoru! Oj duuże ego. Szczescie, ze kandyduje profesor Mlekodaj, jej postawa moralna bedzie gwarantem pidniesienia podhalanki z gruzów.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl