12.06.2022, 12:26 | czytano: 4298

Amazonki w Ludźmierzu (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
LUDŹMIERZ. Podhalańskie Amazonki dziesiąta rocznicą powołania swojego stowarzyszenia rozpoczęły w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu. Tam oficjalnie zainaugurowano akcję "zdobywania dziesięciu szczytów".
Jak już informowaliśmy "Amazonki" mają plan zdobycia dziesięciu szczytów.
- Pójdziemy w góry razem z rodzinami, przyjaciółmi. Każda tam, gdzie może - bo czas odetchnąć po trudnym czasie pandemii. Pełna dowolność w dobieraniu się w grupy. Jedyna zasada to posiadanie Karty Turysty. Pójdziemy w małych grupach od 4 do 10 osób - tam gdzie możemy. Do tysiące metrów n.p.m. w Gorce, do 1,5 tys. m na przykład na Turbacz i wyżej na Babią Górę, albo i na Rysy - jeśli kondycja i pogoda pozwoli. Nasz plakat sfotografujemy z ambony w Norwegii i na tle tatrzańskich szczytów, na tle Trzech Koron... wszędzie gdzie wejdą nasze babki - wyjaśnia Ewa Palider, sekretarz stowarzyszenia.

W sobotnim spotkaniu w Ludźmierzu wzięło udział ponad ok. 150 "Amazonek" - m. in. Krakowa, Tarnowa, Oświęcimia, czy Nowego Sącza. O góralską, radosną oprawę zadbał zespół "Hyrni".

O akcji "zdobywania dziesięciu szczytów" piszemy w artykule Podhalańskie Amazonki świętują 10-lecia swojej działalności.

s/ zdj. Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wystraszona12.06.2022, 14:37
duzo zdrowka siły i samych pozytywnych myśli dla Pań .Są wspaniałe Niech im Bóg i Matka Boska Ludźmierska Błogosławią
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl