14.06.2022, 08:58 | czytano: 6997

Skatepark zamknięty z powodu samowoli budowlanych (zdjęcia)

NOWY TARG. Mimo iż już połowa czerwca, skatepark przy u. Wojska Polskiego jest zamknięty. Deskorolkowcy wchodzą tam przez dziurę w płocie. Urząd miasta planuje otworzyć obiekt, ale najpierw trzeba usunąć betonowe przeszkody, które ktoś tam wybudował.
Skatepark to teren Nowotarskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ale jego wyposażenie należy do miasta. Obiekt jest zamknięty, bo ktoś wybudował na jego terenie betowe przeszkody. Zdaniem urzędników, nie są bezpieczne. Urzędnicy wysyłali sygnały do środowiska użytkowników skateparku, żeby rozebrali przeszkody, ale nie spotkało się to odzewem.
Dlatego, jak tłumaczy Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki Urzędu Miasta w Nowym Targu, w najbliższym czasie pracownicy Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji usuną przeszkody. Wówczas skatepark zostanie otwarty.

Jednocześnie urzędnicy nowotarskiego magistratu rozmawiają ze środowiskiem deskorolkowców o budowie nowego obiektu dla nich. Ma on powstać na Dunajcem, w sąsiedztwie miasteczka rowerowego i pumptraka. - Jest już gotowy projekt - mówi Arkadiusz Szymczyk, a jego wyposażenie jest konsultowane z użytkownikami skateparku. - Chcemy, żeby był funkcjonalny.

Miasto szuka teraz pieniędzy na budowę obiektu.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Miał kurde02.09.2022, 11:44
Przeszkody usunięte i co? SP dalej zamkniety a ruszenie z budową nowego coś nie owocuje... kolejna obietnica a dotrzymac jej to już nie ma kto, j**** Nowy Targ i b********a
wstążki & kolesiostwo16.06.2022, 19:45
Jaki włodarz, taki skate park. Najważniejsze że na rynku pojawił się manekin w kwietniku
rozczarowanie14.06.2022, 22:08
dobiega kadencja burmistrza, jego działania spowodowały że ma przeciwko sobie młodzież, lokalnych sportowców, artystów, przedsiębiorców, w smogowym królestwie mieszkańcom jeszcze chce wyciąć drzewa i betonować zieleń...... jest żal i rozczarowanie na mieście, wyraźne wydarzenia znikają z kalendarza miasta pozostaje coroczna komercja, kultura odleciała wraz z pegazem, lokalnego doła można przybić deską tak by nie odpadła na to powiesić wieniec z powiewającą wstążką ....hasło kolejnej kampanii Startuj tu, i nie wracaj
Cyc Malina14.06.2022, 14:25
@123, Może po to ogrodzone aby w razie czego, jakby deskorolka uciekła spod nóg (co jest dosyć częstym zjawiskiem) to rozpędzona zatrzyma się na ogrodzeniu, a nie wjedzie z impetem komuś w nogi, może po to aby jakieś dziecko nie wbiegło na plac prosto pod osobę korzystającą z skateparku, bo tragedia gotowa. Lepiej dmuchać na zimne niż później doprowadzić do wypadku i mieć pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.
karaluch14.06.2022, 12:14
Samowola budowlana :-) Jeśli jeden z drugim urzędnikiem nie mają pojęcia o parku to tak się dzieje, że młodzi biorą sprawy w swoje ręce. Proponuje zajmijcie się rautami i przecinaniem wstęg a młodych zostawcie w spokoju.
mieszkaniec krainy smogu14.06.2022, 12:12
UM zamyka skatepark za jakąś betonową górkę, a z drugiej stronie pozwala patodeweloperom na robienie getta z polany szaflarskiej. Cyrk.
avivat14.06.2022, 11:28
A dlaczego wybudowali? Bo urząd już od paru ładnych lat ma to w głębokim poważaniu, żeby nie powiedzieć w d...ie! Mimo obietnic.
12314.06.2022, 10:15
Po co ten placyk ogradzać? Absurdy budownictwa i martwe przepisy
Opop14.06.2022, 09:56
Czy miasto nad czymś w osobie burmistrza ma kontrole. Nawet skateparku nie są w stanie zbudować. Może zmienia plan na blok w tym
Miejscu. Podobnie jak w strefie gospodarczej mieszkaniówkę chcą robić i zmieniają plan na byłym kombinacie. Jak już jest dwie kadencje to może wypada jakaś inwestycje ściągnąć. Niekompetencja wszedzie.
.14.06.2022, 09:25
Miasto nic nie robiło od dawna w tym skateparku. Uszkodzona rampa została rozebrana. Dziwić się, że młodzi własnym sposobem tworzą infrastrukturę?
Likwidowanie tego obiektu i tworzenie nowego to tylko marnowanie pieniędzy. Zmodernizować ten i ewentualnie w ramach promocji rekreacji wybudować nowy. Wtedy można mówić o rozwoju. Ale to na pewno nie za tej władzy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl