17.06.2022, 13:00 | czytano: 2730

Policyjne patrole na drogach

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
W związku z długim weekendem, do 19 czerwca znacznie zwiększy się ruch pojazdów. Może to powodować utrudnienia na drogach, a co za tym idzie wzrost zagrożenia bezpieczeństwa. Prawie 1500 małopolskich policjantów ruchu drogowego będzie w tym czasie nadzorować główne szlaki komunikacyjne województwa, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się tzw. korków będą upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.
Biorąc pod uwagę doświadczenie z lat ubiegłych, policjanci stałym nadzorem obejmą miejsca na zakopiance, gdzie zazwyczaj dochodzi do zatorów. W naszym regionie jest to skrzyżowanie w Skomielnej Białej i w Klikuszowej.
Policjanci, dbając o bezpieczeństwo podróżnych będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu; nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem; przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami; kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu; obowiązek posiadania przez pieszych elementów odblaskowych poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

"Trwa sezon motocyklowy. Prosimy kierujących jednośladami o wyobraźnię, ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków, a kierujących samochodami o zwracanie większej uwagi na motocyklistów. Motocyklista w zderzeniu z pojazdem ma małe szanse wyjścia z niego bez obrażeń dlatego raz jeszcze apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. W trosce o bezpieczeństwo tych uczestników ruchu drogowego, w niedzielę 19 czerwca policjanci będą prowadzić ogólnowojewódzkie działania „Bezpieczny motocyklista”. W ramach tej akcji, funkcjonariusze będą m.in kontrolować przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących motocyklami" - informuje Małopolska Komenda Policji.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl