17.06.2022, 16:52 | czytano: 3253

Artyści na dworcu

arch. Podhale24
NOWY TARG. Pod koniec czerwca w budynku dawnego dworca PKP otwarta zostanie wystawa "Nowotarscy artyści, z cyklu Twórcy Pogranicza Polsko - Słowackiego". Wernisaż połączony będzie z promocją albumu o tym samym tytule.
Zaplanowane na wtorek 28 czerwca wydarzenie rozpocznie się... w południe.
Wystawa i promocja publikacji zrealizowane zostały w ramach projektu pn. „Łączy nas sztuka - Artyści Pogranicza Polsko – Słowackiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu „Tatry”.

Przy ul. Kolejowej prezentowane będą prace: Witta Nanke, Juliusza Wojciecha Bełtowskiego, Wiktora Ignacego Gutowskiego, Michała Maksymiliana Rekuckiego, Edwarda Morawetza, Leona Lewkowicza, Anny Dobrzańskiej Sas, Stanisława Marcinów, Mieczysława Szopińskiego, Zofii Dudzińskiej, Józefa Mroszczaka, Edwarda Sutora, Teresy Zydroń, Wacława Czubernata, Adama Kozaczki, Marianny Beleć-Kuskowskiej, Stanisława Kuskowskiego, Elżbiety Nałęcz-Kęszyckiej i Piotra Chodorowicza.

Kuratorem wystawy jest prof. dr hab. Kamil Kuskowski.


s/
Może Cię zainteresować
komentarze
natchnienie18.06.2022, 09:07
Przekażcie dworzec uchodźcom albo cyganom, oni zagospodarują.
ars amandi17.06.2022, 21:34
Ale mają zryw. Trzy lata pustostanu i braku koncepcji co z tym dobrostanem zrobić. Myśleli, myśleli i wymyślili. Jak kilku znajomych królika może zarobić i jak wreszcie będzie mógł czymś się wykazać pan Lichosyt. Ciekaw jestem czy jak w Wieży Wodnej będzie można tylko przeczytać plakat przed zamkniętymi drzwiami?

A jak tam przetarg na wypożyczalnię rowerów? Nie udało się jeszcze? No to może w najbliższym pięcioleciu coś tam się uda uruchomić...

No gospodarze nam się nam trafili na medal.
avivat17.06.2022, 20:40
Wystawa na dworcu. I kto tam specjalnie pojedzie?
Hanna17.06.2022, 17:57
No dobrze, że nie o siódmej rano. Powaliło ich z tą godziną? Wolne mam sobie wziąć z pracy? Normalni jesteście wy "organizatorzy" od kultury?
Chyba, że to zabieg przemyślany, żeby się wam "hołota nie naszła i błota nie naniosła"...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl