24.06.2022, 10:40 | czytano: 2536

Wybory rektora. Dr hab. Anna Mlekodaj: " Odpolitycznić i odbudować dobre imię uczelni"

Dr Anna Mlekodaj. Fot. Marcin Szkodziński
NOWY TARG. "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" - słowa Antygony, bohaterki dramatu Sofoklesa, są mottem listu otwartego do społeczności akademickiej autorstwa dr hab. Anny Mlekodaj, kandydatki na rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.
Dr Mlekodaj jest drugim kandydatem, który skierował swój list do społeczności akademickiej. Wczoraj pisaliśmy o liście prof. Tadeusza Ambrożego Prof. Ambroży: "Nie będę składał niemożliwych i szkodliwych obietnic".
Kandydatka na rektora za cel numer jeden stawia sobie odbudowę społecznego zaufania i dobrego imienia uczelni. - Z przykrością muszę stwierdzić, że ostatnie wydarzenia mocno nadszarpnęły opinię o uczelni w środowisku, w tym także wśród członków społeczności szkół średnich - przyszłych studentów podhalańskiej Alma Mater - zauważa.

Dr Mlekodaj chce też odpolitycznić uczelnię, zbudować dobre relacje międzyludzkie, wzajemny szacunek, przywrócić rządy prawa, autonomię i samorządność, a także rozwijać potencjał uczelni. - Pragnę Państwa zapewnić, że nie braknie nam, ani sił ani determinacji, ani wsparcia w regionie, w polskim środowisku akademickim, a także wśród Polonii, aby te cele zrealizować i rozwijać uczelnię dla dobra nas wszystkich i ku chwale Podhala - zapewnia.Przypomnijmy, iż 21 grudnia ub.r., decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba, a potem dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Na uczelni powstał pat, a między zwolennikami i przeciwnikami odwołanego rektora doszło do konfliktu. Pierwsze wybory, które odbyły się w lutym, zorganizowane przez przeciwników rektora Włodarczyka, w których na rektora uczelni została wybrana dr Anna Mlekodaj - unieważniono. Proces wyborczy, przeprowadzony przez dr Marię Ziębę, unieważnił minister edukacji Przemysław Czarnek, z uwagi na fakt, iż były one przeprowadzone niezgodnie z prawem oraz uznał, że obowiązki rektora uczelni powinna pełnić dr Bianka Godlewska-Dzioboń.
Pozostałymi kandydatami w wyborach uzupełniających na rektora, którego odbędą się 6 lipca, są prof. Tadeusz Ambroży oraz dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oli21.07.2022, 12:03
Pani Profesor,honor,poszanowanie i godność wyniosła Pani z domu.Oby Pani nie zapominała o tych wartościach pełniąc swoje stanowisko na uczelni,a takich wartości brakuje w czasach dzisiejszych.Im wyższe stanowisko to więcej pokory!
Kazik02.07.2022, 11:15
BGD nie pisze, gdyż się pakuje. Na wylot.
wers01.07.2022, 14:31
A gdzie komentarze BGD??? Zaspała?
Spoza Nowego Targu30.06.2022, 07:08
Charyzma, uczciwość, rzetelność. Jedyna osoba, która może przywrócić poważanie dla PPUZ! Rektorem prof. Anna Mlekodaj.
Obserwator25.06.2022, 11:51
Tyko profesor Anna Mlekodaj może uratować podhalańską uczelnię. Tylko ona jest wstanie zagwarantować spokój i odpolitycznienie uczelni, może przywrócić w niej dawne czasy, te czasy zanim pojawił się na niej /.../ ksiądz. Od tamtego czasu uczelnią rządzili politycy i układy. Czas by było jak dawniej. Sęk w tym że obecna władza uczelni i ministerstwo robią wszystko by Anna Mlekodaj nie wygrała wyborów. To największy dowód na to, że tylko ona jest w stanie przywrócić uczelni szacunek.
Studentka25.06.2022, 09:37
Bylam studentką profesor Mlekodaj. Wspaniala, dobra i uczciwa kobieta. Jej wyklady pamietam do dzis, choc studia skonczylam ponad 10 lat temu.
Z ratusza25.06.2022, 09:35
Dr Mlekodaj to zgoda w ppuz i koniec z ukladami krakowsko politycznymi. Mam nadzieję na rozsądek wyborcow
Sąsiad25.06.2022, 09:32
Bardzo dobry, konkretny i nieprzeszacowany program
cosinus24.06.2022, 21:00
Może wreszcie jest czas by zacząć doceniać ludzi wielkiego formatu, dla których wielkie idee i wyzwania nie oznaczają drążenia kasy publicznej i rozpychania się łokciami w walce o tron?

Może warto wreszcie obnażyć niecne bezprawie ekipy zarządzającej uczelnią i jej szemrane powiązania z politykami usilnie chcącymi się albo uwłaszczyć na majątku państwowym, albo ułożyć na najblizsze lata. Tak w białych rękawiczkach i z namaszczeniem niejakiego ministra Czarnka?
tadeusz24.06.2022, 12:37
ANNA MLEKODAJ NA REKTORA!!!!!!!!!
tylko profesor Mlekodaj zadba o sprawy PPUZ, niczyje inne, na pewno nie AWF czy UEK.
Z Miasta24.06.2022, 12:31
Uczciwość, charyzma, doświadczenie, osiągnięcia naukowe, wiedza o edukacji! Czego można więcej oczekiwać od kandydata na rektora? Pani Profesor, trzymam kciuki! Tylko Pani może uratować uczelnię.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl