25.06.2022, 13:30 | czytano: 2193

"Skończy się koszmar mieszkańców Odrowąża". Przebudowa drogi Na Beskid staje się faktem

Fot. UG Czarny Dunajec
- Już niedługo skończy się koszmar mieszkańców Odrowąża, którzy są zmuszeni do poruszania się po drodze, która jest w bardzo złym stanie technicznym - zapewnia wójt gminy Czarny Dunajec Marcin Ratułowski.
Rusza właśnie kompleksowa przebudowa drogi Na Beskid. Zakres prac obejmie wykonanie nowej nawierzchni, pobocza oraz oświetlenia. Kosz to 7,6 mln zł, a w 95% koszt budowy jest finansowany z rządowego programu Polski Ład. Na wykonawcę zostało wybrane Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Nowego Targu.
- To inwestycja, o którą od dawna zabiegają mieszkańcy Odrowąża. Było dla mnie szczególnie ważne, aby doprowadzić do rozpoczęcia remontu tej drogi. Liczne nierówności powodują uszkodzenia samochodów oraz stanowią realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Poprawa infrastruktury drogowej to nie tylko wyznacznik rozwoju gminy, ale także oznaka troski o bezpieczeństwo społeczności lokalnej - mówi wójt.oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Mieszkaniec Grapy25.06.2022, 14:55
A łopozycja gadał że wójt obiecuje i nic nie robi. Teraz to z łopozycji będą się śmiać boć naściemniali nagadali naobrażali wójta a tu taki zonk.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl