30.06.2022, 18:53 | czytano: 2453

Remont Kuźnic rozpocznie się lada dzień (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Przygotowywany jest plac, na którym będą wysadzani przez busy i taxi turyści. Miał być gotowy już 1 lipca, jednak robotnikom zostało jeszcze trochę pracy do wykonania.
- Inwestycja „Kuźnice” formalnie już się rozpoczęła. Plac budowy został przekazany wykonawcy 20 czerwca. Teraz trwają prace uzgadniające zmiany organizacji ruchu - zaznacza Tomasz Filar, wiceburmistrz Zakopanego.
Zgodnie z planem już od jutra (1 lipca) ul. Przewodników Tatrzańskich od skrzyżowania z ul Mieczysława Karłowicza aż do placu w Kuźnicach miała zostać zamknięta dla ruchu. Wyjątkiem będzie dojazd do budynków PKL, TPN oraz pracowników schronisk, a także pojazdów typu autobus, bus i taxi, które będą dowozić i zabierać turystów. Wszystko wskazuje jednak, że zamknięcie drogi przesunie się w czasie, bowiem plac przygotowywany pod tymczasowy parking oraz miejsca odjazdów nie jest jeszcze gotowy.

- Wykonany został plac obok pomnika Prometeusza. Na placu zrywkowym TPN. To nie jest stworzenie nowego miejsca, tylko wykorzystanie istniejącego placu. Tam będzie komunikacja busów, linii komunikacji oraz taxi. Tam będą odjeżdżać i dojeżdżać turyści. Następnie turyści pieszo przez teren TPN będą dostawać się na rozdroże szlaków turystycznych - zaznacza Tomasz Filar.

Nowa lokalizacja końcowego przystanka w Kuźnicach oddalona jest od placu o ok. 500 m. Wiceburmistrz zaznacza jednak, że dla osób wybierających się na górską wycieczkę dodatkowe pół kilometra nie powinno zrobić różnicy.

Nowo powstały plac z przystankiem końcowym jest znacznie mniejszy od tego, z którego korzystają kierowcy busów oraz taki trudniący się przewozem osób. - Na placu w Kuźnicach stały nie zawsze pojazdy do tego uprawnione. Na sezon tego pilnowaliśmy. Osoby trudniące się przewozem osób będą dalej mogły tam wykonywać pracę i zarabiać, ale pamiętajmy, że w ramach inwestycji Kuźnice ul. Przewodników Tatrzańskich od ul. Karłowicza będzie przebudowana. Będą jeszcze inne ograniczenia, ale za każdym razem będzie zachowany ruch, aby osoby trudniące się transportem mogły zarobić - zaznacza Tomasz Filar.

ms/
Może Cię zainteresować
komentarze
buduję tunel w ramach remontu piwnicy30.06.2022, 21:00
Jak to jest remont to ja jestem ministrem budownictwa. Pewnie wojewoda znów klepnął.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl