01.07.2022, 14:07 | czytano: 1662

400 tys. złotych dla jednostek WOPR

zdj. UMWM
Blisko 3 miliony złotych, taką kwotą od 2013 roku Województwo Małopolskie wsparło działania woprowców z terenu Małopolski. W tym roku promesy otrzymało 9 jednostek ratownictwa wodnego na łączną kwotę 400 tys. złotych.
- Dobrze się składa, że spotykamy w dniu, w którym rozpoczynają się wakacje. Małopolska może się pochwalić licznymi miejscami do wypoczynku nad wodą, dlatego tak ważne jest wsparcie ratownictwa wodnego. Bardzo się cieszę, że współpraca z wszystkimi ośrodkami WOPR układa się bardzo dobrze, że nie mamy kłopotu z podziałem tych środków. Zapewniam, że w roku przyszłym te środki będą zwiększone - mówił marszałek Witold Kozłowski
W tym roku wsparcie finansowe na prowadzenie swoich działań otrzymały; Krakowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu, Sądeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Gorlickie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Chrzanowie, Miejskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Oświęcimiu, Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach, Tarnowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.


opr.s/
Może Cię zainteresować
komentarze
KAŻDY POLAK ZADŁUŻONY JEST DZIŚ NA .......50 TYSIE03.07.2022, 10:01
Kto normalny pożycza kasę z banku ?! - NIKT !!!!!!!!!!

TYLKO GŁUPIEC POŻYCZA KASĘ, ŻEBY JĄ GŁUPIO WYDAĆ.
Gdyby to był POLSKI RZĄD, to ułatwiłby przepisy, żeby pomóc ludziom samym zarabiać, a nie rozleniwiać ludzi !!!

Kolejne pożyczki z BANKU SWIATOWEGO ?!?!
BANK ŚWIATOWY KAŻE SOBIE PŁACIĆ MEGA % !!!
omega02.07.2022, 13:47
Super! Będzie można kupić nowe motorówki do lansowania się na zbiorniku gdzie obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. A zabezpieczenie imprez na jeziorze odpłatne... brak współpracy z innymi podmiotami... brak jednego numeru alarmowego dla akwenu (przypadkowi świadkowie nie wiedzą gdzie dzwonić, straż, pogotowie, policja, 112, OSP, wójt, pleban?)... okoliczne gminy i podmioty czerpiące zyski z turystyki nie widzą potrzeby żeby dołożyć się do bezpieczeństwa nad wodą... posterunek policji wodnej (2 osoby) tylko od czerwca do sierpnia - w pozostałych miesiącach jest super bezpiecznie i porządek sam się utrzymuje... na brzegach śmieci i syf a sam zbiornik jest zanieczyszczony zrzutami ścieków i chemikaliami, nikt tego nie bada regularnie i nie dba o bezpieczeństwo kąpiących się...
Dziękujemy Panie Marszałku za troskę i rozdawanie naszych pieniędzy.
Wiktor01.07.2022, 20:31
Do Pana Marszałka: fajnie lansować się przed wyborami za cudze pieniądze, a może Pan coś z prywatnych środków przeznaczy na tak szlachetny cel.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl